REKLAMAPatrz
REKLAMADPK

(Fot. UM w Iławie.)

Struktura każdego miasta może być śmiało porównywana do większości gospodarstw domowych. Jak wszędzie coś się buduje, coś trzeba pielęgnować, a czasem coś naprawić. Najbardziej widoczne są drogi.

W bieżącym roku cząstkowymi remontami dróg utwardzonych zajmie się firma Spomer. Zgodnie z umową miasto na ten cel ma przeznaczone nieco ponad 290 tys. zł. Natomiast remontami miejskich dróg gruntowych zajmie się w tym roku firma Usługi Remontowo-Budowlane Artur Jeziorski z Laseczna Małego. Podpisana z tym wykonawcą umowa opiewa na kwotę nieco ponad 277 tys. zł.

– Są to umowy na całoroczne remonty utwardzonych dróg i chodników zarządzanych przez Burmistrza Miasta Iławy oraz na remonty dróg gruntowych – komentuje Grzegorz Frąckowiak z Wydziału Utrzymania Mienia Komunalnego. – Ile ostatecznie miasto wyda na ten cele, będziemy wiedzieć dopiero na koniec roku.

Kolejnym zadaniem w zakresie bieżącego utrzymania miasta są remonty i naprawy oznakowania pionowego dróg. Ratusz podpisał umowę z firmą VELSPAW Piotr Kieruczenko z Miłomłyna, zabezpieczając na ten cel kwotę 53 tys. zł. Podobnie jak w przypadku remontów dróg ostateczna kwota będzie znana na koniec roku, po podliczeniu wszystkich napraw. W tym roku za oznakowanie poziome ulic miasta odpowiadać będzie wyłoniona w przetargu gdańska firma Saferoad Kabex Sp. z o.o. za kwotę niecałych 80 tys.

W ramach podpisanej umowy ze Spomerem już wyremontowano 110 metrów chodnika na odcinku od skrzyżowania przy ulicy Skłodowskiej do skrzyżowania z ulicą Asnyka. Całkowicie wymieniono starą nawierzchnię z płyt chodnikowych i ułożono nową kostkę oraz obrzeża. 

- Mam nadzieję, że kolejne metry tego chodnika zostaną wymienione w roku 2021, co zdecydowanie poprawi bezpieczeństwo naszych mieszkańców – dodaje burmistrz Kopaczewski.

Bieżące naprawy i remonty.
Publikacja Urzędu Miasta w Iławie.
Zdjęcia: UM w Iławie.

REKLAMATom-bet
REKLAMAeltel
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMACEZ
REKLAMAsadek2
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.7324 sekundy