REKLAMAWardrom
REKLAMAkroczek

(Fot. UM w Iławie.)

"Myj ręce", albo "Noś maseczkę" - to promujące profilaktykę koronawirusa hasła umieszczane na iławskich... chodnikach. Na taki pomysł promowania bezpiecznych postaw wśród iławian wpadli młodzi mieszkańcy naszego miasta.

Po szablony i puszki z farbą sięgnęli uczestnicy klubu młodzieżowego działającego przy Ośrodku Psychoedukacji w Iławie oraz radni Młodzieżowej Rady Miasta Iława. Projekt, realizowany przez Elbląskie Stowarzyszenie Wspierania Inicjatyw Pozarządowych, uzyskał wsparcie ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

Młodzi ludzie chcą w ten sposób przyczynić się do zwiększenia bezpieczeństwa w mieście i zapobiegać nowym przypadkom zakażeń SARS-CoV-2.

- Jest coraz więcej sygnałów, że iławianie nie noszą maseczek w miejscach publicznych, gdzie spotykają się z innymi osobami - komentują urzędnicy iławskiego ratusza. - Tymczasem sytuacja epidemiczna nie jest na tyle dobra, że pora na całkowitą swobodę i brak jakichkolwiek ograniczeń. Inicjatywa ma za zadanie przypominać i wzmocnić apele o profilaktyce podczas pandemii. Istnieje jeszcze obowiązek noszenia maseczek i zachowania odpowiednich środków ostrożności. Poza tym, nadal występuje obowiązek utrzymania co najmniej 2-metrowej odległości między pieszymi - przypomina magistrat.

Iława. Młodzi włączają się w akcję profilaktyki koronawirusa.
Red. kontakt@infoilawa.pl.
Zdjęcia: Urząd Miasta w Iławie.

REKLAMAGaleria2

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
    Nie ma jeszcze komentarzy...
REKLAMAeltel
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMAwoznicki2
REKLAMAreperator
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.8765 sekundy