REKLAMAnarzędzia
Paszynin2
wydrukuj podstronę do DRUKUJ9 lipca 2020, 09:54 komentarzy 10
Od lewej: Rafał Konicz, Dawid Kopaczewski, Jolanta Chruszczewska, Tomasz Ewertowski, Bartosz Bielawski, Artur Chojecki, Robert Gontarz, Krzysztof Harmaciński, Maciej Radtke.

Od lewej: Rafał Konicz, Dawid Kopaczewski, Jolanta Chruszczewska, Tomasz Ewertowski, Bartosz Bielawski, Artur Chojecki, Robert Gontarz, Krzysztof Harmaciński, Maciej Radtke.

Rządowy Fundusz Inwestycji Lokalnych, zwany też "Tarczą samorządową", dotarł do powiatu iławskiego. Promesy w ramach tego programu przywiózł wczoraj do Iławy Wojewoda Warmińsko-Mazurski Artur Chojecki.

Towarzyszył mu poseł na Sejm RP Robert Gontarz (PiS). Z samorządów wchodzących w skład powiatu iławskiego promesy na wsparcie z "Tarczy samorządowej" przyznano wszystkim. W spotkaniu zorganizowanym, by promesy przekazać, uczestniczyli przedstawiciele niemal wszystkich tych samorządów, z wyjątkiem Gminy Susz. Powiat Iławski reprezentował starosta Bartosz Bielawski, Miasto Iława burmistrz Dawid Kopaczewski, miasto Lubawa burmistrz Maciej Radtke, gminę Iława wójt Krzysztof Harmaciński, gminę Lubawa wójt Tomasz Ewertowski, gminę Kisielice zastępca burmistrza Jolanta Chruszczewska, zaś gminę Zalewo pracownik urzędu Rafał Konicz.

Na jakie kwoty mogą liczyć lokalne samorządy?

Powiat Iławski na około 3,5 mln zł, Miasto Iława na niemal 5 mln złotych, zaś Lubawa na prawie 2 mln. Gmina Susz może liczyć na około 1,4 mln, Gmina Lubawa na 1,3 mln, a Gmina Iława na 1 mln zł. Dotacja obiecana dla Gminy Zalewo to 600 tys. zł, zaś dla Gminy Kisielice 500 tys. zł.

Czym jest Fundusz Inwestycji Lokalnych, przybliża oficjalny rządowy serwis informacyjny.

- Są to środki przeznaczone na  dotacje dla gmin, powiatów i miast, w wysokości od 0,5 mln zł do aż ponad 93 mln. Łącznie w skali całego kraju aż 6 miliardów złotych (5 mld dla gmin i miast na prawach powiatu i 1 mld dla powiatów ziemskich). W sytuacji, gdy wiele gmin i powiatów boryka się z trudnościami finansowymi, dostęp do wielkiego rządowego programu wsparcia inwestycji to Tarcza dla samorządów - czytamy na stronie gov.pl.  - Środki przekazane przez rząd będzie można wykorzystać na bliskie ludziom inwestycje, m.in.  remonty szkół i przedszkoli, inwestycje w wodociągi i kanalizację, budowę żłobków, drogi, a także inne niezbędne lokalnie działania.

„Tarcza samorządowa”. Włodarze miast i gmin powiatu iławskiego odebrali rządowe promesy. Sprawdź, ile otrzymają.
Red. kontakt@infoilawa.pl.
Fot. Warmińsko-Mazurski Urząd Wojewódzki w Olsztynie.

REKLAMAwardrom2

9Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~Stefan 9 miesiąc temu

  (...) Pietrzykowski z Susza (... ) nie raczył się pojawić.(...).

  Edytowany: miesiąc temu

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Wili 8 miesiąc temuocena: 50% 

  Liczymy na naprawę drogi powiatowej 1208 N. Od Sklepu 450 m do pierwszego zjazdu w prawo z Gulbia na Mózgowo. Dziękuję Panie Starosto.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Wieloletni wyborca 7 miesiąc temuocena: 73% 

  Mam nadzięję, że już Polaków kupić nie można, dość odbierania funduszy z gmin przy manipulowaniu prawem budżetowym, ciekawe ile na skutek rządów dobrej zmiany w skali kraju samorządy straciły środki czy niezgodnie z prawem promesy wyrównają straty, dobrze jest rozdawać nie swoje.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~ciekawski 6 miesiąc temuocena: 67% 

  Nasi drodzy włodarze dali się sprzedać za 30 srebrników-po wyborach będziecie sobie mogli wytrzeć tym ...........ani grosza z obiecanek wam nie dadzą.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Albin 5 miesiąc temuocena: 25% 

  Kit z tym. Nie dadzą to nie dadzą ważne żeby z OFE nam 150 miliardów nie ukradli jak za PO że albo do 67 tyrać kazali.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~asdef 4 miesiąc temuocena: 80% 

  Na 100% po wyborach nie dostaną żadnej kasy- obiecanki ,cacanki a głupiemu radość- wszystko po to aby 12.07. głosować za PAD=em - po wyborach bedzie " pocałujta w d.... wójta " i srodkowy palec.Pan Pinokio prawdę mówi jak się bardzo pomyli . Obiecane gruszki na wierzbie......

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~psy szczekają 3 miesiąc temuocena: 44% 

  5 baniek dla Iławy nazywasz 30 srebników?

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Kapusta 2 miesiąc temuocena: 76% 

  Mam nadzieję że karteczki wzięliście ale się nie cieszycie. (jak Gowin) bo nie ma z czego. Nie ma tej kasy jak i nie ma tego funduszu.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Odp. 1 miesiąc temuocena: 47% 

  To mogli nie przychodzić, nie odbierać. Po co w tej "szopce" brać udział? Nie będzie nam PiS jakichś tam inwestycji finansować!!! Pozdrowienia dla normalnych. W jakim my kraju żyjemy? Czy nie ma jakiegoś elementarnego zaufania do najważniejszych instytucji państwa? Naprawdę myślisz, że oszukali, że nie dadzą tych pieniędzy? Żyj dalej w swoim fałszywym świecie, nie pozdrawiam.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMAeltel
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMAwoznicki2
REKLAMAreperator
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.8902 sekundy