REKLAMALumen
ipb_nowa

(Fot. Czytelnik/nadesłane.)

Czytelnika z gminy Iława zainteresowały kamery, które zainstalowano niedawno przy skrzyżowaniu drogi krajowej nr 16 z drogami lokalnymi w kierunku Laseczna i Gulbia. Szybko okazało się, że montaż urządzeń ma związek z tegorocznym Generalnym Pomiarem Ruchu.

O sprawdzenie przyczyny, dla której wymienione skrzyżowanie zostało objęte monitoringiem, poprosił Czytelnik.

- W jakim celu są kamery na skrzyżowaniu w Lasecznie? - zapytał mężczyzna. - Dużo  ludzi zadaje to pytanie - dodał.

Powód wyjaśnia rzecznik olsztyńskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

- Kamery zostały zamontowane w związku z przeprowadzanym w tym roku Generalnym Pomiarem Ruchu - podał nam Karol Głębocki. 

Pierwsze pomiary w ramach GPR 2020 odbyły się na drogach krajowych Warmii i Mazur już 23 stycznia. Będą kontynuowane przez cały rok metodą wideorejestracji - stąd kamery. Takich punktów pomiarowych jak w Lasecznie jest w całym województwie 129. Wyniki poznamy w drugim półroczu 2021. Dane dotyczące średniego dobowego ruchu na poszczególnych drogach i ich odcinkach są wykorzystywane przy podejmowaniu decyzji dotyczących m.in. budowy nowych dróg i utrzymania sieci drogowej w jak najlepszym stanie.

Gdy ostatnio był wykonywany Generalny Pomiar Ruchu (2015), średni dobowy ruch pojazdów na odcinku DK 16 od granicy województwa do skrzyżowania z drogą wojewódzką 521 w Iławie wyniósł 3 316. Znacznie bardziej ruchliwy (9 815) był odcinek "piętnastki" między Sampławą a Lubawą. Natomiast DK15 między Lubawą a Ostródą w ciągu doby jeździło średnio 4 596 pojazdów.

Nowe wyniku pomiaru podamy, gdy będą znane.

Red. kontakt@infoilawa.pl.

REKLAMANAJLAK

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

    Nie ma jeszcze komentarzy...
Artykuł załadowany: 0.3036 sekundy