REKLAMAWardrom
REKLAMAzielona aleja
wydrukuj podstronę do DRUKUJ15 lipca 2020, 12:16 komentarzy 38

(Zdjęcia: Info Iława oraz Czytelniczka.)

Za naszym pośrednictwem Czytelniczka apeluje o objęcie staranniejszym nadzorem terenu rekreacyjnego na ulicy Kopernika, gdzie - za parkingiem targowiska miejskiego - mieści się tor rowerowy pumptrack.

To nie pierwszy raz, gdy po interwencji Czytelnika piszemy o kłopotach z czystością i porządkiem w tym miejscu. W przeszłości były już tutaj znoszone zużyte meble wypoczynkowe, a ostatnio wśród zalegających na zielonym terenie odpadów było mnóstwo butelek po napojach i alkoholu, a także opakowania po lekach.

To niepokoi, bo z pumptracka korzystają głównie dzieci i młodzież. Przede wszystkim dlatego o nagłośnienie sprawy apeluje iławianka.

- Spaceruję w tym miejscu z psem. Stan tego terenu po prostu napawa mnie przerażeniem - uważa Czytelniczka. - Jest zaśmiecony, a wśród odpadów są liczne butelki i opakowania po lekach. Proszę o zajęcie się tym tematem. Przecież tutaj spotykają się dzieci; obecnie, gdy są wakacje, a pogoda sprzyja, najmłodsi przychodzą tutaj licznie i często.

Gdy sami odwiedziliśmy pumptrack, także znaleźliśmy przy torze i na sąsiadującym terenie zielonym odpady, w tym te budzące szczególny niepokój w kontekście przebywania tutaj dzieci.

Teren jest miejski, dlatego sygnał przekazaliśmy burmistrzowi Dawidowi Kopaczewskiemu. Pozostaje liczyć na odpowiednią interwencję podległych mu służb.

Czy jest gospodarz na pumptracku? - pyta iławianka.
Red. kontakt@infoilawa.pl.
Zdjęcia: Info Iława oraz Czytelniczka.

REKLAMATom-bet

38Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

 • ~kola8 38 3 miesiące temuocena: 100% 

  w ratuszu jest smietnik

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Jojo 37 3 miesiące temuocena: 100% 

  Znajomi z Warszawy wybierali się na łódkę, zapraszam do Iławy, oni byliśmy w zeszłym roku, mówią że nie no Gizycko fajniejsze. Lepszy Klimat, fajniejsze mariny, plaże i wogóle miasto przyjazne turystom, a Iława to taka nieprzyjazna.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Alicja 36 3 miesiące temuocena: 67% 

  Trzeba najpierw sprawdzić skąd te śmieci pochodzą. Wyżej jest nieogrodzony śmietnik( bałagan tam okropny). Przywożą tam śmieci z całego miasta z domów jednorodzinnych i nie tylko. Stąd jest to wszystko przenoszone. Z tego co wiem śmietnik jest nieogrodzony z powodu braku porozumienia między spółdzielnią "Praca", a Burmistrzem (kto ma ponosić koszty ogrodzenia i na czyim terenie będzie : miasta czy spółdzielni.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~nie na temat 35 3 miesiące temuocena: 40% 

  i dlatego jestem zadowolony, że głosowałem na Dudę , bo głosowanie na jakiegoś gościa , którego się nie zna, może dać takie oto efekty .

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Do użytkownika ~nie na temat 34 3 miesiące temuocena: 45% 

  Mam nadzieję, że w przyszłości będą zadowolone twoje dzieci i wnuki za ten wybór. Może dożyjesz, to wnuki ci pogratulują wyboru, że do końca swoich dni będą spłacać różne rozdawane 'plusy". Nie pozdrawiam.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~blp 33 3 miesiące temuocena: 78% 

  Ludzie nie nazywajcie zarastajacego zielska kwiietnymi łąkamii bo nawet takie łąki trzeba pielęgnować i dbać a tego nikt nie robi

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Theodore 32 3 miesiące temuocena: 86% 

  A może też podrzucają ludzie że wsi? Przecież za każdym razem padają takie oskarżenia jak jest temat śmieci? A może to firmy zajmujące się odbiorem śmieci pod osłona nocy zamiast zabierać to dowożą? Ludzie! Wszyscy winni tylko nie Wy. Mieszkańcy brudasy i nie potrafią utrzymać porządku wokół własnej du... A potem Iława wygląda jak wygląda....

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Krzysztof K. 31 3 miesiące temuocena: 71% 

  Przyznaje popełniłem błąd w życiu, jakim było wybranie obecnego Burmistrza Miasta Iławy. Pan Dawid Kopaczewski nie nadaje się na to stanowisko, w mieście jest ogromny bałagan: - śmieci które zalegają na ulicach nie są na bieżąco usuwane, - trawniki, pasy zieleni oraz chodniki na terenie miasta są zarośnięte. Wiele innych rzeczy na terenie miasta kuleje, nie wspominając o współpracownikach którzy nie powinni pełnić obowiązujących stanowisk, przykład Pani Bartkowska, pełniąca obowiązki kierownika Wydziału Bieżącego Utrzymania w Urzędzie Miasta w Iławie, nie mająca pojęcia zielonego pojęcia o kierowaniu tym działem.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Roszczeniowy naród 30 3 miesiące temuocena: 71% 

  A może tylko trzeba nauczyć swoje dzieci sprzątać po sobie , a nie szukać administratora, winić miasto, wszystkich tylko nie tych co śmiecą ;(

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Marmoto 29 3 miesiące temuocena: 13% 

  Dzieci zostawialyby butelki po alkoholu i lekach...?zastanów sie...

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~meta 28 3 miesiące temuocena: 100% 

  Haha - opakowania po lekach - najtańsze tzw. "dziecięce" narkotyki - wszystko co zawiera kodeinę. Zebrać opakowania i sprawdzi po numerach seryjnych, która apteka taka "hojna"

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~no tak 27 3 miesiące temuocena: 57% 

  w aptekach raczej jest monitoring ,,, a kasa fiskalna powinna zanotować kiedy ? o jakiej ? godzinie ktoś wykupił konkretny medykament. no , ale do tego pewnie trzeba zaangażować porucznika Colombo.... a na poważnie to czekam na informację o JAKICHKOLWIEK konsekwencjach w stosunku do bałaganiarzy i osób odpowiedzialnych za taki stan rzeczy... skoro konsekwencji nie będzie, to miasto , będzie tylko teoretyczne ...i kamieni kupa tak samo jak Platforma drwiła z Polski ,,u Sowy...hahaha, ale jaja.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~no tak 26 3 miesiące temuocena: 100% 

  chyba nie jest tak , że ten teren do nikogo nie należy ? skoro należy, to trzeba chyba administratora tego terenu pociągnąć za .... konsekwencje. Wszyscy widzieliśmy totalny wieloletni burdel wokół młyna . Czy właściciel tego obiektu został ukarany choćby mandatem za ten syf ???

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~niestety ale prawda 25 3 miesiące temuocena: 100% 

  no cóż chyba odpowiedzialne za taki stan rzeczy służby nie działają ! monitoring chyba nie działa ? Nie słyszałem , żeby jakikolwiek bałaganiarz dostał jakikolwiek mandat. Widzieliśmy znak drogowy w jeziorze ,,, jak dalej będzie taka bezkarność i taka bezradność to docipnisie może wymyślą jak Ratusz wynieść do jeziora.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Młody pesel do autohtona 24 3 miesiące temuocena: 71% 

  Oczywiście po względem czystości wyróżnialismy się na tle i nnych miast.Przyjezdni to zawsze podkreślali.. Może nie było za bogato ale zawsze czysto i schludnie. Taka zmiana w ciągu dwóch lat ? MIeszkncy przecierz ci sami..Co się stało?

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Taktak 23 3 miesiące temuocena: 50% 

  Zamiasta oglądać psi ogon mogła zabrać ze sobą worek, rękawiczkę i posporzątać, codziennie przychodzi i liczy ile śmieci przybyło, czyściocha..

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Wsk 22 3 miesiące temuocena: 67% 

  Ciekawe ile ty podniosłeś /aś

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Darek 21 3 miesiące temuocena: 80% 

  Żartujesz. Prawda? Kto bierze pieniądze za porządek w mieście. Każdy ma swoje zadanie. Oczywiście publicznych miejsc nie wolno zaśmiecać ale przy kontenerach pełnych? Też mamy sprzątać za kogoś? To czyjaś praca,czyli miasta i tych co wywożą śmieci.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Jan 20 3 miesiące temuocena: 82% 

  Wstyd mieszkańcy Iławy taki syf po sobie zostawiać. Można sprzątać każdego dnia ale jeśli my o to nie zadbamy, to nikt nie da rady. To od nas zależy...a redakcje proszę może o artykuł w stylu...znowu mieszkańcy zostawili bałagan...

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~icek 19 3 miesiące temuocena: 88% 

  ale prawda jest taka jaka jest. Skoro przychodzi mlodziez z napojami na plac i po oproznieniu butelek z napoju powinni te butelki ze soba z powrotem do domu wziac. Nie podlega to zadnej dyskusji.!!!!! Nikt nie przychodzi do kogos w odwiedziny do domu i nie zostawia po sobie smieci z ich wlasnych domow. !!!! Gdyby mlodziez sama trzymala porzadek nie byloby takiego syfu. Moze ktos z opiekunow grupy powie ze najpierw posprzatamy ten syf co zrobilismy a dopiero po tym zaczniemy sport / I bedzie ok.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Młody pesel 18 3 miesiące temuocena: 47% 

  To po co są służby komunalne podległe Burmistrzowi jak kazdy ma po sobie sprzątać i wynosić. Utopia

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Kasia 17 3 miesiące temuocena: 50% 

  Czy w ogole jest w tym mieście gospodarz?.....nie sądzę.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~nowyburmistrz 16 3 miesiące temuocena: 50% 

  Gospodarz to Burmistrz. Pan Burmistrz uczy się zarządzania miastem i myślał ,że miejskie tereny wystarczy sprzątać dwa razy w roku. To samo z plażą, coś się poprawiło, są toi toi, ktoś sprząta ją codziennie? W zeszłym roku była akcja sprzątania plaży jakieś wnioski? Jak to powinno wyglądać zapraszam do polskich kurortów Kołobrzeg, Świnoujście, albo Włochy jak chce się uczyć to od najlepszych albo Floryda. Żeby coś robić trzeba mieć plan, a pomysły można kopiować bo są lepsi od nas.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Jojo 15 3 miesiące temu

  Miasto Stepnica 3 tys mieszkańców Zalew Szczeciński, plaża w okresie letnim codziennie sprzątana i grabiona. Miasto nastawione na turystykę. Jak nie ma kasy, to jej nie przybędzie bo brudem nie ściągnie się turystów. Magia koła, biedny boś głupi, głupi boś biedny. Takie życie. Jak można zarobić na turystce zobaczcie budżet Świnoujścia 734 mln to przypada 18 tys/mieszkańca, a w Iławie 5 tys/mieszkańca. 70% więcej. Można nic nie robić:)

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Jan 14 3 miesiące temuocena: 88% 

  Pewnie nigdy nie było nigdzie sprzatniete codziennie bo na to nie ma kasy!Ludzie, ogarnijcie się...syf my robimy A nie władza, dbajmy o porządek, będzie czysciej. Mi jest wstyd za nas, a problem śmieci dotyczy wszystkich, Nie tylko Iławy.....

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Iławianka 13 3 miesiące temuocena: 60% 

  Tylko tyle śmieci i krzyk? Niech czytelniczka zobaczy , co się dzieje przy kontenerach bez wiat! Wylęgarnia syfu.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Pol 12 3 miesiące temuocena: 100% 

  Okolica to teren oblegany przez pijaczki, codziennie.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~PPPP 11 3 miesiące temuocena: 75% 

  Policja by tam czasem mogła zaglądać.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~gok 10 3 miesiące temuocena: 80% 

  tu jedynie pija i pala na murku obok, nic wiecej

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Ik99 9 3 miesiące temuocena: 100% 

  i ćpają

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Prawda 8 3 miesiące temuocena: 86% 

  Ja bym się bardziej martwił o to opakowanie po acodinie.. Dzieci sie narkotyzuja.. .

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~autochton 7 3 miesiące temuocena: 83% 

  Dziwisz się? Włącz telewizor, 50% czasu to skisła polityka, a drugie 50 to reklamy leków.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~hipcio queen 6 3 miesiące temuocena: 75% 

  Czujne oko śmieciarza, szacun!

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Adam 5 3 miesiące temuocena: 63% 

  Ja bym zapytał, czy jest gospodarz w mieście? Tak źle to nigdy nie było. Znana z czystości Iława zamieniła się teraz w obraz nędzy i rozpaczy.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Mieszkaniec 4 3 miesiące temuocena: 71% 

  Może lepiej ocenić zachowania mieszkańców, którzy zaśmiecają miasto, jak nigdy dotąd. Tak źle, z ich zachowaniami nigdy nie było.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~autochton 3 3 miesiące temuocena: 71% 

  To prawda, Iława zawsze wyróżniała się pod tym względem. Okazało się, że to też można spieprzyć.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~autochton 2 3 miesiące temuocena: 70% 

  "Czy jest gospodarz na pumptracku?" - skoro nie ma go w mieście, to obawiam się, że na pumptracku też. Jeśli ktoś pokładał nadzieje w młodej krwi, to ogłaszam - król jest nagi.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Młody pesel 1 3 miesiące temuocena: 69% 

  Oczywiście nie ma gospodarza na pamtracku. .Nie ma go w innych miejscach. Ziemowita.Chrobrego .Piastowska. Piaskowa.al.Jana Pawła II. Zielona ..Zarośla po pas. Można to zobaczyć .Nigdy tak nie było.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMAeltel
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMAbudzyk
REKLAMAreperator
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.2987 sekundy