REKLAMAMeble
REKLAMAzielona aleja
wydrukuj podstronę do DRUKUJ16 lipca 2020, 15:09 komentarzy 15

(Fot. archiwum własne, zdjęcie ilustracyjne.)

Nowa ścieżka rowerowa z Iławy do Kamienia cieszy się "wzięciem", potwierdza jeden z mieszkańców pobliskiego osiedla. Po realizacji tej inwestycji ruch jednośladów tutaj zwiększył się istotnie, komentuje. Jednocześnie Czytelnik, który - będąc zapalonym rowerzystą - cieszy się z kolejnego takiego traktu, zauważył tam pewne niebezpieczeństwo.

Sprawę zgłosił iławianin zamieszkujący w okolicach, gdzie siłami dwóch samorządów, miasta i gminy wiejskiej Iława, pobudowano niedawno nową ścieżkę rowerową.

- Chciałbym prosić o interwencję w sprawie ścieżki rowerowej do Kamienia. Jestem mieszkańcem ulicy Lipowej i jednocześnie stałym i częstym użytkownikiem roweru - napisał mężczyzna (imię i nazwisko do wiadomości redakcji).

Jak zauważa Czytelnik, ścieżka nie narzeka na brak popularności.

- Ruch na naszej ulicy zwiększył się wielokrotnie po budowie nowych domów. Otwarcie ścieżki spowodowało zwiększenie (brawo, oczywiście!) ruchu rowerzystów - zauważył.

To wszystko cieszy, ale...

- Pojawia się, czego choćby wczoraj byłem świadkiem, niebezpieczeństwo kolizji rowerzystów z samochodami przy skrzyżowaniu Lipowa - Zalewska. Słaba widoczność od strony Lipowej z powodu wysokich płotów i roślinności domostw tam leżących, kierowcy szybko dojeżdżający do ulicy, rowerzyści już dobrze rozpędzeni na ścieżce nie służą sobie nawzajem - zwraca uwagę iławianin. - Może warto pomyśleć o lustrach czy znaku STOP? - sugeruje.

Sprawę już przekazaliśmy, z prośbą o rozpoznanie i zajęcie stanowiska, zespołowi ds. bezpieczeństwa na drogach miasta Iławy, którym to kieruje obecnie miejski radny Stefan Hatała. Czekamy na stanowisko zespołu, którego uzyskanie będzie możliwe po jego kolejnym posiedzeniu. Tymczasem pytamy mieszkańców, którzy także mieli już okazję skorzystać z nowej ścieżki, czy podzielają opinię o potrzebie montażu na skrzyżowaniach, w tym zwłaszcza na skrzyżowaniu Lipowa - Zalewska luster lub znaków "Stop". Sekcja "Komentarze" jest do dyspozycji.

Red. kontakt@infoilawa.pl.

REKLAMATom-bet

15Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

 • ~kolejarz 15 3 miesiące temuocena: 100% 

  Kto ma dbać o bezpieczeństwo wszystkich użytkowników drogi jeżeli oni sami kierowcy, rowerzyści i piesi mają to głęboko w d.... ??? Słuchawki na uszy smartfon do ręki i pretensje do wszystkich. Tu trawka tam krzaczek przeszkadza lub krzywa płytka w chodniku. Znaki,lustra,progi zwalniające i.t.d. nie zastąpią myślenia i rozwagi.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Sand 14 3 miesiące temu

  W Kamień dużym ścieżka biegnie tuż pod samymi wyjazdami z posesji również nie widać nadjeżdżających rowerzystów którzy niekiedy jadą bardzo szybko tylko patrzeć kiedy któryś przeleci przez maskę,przydały by się znaki uwaga samochód albo uwaga wyjazd z posesji,nie wiem czy sam muszę kupić taki znak czy gdzieś pisać,ale ścieżka super że jest.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~ABC 13 3 miesiące temuocena: 100% 

  Wjeżdżając na ul. Zalewską jeszcze jest jakaś widoczność, ale oprócz tego jest spory ruch przy wjazdach do posesji między drzewami i tam już jest widoczność ograniczona. Każdy powinien uważać. STOP stopem ale był kiedyś taki znak zapomniany już "UWAGA SAMOCHÓD"

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~marmax 12 3 miesiące temuocena: 71% 

  Jak najbardziej popieram by postawić znak STOP na ul Zalewskiej, sam kilkukrotnie jadąc rowerem byłem zmuszony przepuścić pojazdy które wyjeżdżają zbyt szybko, Czekamy na kolejne ścieżki rowerowe, może w końcu do WIKIELCA?

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~ABC 11 3 miesiące temuocena: 100% 

  Wjeżdżając z ul. Zalewskiej trzeba włączyć się do ruchu z drogi podporządkowanej i na ciasnym odcinku złamać się o 90 stopni. Waśnie sprawdziłem nie da się tego zrobić zbyt szybko w żadną ze stron (chyba że ktoś nie ma oleju w głowie). Ale za to rowerzysta ma pełen przegląd sytuacji na prostej drodze. A tak na marginesie jak nie było ścieżki wszystkim było dobrze a teraz każdy ma jakieś problemy.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~AS 10 3 miesiące temuocena: 100% 

  Rozumiem, że gdy nie było ścieżki rowerowej i jeździło się po jezdni to było bezpiecznie? W takim razie ścieżka niepotrzebna. Trzeba rozebrać albo przeznaczyć dla pieszych - przynajmniej ktoś będzie zadowolony. Są tez inne propozycje dotyczące posesji prywatnych:1. rozebrać murki ograniczające widoczność, 2. wyciąć roślinność ograniczającą. Można też zapytać jaka powinna być prędkość na ścieżce oraz czy przed oznakowanym skrzyżowaniem ścieżki rowerowej z jezdnią (znak poziomy) należy ograniczyć prędkość? Można tez zapytać czy każdy rowerzysta potrafi się poruszać po drogach i zna przepisy drogowe? Pozdrawiam wszystkich "optymistów" Iławskich.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Opinia 9 3 miesiące temuocena: 100% 

  Tak, podzielamy tę opinię. Jest to bardzo newralgiczny punkt. Inwestycja cudo. Swoją drogą to może warto zrobić lokalną mapę ścieżek rowerowych dla turystów odwiedzających nasze miasto.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Marmoto 8 3 miesiące temuocena: 40% 

  Wg mnie należałoby tam poprowadzic bezkolizyjny przejazd podziemny

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Opinia 7 3 miesiące temuocena: 67% 

  Przejazd podziemny, który to sam za darmo w czynie społecznym wybudujesz. Nie sądzisz, że to są potężne środki, które by trzeba w taką inwestycję zaangażować?

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~9 6 3 miesiące temuocena: 100% 

  Znakomity pomysł - popieram! :-)

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Kierowca 5 3 miesiące temuocena: 57% 

  Zgadzam się z czytelnikiem żeby ustawić znak Stop ale dla rowerzystów. Teraz czekam na odpowiedź rowerzystów.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~.... 4 3 miesiące temuocena: 42% 

  Kto tępy i bez pojęcia wjeżdża w ostry skręt w prawo na Lipowy to światło w rowerze ma być ważniejsze. Wczoraj zatrzymałem się na ścieżce bo chciałem siodełko wyregulować, A z tyłu idiota bydlak minął mnie pełnym szusem i ledwo nie zahaczył całą, ile tylko w nogach miał szybkością. Tak jeździ szalona banda młodych

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~wampir 3 3 miesiące temuocena: 100% 

  Gdy chcesz wyregulować fotel lub lusterko w samochodzie to też zatrzymujesz się na środku drogi? Należało stanąć na poboczu lub na trawie i nie stwarzać zagrożenia..

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Meler89 2 3 miesiące temuocena: 100% 

  Potwierdzam jest bardzo niebezpiecznie. Jeżdżę tamtędy samochodem i rowerzystów wogole nie widać przez wysokie murowane płoty. Trzeba tam coś zrobić bo niedługo dojdzie do tragedii. Wspomnicie moje słowa. Wątpię czy znak Stop rozwiąże problem.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~amfi 1 3 miesiące temuocena: 64% 

  Czas najwyższy ucywilizować ścieżki rowerowe i bezpieczeństwo korzystających z nich- jak?,,,ano , jak w to robią w Niderlandach- światła dla rowerzystów !!!. Rozwiązanie arcyproste i bezpieczne. Nie trzeba wywarzać już otwartych drzwi , tylko korzystać z istniejących rozwiązań. Zjeździłem w szerz i wzdłuż Niderlandy i wiem o czym mówię...;)

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMAeltel
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
woznicki2019
REKLAMAreperator
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.3246 sekundy