REKLAMAgugus
REKLAMAzielona aleja

(Fot. archiwum własne, zdjęcie ilustracyjne.)

Straty okradzionych sklepów, o których już wiadomo, przekraczają 10 tysięcy złotych, a sprawa ma charakter rozwojowy. Policjanci z powiatu iławskiego ujęli dwóch złodziei, którzy okradali drogerie na terenie kilku województw.

Policyjny dozór oraz nakaz zawiadamiania o planowanym wyjeździe - o zastosowaniu takich środków zadecydował prokurator, by przeprowadzić dalsze postępowanie wobec dwóch 24-latków. Mężczyźni okradali markety z artykułami drogeryjnymi na terenie kilku województw. Teraz ze swojego zachowania będą się tłumaczyć przed sądem.

Iławscy policjanci zostali poinformowani o kradzieży w jednym z marketów z drogerią. Zgłaszający dodał, że mężczyźni z zabranym towarem odjechali skodą.  

- Oficer dyżurny wysłał najbliższy patrol i tak policjanci z Kisielic zatrzymali w Suszu do kontroli drogowej opisywany samochód. Funkcjonariusze wylegitymowali kierującego oraz pasażera auta, po czym przetransportowali ich do komendy policji - informuje asp. Joanna Kwiatkowska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Iławie. - W trakcie dalszych czynności okazało się, że  mężczyźni od kilku miesięcy okradają markety z kosmetykami i chemią, a wszystko to wyszło na jaw dzięki czujności świadka, którzy zanotował numery rejestracyjne pojazdu i natychmiastowej reakcji policji. 

Straty sklepów to ponad 10 tys. zł. Mieszkańcy województwa pomorskiego zostali zatrzymani.  Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie im trzech zarzutów. Warto dodać, że sprawa ma charakter rozwojowy.

Wobec obu 24-latków prokurator Prokuratury Rejonowej w Iławie zastosował policyjny dozór. Teraz mieszkańcy województwa pomorskiego będą musieli 3 razy w tygodniu stawiać się w jednostce policji oraz zawiadamiać o zamierzonym wyjeździe z podaniem miejsca pobytu i terminu powrotu.

KPP w Iławie/red. kontakt@infoilawa.pl.

REKLAMANAJLAK

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
    Nie ma jeszcze komentarzy...
REKLAMAPC
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMAwoznicki2
REKLAMAreperator
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 1.005 sekundy