REKLAMAWardrom
REKLAMADPK
wydrukuj podstronę do DRUKUJ29 lipca 2020, 07:15 komentarzy 1

(Fot. MKS Kris Bus Zryw Volley Iława.)

Na boiskach „dzikiej” plaży w Iławie w niedzielę, 26 lipca odbyły się XXV Mistrzostwa Iławy w Siatkówce Plażowej Kobiet, Mężczyzn i Mieszanej. 

Już ćwierć wieku minęło od pierwszych takich mistrzostw, najpierw organizowanych na dwóch boiskach plaży przy „Kormoranie”. Od samego początku organizatorem jest Mieczysław Pietroczuk wraz z ICSTiR, natomiast jedynym zawodnikiem, który uczestniczył we wszystkich turniejach, jest Krzysztof Rząca. Z tej okazji trener iławskiej siatkówki w towarzystwie wszystkich uczestników wręczył siatkarskiemu jubilatowi pamiątkowy puchar „Za XXV lat w Mistrzostwach Iławy w Siatkówce Plażowej”. 

Po tej sympatycznej uroczystości do walki o medale mistrzostw przystąpiły zespoły kobiet i mężczyzn, po osiem zespołów. Po zaciętej walce w finale turnieju kobiet spotkały się juniorki MKS-u Kris-Bus Zryw-Volley Iława Wiktoria Borszewska i Zuzanna Iwankowska oraz wychowanki Zrywu Monika i Marta Pietroczuk. Był to znakomity mecz, w którym kibice przeżywali wielkie emocje, szala zwycięstwa przechodziła z rąk do rąk, a o sukcesie zwycięskiej drużyny zadecydował bardzo emocjonujący tie-break. Młode siatkarki Zrywu po obronie trzech piłek meczowych pokonały swoje starsze koleżanki klubowe 16:14, wygrywając cały mecz 2:1.

W meczu finałowym turnieju mężczyzn po pięknej sportowej walce obu zespołów duet Szymon Wilemski i Roman Rólkiewicz pokonali swoich przeciwników w trzech setach. Zwieńczeniem siatkarskich zmagań na „dzikiej” był turniej par mieszanych, do którego zgłosiło się dziesięć zespołów. Najlepszym zespołem mistrzostw Iławy został duet Laura Nowotnik i Robert Rólkiewicz, którzy w meczu finałowym pokonali Iwonę Kamińską i Dawida Wiśniewskiego.

Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe medale mistrzostw oraz statuetki ufundowane przez Iławskie Centrum Sportu, Turystyki i Rekreacji, natomiast nagrody w postaci pamiątek z Iławy przekazał Urząd Miasta - Wydział Komunikacji Społecznej.

Mistrzostwa Iławy przechodzą do historii, natomiast organizatorzy już zapraszają na kolejne zawody z cyklu Lato z Beach Volley Iława 2020. To otwarte turnieje kobiet i mężczyzn, które odbędą się w dniach 2 i 9 sierpnia.

Organizator mistrzostw Mieczysław Pietroczuk podsumowuje: 

Jestem dumny i spełniony, że mamy już dwadzieścia pięć lat organizacji mistrzostw Iławy i całego cyklu zawodów w siatkówce plażowej. Gdy zaczynaliśmy na plaży przy Kormoranie, nie mieliśmy żadnego doświadczenia ani w organizacji tego typu zawodów, ani w grze. Podpatrywaliśmy prekursorów tego typu zawodów w Olsztynie, biorąc udział w zawodach. Z naszym jubilatem Krzyśkiem Rzącą miałem przyjemność startować w pierwszych zawodach w Iławie, również uczestnicząc w zawodach w Olsztynie, podpatrywaliśmy i uczyliśmy się organizacji turniejów i gry w siatkówkę plażową. Teraz to my jesteśmy jednym z najlepszych w Polsce ośrodków plażowych jako organizatorzy wielu imprez od zawodów wojewódzkich po finał mistrzostw Polski. Dzięki wybitnym wynikom naszych wychowanków, zarówno na arenie ogólnopolskiej, jak i międzynarodowej jesteśmy uznawani za jeden z lepszych klubów szkolących młodzież w Polsce.

Teraz moim marzeniem jest wyposażenie naszych boisk w miejsca dla publiczności, co pozwoli na jeszcze lepszą organizację zawodów wysokiej rangi siatkówki plażowej i popularyzację tej pięknej, letniej dyscypliny sportu wśród mieszkańców Iławy i turystów.

KLASYFIKACJA KOŃCOWA 
XXV MISTRZOSTW IŁAWY W SIATKÓWCE PLAŻOWEJ KOBIET - IŁAWA 2020:

1. Borszewska Wiktoria/Iwankowska Zuzanna.
2. Pietroczuk Monika/Pietroczuk Marta.
3. Kulińska Iwona/Nowotnik Laura.
4. Grajewska Anna/Bludau Aleksandra.
5-6. Zapadka Dominika/Tasarz Maria.
5-6. Sołobodowska Nikola/Jarnicka Ewelina.
7-8. Lewko Natalia/Pomoryn Maja.
7-8. Cichowska Paulina/Bączek Oliwia.

KLASYFIKACJA KOŃCOWA 
XXV MISTRZOSTW IŁAWY W SIATKÓWCE PLAŻOWEJ MĘŻCZYZN - IŁAWA 2020:

1. Wilemski Szymon/Rólkiewicz Roman.
2. Wiśniewski Dawid/Łysikowski Mateusz.
3. Rólkiewicz Robert/Cichocki Aleks.
4. Olszewski Amadeusz/Bober Andrzej.
5-6. Brzeziński Łukasz/Rząca Krzysztof.
5-6. Błaszczyk Łukasz/Dudulski Mateusz.
7-8. Rząca Piotr/Rząca Jakub.
7-8. Kozibski Jakub/Rentkowski Mateusz.

KLASYFIKACJA KOŃCOWA 
XXV MISTRZOSTW IŁAWY W SIATKÓWCE PLAŻOWEJ MIESZANEJ - IŁAWA 2020:

1. Nowotnik Laura/Rólkiewicz Robert.
2. Kulińska Iwona/Wiśniewski Dawid.
3. Borszewska Wiktoria/Cichocki Aleks.
4. Pietroczuk Monika/Dudulski Mateusz.
5-6. Iwankowska Zuzanna/Rząca Jakub.
5-6. Rząca Piotr/Rząca Renata.
7-8. Grajewska Anna/Rząca Krzysztof.
7-8. Sołobodowska Nikola/Brzeziński Łukasz.
9-10. Tasarz Maria/Olszewski Amadeusz.
9-10. Zapadka Dominika/Chudzik Bogdan.

REKLAMAGaleria2

1Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~.... 1 14 dni temuocena: 50% 

    Moim może niemądrym zdaniem jest to, iż te siatkarki o wieków wygrywały i nadal będą to robiły, co mnie nudzi i dobrze byłoby aby raz przegrały. Turniej jest dla mieszkańców Iławy i gdzie oni są poza dziewczynami z zawodowej prawie sekcji? Szkopuł w tym by to tamci z Gajerka, Podleśnego od strony powoca zebrały się i raz dowaliły tym z woleja

    odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMAPC
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMAwoznicki2
REKLAMAreperator
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.8229 sekundy