REKLAMAgugus
REKLAMAMOZART
wydrukuj podstronę do DRUKUJ29 lipca 2020, 12:16 komentarzy 4

(Fot. KPP w Iławie.)

Dziś (29 lipca) kilka minut po godzinie 7:00 oficer dyżurny iławskiej policji został poinformowany o zdarzeniu drogowym w Suszu. 

- Funkcjonariusze natychmiast pojechali na miejsce, gdzie wstępnie ustalili, że 76-latek  kierujący renaultem nie udzielił pierwszeństwa przejazdu rowerzystom i doprowadził do zderzenia między pojazdami - mówi asp. Joanna Kwiatkowska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Iławie. 

f

Jeden z rowerzystów z poważnymi obrażeniami ciała został przetransportowany do szpitala.
Inne zdarzenie drogowe z udziałem jednośladu odnotowano w powiecie iławskim wczoraj. Kilka minut po godzinie 15:00 na DK15 w Rożentalu 37-latek kierujący volkswagenem, wyjeżdżając z drogi podporządkowanej, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierującemu motocyklem i doprowadził do zderzenia między pojazdami. Kierujący jednośladem został przetransportowany do szpitala.

Przypominamy!

Jednoślady to pojazdy, które nie posiadają pasów ani poduszek powietrznych. Dlatego kierujących rowerami i motocyklami nazywamy niechronionymi uczestnikami ruchu drogowego. W przypadku wypadku drogowego grożą im bardzo poważne obrażenia, a często śmierć.

KPP w Iławie/red. kontakt@infoilawa.pl.

REKLAMANotus_nowa

4Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~Boh. 4 15 dni temuocena: 0% 

  Niejasna wypowiedź pani aspirant, żeby nie powiedzieć - żenująca. Jeśli zdjęcie nie kłamie, to znak drogowy pokazuje przejście dla pieszych. Tam nie ma zaznaczonej drogi dla rowerów. Skoro wjechali na pasy rowerzyści to wbrew przepisom. O jakim pierwszeństwie mówi pani aspirant? Czy policjantka ma blade pojęcie jak wygląda reakcja kierowcy, gdy nagle na pas wjeżdża rowerzysta? Czasem warto poznać przepisy i sytuację i wtedy udzielać odpowiedzi.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Vlad Palownik 3 16 dni temuocena: 100% 

  Niestety kultura kierowców 60+ pozostawia wiele do życzenia. Przejścia dla pieszych, rowerzyści to dla nich tabu. Mentalnie są jeszcze na drogach w latach 80 tych

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Maestro 39 2 16 dni temuocena: 67% 

  Oczywiście kierowcy w tym wieku są lepszymi kierowcami niż ci młodsi, bo taki starszy powie ja mam prawo jazdy 40 lot albo od 68

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Kris 1 16 dni temuocena: 100% 

  "kierujący renaultem " a nie powinno być kierujący Renault Clio ?

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMACEZ
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMAwoznicki2
REKLAMAreperator
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.7913 sekundy