REKLAMAnarzędzia
REKLAMAciechanow

(Fot. Archiwum policji, zdjęcie ilustracyjne.)

Kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności może grozić 33-latce. Kobieta fałszywie oskarżyła znajomego o popełnienie przestępstwa na jej osobie. Teraz ze swojego zachowania będzie się tłumaczyła przed sądem.

Do oficera dyżurnego iławskiej policji zadzwoniła kobieta. Oświadczyła, że jej znajomy zabrał jej znaczną gotówkę, po czym pobił ją. 

- Z początkowych ustaleń wynikało, że mężczyzna miał ukraść kobiecie 2 000 zł, a następnie ciągnąć ją za włosy i bić pięściami po całym ciele, doprowadzając ją do stanu bezbronności - podaje asp. Joanna Kwiatkowska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Iławie.

Podczas prowadzonego postępowania okazało się jednak, że nie do końca jest to prawdą. 

Na jaw wyszło, że mężczyzna faktycznie pokłócił się ze swoją znajomą, trochę się nawet poszarpali, jednak nie zabrał jej żadnych pieniędzy. Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie 33-latce zarzutu dotyczącego fałszywego oskarżenia. Okazało się, że kobieta okłamała policjantów, bo wiedziała, że rozbój to poważne przestępstwo i funkcjonariusze na pewno szybko przyjadą i zatrzymają jej znajomego.

Teraz mieszkanka Iławy ze swojego postępowania będzie tłumaczyła się przed sądem. Za fałszywe oskarżenie może jej grozić kara do 2 lat pozbawienia wolności.

KPP w Iławie/red. kontakt@infoilawa.pl.

REKLAMANotus_nowa

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
    Nie ma jeszcze komentarzy...
woznicki2019
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMAwoznicki2
REKLAMAreperator
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.8381 sekundy