REKLAMAPatrz
REKLAMAWiatrak

(Fot. UM w Iławie.)

Skycash Poland S.A. z Warszawy oraz Mobile Traffic DATA Sp. z o. o. z Poznania to dwie firmy, które od 1 maja 2020 r. obsługują  system sprzedaży jednorazowych biletów autobusowych ZKM Iława za pomocą aplikacji w telefonach. Aplikacja ta cieszy się ogromnym powodzeniem, więc czas na kolejny krok.

Od 1 sierpnia 2020 r. za pomocą tych samych aplikacji kupimy przez telefon bilet sieciowy. Zarówno aplikacja SkyCash, jak i moBILET dostępne są za darmo.

Jak to będzie wyglądać w praktyce?

1. Pierwszym krokiem będzie ściągnięcie aplikacji na telefon i rejestracja. Do tego niezbędny będzie telefon lub inne urządzenie mobilne z dostępem do Internetu.
2. Drugi krok to zakup biletu.
3. Na końcu wybór płatności, autoryzacja i gotowe!

Od 1 sierpnia 2020 r. zmienia się taryfa opłat za przewozy autobusami komunikacji miejskiej.


- Bilety ważne są od daty i godziny zakupu na określony czas w zależności od rodzaju biletu.

Dane do biletu sieciowego:

- Bilet kupujemy przed wejściem do pojazdu.

- imię i nazwisko,
- rodzaj biletu,
- ważny od  (jeżeli ma być ważny od dnia dzisiejszego – godzina zakupu).  

Bilety ważne są od wybranej z kalendarza daty (i godziny) ważności biletu na określony czas w zależności od rodzaju biletu.

Bilet normalny ważny będzie z dokumentem potwierdzającym tożsamość (ze zdjęciem). Kupując bilet ulgowy, dodatkowym dokumentem będzie potwierdzenie uprawnienia do przejazdów ulgowych.

Co jest ważne przy korzystaniu z aplikacji?

1. Musimy pamiętać, że zakup biletu elektronicznego jest równoznaczny ze skasowaniem tradycyjnego biletu jednorazowego lub posiadaniem tradycyjnego biletu sieciowego, dlatego też należy dokonać tej czynności PRZED wejściem do pojazdu.
2. Zakup biletu po wejściu do pojazdu lub w trakcie kontroli jest równoznaczny z brakiem biletu.
3. Przed wejściem do autobusu musimy upewnić się, że jesteśmy zalogowani do aplikacji i mamy dostęp do Internetu.
4. W razie braku dostępu do sieci komórkowej należy kupić bilet tradycyjny.
5. Bilet będzie ważny tylko z urządzeniem, na które został kupiony. 
6. Bilet jest ważny tylko w zapisie elektronicznym w telefonie, wydruki nie są honorowane podczas kontroli.

Jak będzie wyglądać kontrola?

Podczas kontroli należy pokazać bilet elektroniczny na swoim urządzeniu. 
Na ekranie telefonu wyświetlą się  wprowadzone przy zakupie parametry, m.in. rodzaj biletu, data i godzina zakupu biletu jednorazowego, imię, nazwisko i data ważności biletu sieciowego.

Kontrola polegać będzie na weryfikacji tych parametrów i potwierdzeniu dokumentów tożsamości i uprawnień do biletów ulgowych.

Bilety zakupione przez aplikacje SkyCash  i moBILET nie  różnią się cenowo od tych  w wersji papierowej. Głównym założeniem systemu jest duża wygoda jego stosowania. Użytkownik nie musi martwić się brakiem drobnych na bilet, szukaniem czynnych (różne godziny otwarcia) punktów sprzedaży biletów. Istotny jest także czas zakupu, który ogranicza się do zaledwie kilku sekund, co dla osób korzystających stosunkowo często z transportu miejskiego jest dodatkową zaletą systemu. 

Zapraszamy pasażerów komunikacji miejskiej w Iławie do zakupu e-biletów jako bezpiecznego i wygodnego sposobu na podróżowanie w naszym mieście.

Publikacja Urzędu Miasta w Iławie.

REKLAMAwardrom2
Artykuł załadowany: 0.8227 sekundy
trwaja prace administracyjne - wkrotce wracamy 1:)