wydrukuj podstronę do DRUKUJ1 sierpnia 2020, 19:59 komentarzy 13

Jeziorak Iława 2:3 przegrywa z Mamrami Giżycko na inaugurację nowego sezonu w IV lidze.

Jeziorak Iława zainaugurował nowy sezon w forBET IV lidze.

Ilość zdjęć 9

Tuż przed inauguracyjnym meczem miała miejsce uroczystość symbolicznego pożegnania z klubem Zbigniewa Szczypińskiego, byłego dyrektora sportowego Jezioraka, któremu wręczono pamiątkową koszulkę.

Później kibice obserwowali już sportowe widowisko - pierwszy ligowy mecz biało-niebieskich w nowym sezonie. Na pierwszą bramkę przyszło poczekać niemal do samej końcówki pierwszej odsłony. Paweł Adamiec, zawodnik Mamr, popisał się pięknym strzałem z woleja i pokonał Malanowskiego. W ten sposób to goście schodzili na przerwę, prowadząc 1:0. Pierwszą połowę można podsumować jako bardzo wyrównaną, choć po gospodarzach widać było trochę zmęczenia po ostatniej zaciętej pucharowej rywalizacji.

W drugiej odsłonie Jeziorak zaczął bardziej zdecydowanie. W 50 min. w doskonałej sytuacji był Madej, niestety zabrakło precyzji. Minutę później Malanowski obronił bardzo groźny strzał zawodnika gości. Mimo optycznej przewagi gospodarzy goście w 60. minucie po składnej akcji podwyższyli na 2:0. W 69. minucie kolejna bardzo groźna akcja gości i piłka po główce o milimetry ominęła bramkę Malanowskiego. Chwilę później, w 70. minucie, Paweł Sagan strzelił bramkę kontaktową, a w 78., po ładnej akcji prawą stroną Arkadiusz Kuciński dokładnym strzałem pokonał bramkarza gości, wyrównując. Chwilę później sędzia po faulu w polu karnym Jezioraka podyktował rzut karny dla Mamr. Malanowski obronił, ale skutecznie dobijał Paweł Drażba. Goście, którzy na tle Jezioraka prezentowali się dzisiaj bardzo solidnie, znów wyszli na prowadzenie. Ta trzecia bramka podcięła Jeziorakowi skrzydła. Już nie udało się zawalczyć o korzystniejszy wynik i trzeba było uznać, że to goście byli dzisiaj lepsi, odnosząc zasłużone zwycięstwo.

Jeziorak Iława - Mamry Giżycko 2:3 (0:1)