REKLAMAprofi
REKLAMABanieczka
wydrukuj podstronę do DRUKUJ2 sierpnia 2020, 10:52 komentarzy 7

(Fot. Info Iława.)

Szczerość może uzdrowić nawet najbardziej zagmatwaną międzyludzką relację. Właśnie takie katharsis przeżyli bohaterowie wystawionego wczoraj na deskach iławskiego amfiteatru debiutanckiego spektaklu Iławskiej Grupy Aktorskiej "Urodziny u... rodziny".

"Urodziny u... rodziny". Iławska Grupa Aktorska wystawiła swój spektakl w Kinoteatrze "Pasja".

Ilość zdjęć 35

W teatralnej opowieści tylko z pozoru niewinna urodzinowa impreza staje się dla uczestników rodzinnego spotkania okazją do wydobycia na światło dzienne tłumionych emocji. Dzięki temu barwnie nakreślone postaci, prowadzone w konwencji komedii z elementami czarnego humoru, bardzo szybko dają się widzom poznać. Ktoś przesadza z alkoholem, a ktoś inny nie docenia żony. Inna postać, niepogodzona z przemijaniem, staje się próżna i powierzchowna, a kolejna wręcz przeciwnie, odczuwa frustrację z powodu sprowadzenia do roli domowej kury. W galerii postaci są  jeszcze żona "cicha woda", matka Polka i córka instagramerka. Mieszanka wybuchowa. To musi się skończyć eksplozją i tak właśnie się dzieje. Kroplę w czarze goryczy przelewają nietrafione urodzinowe prezenty i widzowie obserwują, jak tytułowe "Urodziny u... rodziny" przeradzają się w awanturę. Na szczęście, jak uczy psychologia, ujawnienie skrywanych emocji prowadzi do zmniejszenia napięcia i na koniec, tak jak Jerzy Wasowski i Jeremi Przybora z Kabaretu Starszych Panów bohaterowie czarnej komedii dochodzą do wniosku, że

Rodzina, rodzina, rodzina, ach rodzina.
Rodzina nie cieszy, nie cieszy, gdy jest,
Lecz kiedy jej nima
Samotnyś jak pies.

W spektaklu, będącym debiutem Iławskiej Grupy Aktorskiej, wystąpili Robert Kowalewski, Kasia Kruszelnicka - Dudkiewicz, Małgorzata Marciniak, Danka Rytel, Ewa Śmigielska, Marcin Zając i Wiola Żołądkiewicz. Tuż po spektaklu odebrali wiele gratulacji i kwiatów. Sami dziękowali m.in. za zaufanie i szansę dyrektor ICK Lidii Miłosz (Iławskie Centrum Kultury wsparło organizacyjnie realizację spektaklu). Ciekawostką jest, że jeden z aktorów, Marcin Zając, rzeczywiście obchodził wczoraj swoje urodziny. Jak wyznał, dokładnie 18 lat wcześniej po raz pierwszy wystąpił na scenie iławskiego kinoteatru.

"Urodziny u... rodziny". Iławska Grupa Aktorska wystawiła swój spektakl w Kinoteatrze "Pasja".
Red. kontakt@infoilawa.pl.
Zdjęcia, wideo: Info Iława.

ZAŁĄCZNIK DO ARTYKUŁU

REKLAMANAJLAK

7Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

 • ~Ludwik 7 10 miesięcy temuocena: 60% 

  dlaczego nie wszyscy widzowie mają maski?

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Tomek 6 10 miesięcy temuocena: 40% 

  Ciebie nie było i można było pooddychać świeżym powietrzem.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~j 5 10 miesięcy temuocena: 67% 

  Robercie jak miło Cię widzieć. Spełniaj marzenia i rób to co lubisz. Szkoda, że nie widziałem spektaklu ale to wakacje. Do następnego razu. Pozdrowienia.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Sj. 4 10 miesięcy temuocena: 80% 

  Do kc: a może to ty powinieneś się ukłonić, to działa w obie strony, brawo Robert za pomysł i chęć na spędzenie wolnego czasu , a reszta niech zazdraszcza

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~kc 3 10 miesięcy temuocena: 29% 

  Bez przesady - ten Pan nawet sąsiadom z klatki się nie kłania. Owszem niech spełnia te swoje marzenia

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Kopyto 2 10 miesięcy temuocena: 27% 

  recenzja - TYLKO TA JEDNA WYGLĄDA NA AKTORZYCE, ALE TEN GOŚĆ NIECH SIĘ ZWINIE BO PSUJE WYRAZ OBRAZU

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Ja 1 10 miesięcy temuocena: 67% 

  Słyszałeś może o kim takim jak aktor charakterystyczny?Takim właśnie jest Robert,więc zamknij się jak się nie znasz...

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
Artykuł załadowany: 1.2228 sekundy