REKLAMALumen
REKLAMAGaleria2
wydrukuj podstronę do DRUKUJ3 sierpnia 2020, 12:18 komentarzy 4

(Fot. materiały prasowe.)

Jedyny przypadek koronawirusa potwierdzony dzisiaj (3 sierpnia) w województwie warmińsko-mazurskim dotyczy gminy Biskupiec w powiecie nowomiejskim.

Liczba nowych przypadków, w porównaniu do rekordowej pod tym względem końcówki minionego tygodnia, spadła.

- W kraju mamy 575 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem z województw: śląskiego (146), wielkopolskiego (98), mazowieckiego (82), małopolskiego (78), podkarpackiego (42), pomorskiego (20), łódzkiego (20), dolnośląskiego (17), zachodniopomorskiego (15), lubelskiego (13), lubuskiego (13), podlaskiego (10), kujawsko-pomorskiego (9), świętokrzyskiego (8), opolskiego (3) i warmińsko-mazurskiego (1) - informuje Ministerstwo Zdrowia.

Zmarła jedna kolejna osoba zarażona SARS-CoV-2.

Przypadek z naszego regionu dotyczy starszej kobiety z powiatu nowomiejskiego, a dokładniej z gminy Biskupiec.

- Proszę wszystkich o stosowanie się do zasad sanitarnych i obowiązujących przepisów - zaapelował Wójt Gminy Biskupiec Arkadiusz Dobek. - Mieszkance naszej gminy życzę szybkiego powrotu do zdrowia! - dodał samorządowiec, który na przełomie marca i kwietnia sam walczył z COVID-19.

Red. kontakt@infoilawa.pl.

REKLAMANAJLAK

4Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

 • ~Kolo 4 miesiąc temuocena: 100% 

  Chociaż jedna gmina, która nie kryje się za danymi, że w powiecie. Tylko daje jasny komunikat, że "u nas" co powinny wzmocnić czujność mieszkańców.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~? 3 miesiąc temuocena: 100% 

  Może ktoś wie z jakiej miejscowości jest ta Pani?

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~liczebnik 2 miesiąc temu

  Zagadkowe, w naszym województwie mamy dwa zgony od koronawirusa. Jeden z nich (czyli 50 % zgonów - brzmi strasznie, nie?) miał miejsce w powiecie bartoszyckim. zagadka polega na tym, że podług grafiki, nikt tam na koronawirusa nie zachorował. Wobec tego, jakim cudem od niego umarł?

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~chris 1 miesiąc temuocena: 100% 

  w wielu krajach stosuje się II dyrektywę WHO, która pozwala uznać za zgony na COVID-19 przypadki, które nie były testowane pod kątem koronawirusa, jednak objawy wyraźnie na takową przyczynę zgonu wskazywały. Starszej kobiecie z Bartoszyc nie zdążono zrobić przed śmiercią testu, ale na COVID wskazywało kilka objawów, które razem nie występują w przypadku innych chorób.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMAbako
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
woznicki2019
REKLAMAreperator
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.8035 sekundy