REKLAMAWardrom
REKLAMAGaleria2

Popularność elementów wykończeniowych wykonanych z mikrocementu nie dziwi - to jeden z materiałów, które w prosty sposób nadają przestrzeni wyjątkowy i nowoczesny charakter. Co warto wiedzieć, zanim podejmiemy decyzję, że mikrocementowe wykończenia uświetnią także przestrzeń naszego mieszkania, biura lub obiektu użyteczności publicznej? Jakie zalety i wady tego rozwiązania należy poznać? Podpowiadamy!

Mikrocement, materiał budowlany pełen korzyści

Jedną z kluczowych kwestii, mającą z pewnością ogromny wpływ na popularność wykończeń mikrocementowych, jest uniwersalizm tego rozwiązania. W trendach wnętrzarskich króluje ono od lat, doskonale wpisując się w różnorodne wnętrza i przestrzenie. Zarówno ściany, jak i podsadzki mikrocementowe wykazują się dużą trwałością, są odporne na ścieranie i dobrze odnajdują się w różnorodnych stylach wnętrzarskich. Do lamusa może dziś odejść twierdzenie, że mikrocement to materiał zarezerwowany dla przestrzeni industrialnej. Z powodzeniem możemy wykorzystać go, aranżując rustykalną kuchnię, modernistyczne biuro czy nowoczesną sypialnię.

Kolejną zaletą mikrocementu jest jego łatwość aplikacji. Komfortowa praca z udziałem tego rodzaju wykończenia jest możliwa chociażby dzięki takim produktom jak gotowe do użycia zestawy FESTFLOOR Life czy FESTFLOOR GO!. W ich przypadku nie ma konieczności samodzielnego przygotowywania produktu, odmierzania proporcji czy pigmentacji masy. Co więcej - innowacyjna formuła gwarantująca doskonałą przyczepność sprawia, że materiał nie wymaga skuwania płytek, np. w łazience, i może być nakładany bezpośrednio na nie. Znacznie skraca to czas pracy na budowie, pozwala na szybką odmianę stylu panującego we wnętrzu, ogranicza ryzyko powstawania bałaganu i z powodzeniem umożliwia działanie nawet niedoświadczonym użytkownikom.

W wielu przypadkach możemy zdecydować się na posadzki i ściany wykonane z mikrocementu wodoodpornego. Na rynku nie brak też szerokiej palety kolorystycznej, która pozwala na aranżację pomieszczenia zgodnie z własnymi preferencjami. Industrialna łazienka? Nowoczesny taras? Nie ma problemu - nowoczesna technologia sprawia, że wodoodporne mikrocementowe ściany lub posadzki, a także inne dekoracje, mogą pojawić się w przestrzeni narażonej na kontakt z wilgocią - w łazience, kuchni lub na zewnątrz.  

Wady mikrocementu we wnętrzach

Dla niektórych użytkowników wadą może być fakt, że trudno uzyskać dwa identyczne wykończenia wykonane z mikrocementu. Z uwagi na fakturę tego materiału i liczne nierówności, jakie mamy szansę stworzyć podczas jego nakładania, trudno przewidzieć, jaki efekt uzyskamy w 100%. Warto mieć na uwadze jednak to, że to między innymi dlatego mikrocement stał się tak popularny - pozwala tworzyć aranżacje, które są jedyne w swoim rodzaju!
Wpływ na decyzję o wyborze wykończenia mikrocementowego ma fakt niższej w porównaniu do pozostałych posadzek (takich jak spiek ceramiczny, gres) odporność na ścieranie. Jeśli nie zastosujemy odpowiedniego impregnatu. Posadzki wykonane z mikrocementu nie posiadają powłoki lakierniczej (możemy nałożyć dodatkowo), w efekcie ich struktura może ulegać uszkodzeniu, np. poprzez wnoszony do pomieszczeń piasek czy kontakt z rozgrzanym do wysokiej temperatury olejem. To jedna z cech produktu, którą warto wziąć pod lupę, rozważając wybór pomieszczenia, w którym pojawią się wykonane z mikrocementu aranżacje.

W niektórych przypadkach można także spotkać się z opinią, że wykończenia powstające przy użyciu mikrocementu są czasochłonne, z uwagi na konieczność wiązania się wylewki czy jej schnięcia. Faktycznie, niekiedy może on wynosić nawet ok. 6 dni. Częściową odpowiedź jednak stanowić mogą wspomniane wyżej gotowe zestawy mikrocementu, które możemy wykorzystać od razu po zakupie. Brak konieczności samodzielnego przygotowania mieszanki pozwoli zyskać na czasie, a pigmentacja prowadzona przez producenta zagwarantuje tak samo równomierne efekty wybarwienia produktu.

Czy warto więc decydować się na mikrocement we wnętrzach? Zdecydowanie tak - nie sposób odmówić mu oryginalności i potencjału designerskiego. Decyzję o jego wykorzystaniu warto jednak podejmować w sposób przemyślany, a inspiracje skonfrontować z możliwościami i własnymi oczekiwaniami już na etapie projektowania wybranej przestrzeni. Z pomocą mogą nam przyjść zarówno doświadczeni konsultanci produktowi, jak i architekci - w oparciu o ich wiedzę i doświadczenie z pewnością znajdziemy wiele atrakcyjnych pomysłów na oryginalne wykorzystanie tego materiału!

Artykuł sponsorowany.

TEMATY polecamy
REKLAMANAJLAK

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

    Nie ma jeszcze komentarzy...
REKLAMAbako
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMACEZ
REKLAMAreperator
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.8078 sekundy