REKLAMAKaren
klonowski
wydrukuj podstronę do DRUKUJ9 sierpnia 2020, 09:34 komentarzy 8

(Iława z drona Michał Krysztofiak.)

W Iławie wciąż są wstrzymane prace zespołu ds. nowej edycji Iławskiego Budżetu Obywatelskiego. Nadal też nie są znane terminy realizacji dwóch projektów, które zwyciężyły w roku ubiegłym - wybiegu dla psów i jubileuszu Jezioraka Iława.

O przyszłość IBO dopytują Czytelnicy portalu www.infoilawa.pl. Niektórzy zwracają uwagę na to, że inne gminy, w powiecie iławskim na przykład gmina Kisielice, realizują zwycięskie projekty i ogłaszają nowe nabory. Dlaczego inaczej jest w Iławie?

- W bieżącym roku, w związku z pandemią Covid-19, prace nad Iławskim Budżetem Obywatelskim zostały wstrzymane. Jak informowaliśmy 22 kwietnia br. na stronie www.ilawa.pl zapadła decyzja o wstrzymaniu prac Zespołu ds. IBO 2021, natomiast realizacja dwóch wybranych przez mieszkańców w ubiegłym roku projektów została  przesunięta w czasie. O terminie realizacji projektu pn. Wybieg dla psów z elementami agility oraz „75 lat Jezioraka Iława” - jubileusz na stadionie miejskim w Iławie będziemy informować na bieżąco - komentuje Beata Furmanek, kierownik Wydziału Komunikacji Społecznej w Urzędzie Miasta w Iławie.

Przedstawicielka magistratu podkreśla, że iławski samorząd oszczędza.

- W związku z pandemią, wpływy budżetowe miasta Iławy znacznie się obniżyły. Prawda jest taka, że obecna sytuacja gospodarcza w dużym stopniu odbija się na samorządach. Słabsza kondycja firm lokalnych to mniejsze wpływy do i tak już trudnego budżetu. Dlatego też, po dokładnym przeanalizowaniu sytuacji finansowej miasta, burmistrz zdecydował, że w pierwszej kolejności ograniczymy wydatki. Od czasu wybuchu pandemii priorytetem działań miasta Iława jest ochrona miejsc pracy oraz wsparcie lokalnych przedsiębiorców, powstał Iławski Pakiet Gospodarczy, a także działania na rzecz profilaktyki, ochrony i edukacji mieszkańców - mówi Beata Furmanek. - Informujemy jednocześnie, że w ostatnim kwartale roku, jeśli sytuacja epidemiczna pozwoli, planowany jest powrót do pracy Zespołu do spraw IBO w celu przygotowania procedury IBO 2021/2022. Jak tylko zapadnie decyzja o wznowieniu pracy zespołu poinformujemy o tym fakcie.

Red. kontakt@infoilawa.pl.

REKLAMATom-bet

8Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

 • ~Mały przedsiębiorca 8 miesiąc temuocena: 100% 

  Witam, no i mamy "świeży" powiew od nowego Burmistrza, nic się nie dzieje dobrego dla miasta, marazm, brak pomysłów, imprezy wykreślone z kalendarza jeszcze przed koronawirusem. Żeby wykreślić Lotnicza majówkę z kalendarza to trzeba być chorym na głowę - inne miasto które przejmie imprezę z taką tradycją postawi Burmistrzowi i tępym radnym dużą kolację !! Zero promocji miasta, chyba że następne Porsche wpadnie do wody ;) ale to było z prywatnej kasy a nie miejskiej. Park Żeromskiego wielkim strupem dla turystów... Podwyższane podatki od nieruchomości łatają tę skostniałą strukturę. Iławiacy czas popędzić te towarzystwo do roboty albo... na taczki z nimi.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~krezus 7 miesiąc temuocena: 60% 

  Nie czepiajcie się wypłaty burmistrza, gorsze jest to że zwolnienia z podatku dostają firmy które obniżają wypłaty dla pracowników a przy okazji biorą grubą forsę od państwa na poczet koronświrusa, mało tego, wielu pracowników zwolniono, więc kto korzysta? Pracodawca pchado swojej kiesy.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Wyborca 6 miesiąc temuocena: 75% 

  Może w ramach oszczędności burmistrz zrzeknie się choć części swojej wypłaty? O tragicznej sytuacji finansów naszego miasta słychać już chyba z każdej instytucji podlegającej pod miasto. Pani Furmanek tylko potwierdziła stan rzeczywisty.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Ulian 5 miesiąc temuocena: 67% 

  Burmistrz szuka oszczędności wszędzie, a na pierwszy ogień poszły dopłaty do żłobka dla dzieci spoza miasta. To nic że ich rodzice pracują i płacą podatki w mieście, ważna jest roczna oszczędność w sumie ok. 8.000 zł, bo tyle dzieci mniej więcej jest w niepublicznym żłobku spoza miasta.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~123 4 miesiąc temuocena: 67% 

  Podatki placi sie wg miejsca zamieszkania a nie miejsca pracy. Zatem podatki rodzicow mieszkajacych poza Ilawa wplywaja do innych gmin a nie do Ilawy.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Dyzio 3 miesiąc temuocena: 64% 

  Narazie zrealizowane lub konczone inwstycje poprzednika (krytykowane w kampanii) wcale nie widac nowych inwestycji. Boję sie ze za 4 lata w ilawie 10 nowych żłobkow wyrosnie i nic poza tym...

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~e tam 2 miesiąc temuocena: 50% 

  za 4 lata to przedszkola lub szkoły - Dawid ma dziecko roczne o ile dobrze pamiętam

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~zorro 1 miesiąc temuocena: 50% 

  mam pytanie. Artykuł nizej. Mamy tyle ofert pracy gospodarka w powiecie idealna. Teraz kasy ni ma bo kolonowirus ale chyba w magisteacie

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMAeltel
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMAbudzyk
REKLAMAsadek2
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 1.2886 sekundy