REKLAMASpeed
REKLAMAUsługi koparką

Aktualności

  wydrukuj podstronę do DRUKUJ27 września 2016, 18:38

Info Iława - redakcja

ostatnie aktualności ‹

(Fot. Info Iława.)

Do grona Honorowych Obywateli Iławy dołączył prof. Bronisław Jastrzębski, którego radni miejscy uhonorowali w ten sposób za "ogromny wpływ na rozwój kształcenia w Iławie" oraz inicjatywę stworzenia w naszym mieście filii Szkoły Wyższej im. P. Włodkowica w Płocku. Tytuł został nadany na mocy uchwały podjętej w sierpniu, a podczas wrześniowej sesji Rady Miejskiej w Iławie miała miejsce uroczystość oficjalnego przekazania prof. Jastrzębskiemu okolicznościowej statuetki.

Podczas sesji burmistrz Iławy Adam Żyliński zwrócił uwagę na to, że filia Szkoły Wyższej im. P. Włodkowica w Płocku funkcjonuje w naszym mieście już od niemal 20 lat, a dzięki jej obecności Iława jest także ważnym dla wielu osób ośrodkiem akademickim.

Prawie dwie dekady działalności filii okazały się okazją do uhonorowania osoby, która w wydatny sposób przyczyniła się do jej założenia. Decyzją miejskich radnych do grona Honorowych Obywateli Iławy dołączył inicjator tego przedsięwzięcia prof. Bronisław Jastrzębski. Okolicznościową statuetkę przekazali mu w poniedziałek burmistrz Adam Żyliński oraz przewodniczący Rady Miejskiej w Iławie Wojciech Szymański.

Głos zabrał też sam wyróżniony, który podziękował za nadanie mu tytułu, ale też nie ukrywał żalu, że początkowo inicjatywa utworzenia w Iławie filii płockiej szkoły spotkała się z krytyką ze strony lokalnych mediów oraz niechęcią ze strony części mieszkańców.

Fot. Info Iława.

REKLAMAJeziorak

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

    Nie ma jeszcze komentarzy...
REKLAMACEZ
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMApolkolonie
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.3421 sekundy