REKLAMAPatrz
REKLAMAzielona aleja

(Fot. Archiwum własne.)

Od 1 września wchodzi nowy rozkład jazdy iławskich autobusów. Ze względu na wyjątkowy czas pandemii i początek roku szkolnego wprowadzone zostały pewne zmiany. O czym jako pasażerowie powinniśmy wiedzieć?

Mamy nowy rozkład jazdy na rok szkolny  2020/2021 w czasie trwającej pandemii, co zarówno na zarządcach komunikacji, jak i na pasażerach wymusza pewne zmiany.

Ważne zasady w korzystaniu z iławskich autobusów obowiązują przede wszystkim uczniów dojeżdżających do szkół w godzinach porannych oraz po południu wracających do domu. Na prośbę dyrektorów miejskich szkół oraz w trosce o bezpieczeństwo uczniów autobusy kursujące w godzinach porannych przyjeżdżać będą od 10 do 15 minut wcześniej, tak aby maksymalnie wydłużyć schodzenie się dzieci do szkół i uniknąć gromadzenia się przed szkołami. 

- Tu mamy ważny apel do rodziców, aby uczulili swoje dzieci i dopilnowali tego, aby korzystając z komunikacji, zachowały odstęp i zakładały maseczki.  Bardzo prosimy, by dzieci, mając do wyboru dwa lub trzy autobusy jadące do szkoły, korzystały z pierwszego lub drugiego. Bardzo często dochodziło do sytuacji, że pierwszy autobus był zapełniony w połowie, a najwięcej uczniów korzystało z ostatniego, powodując przepełnienie. Zależy nam, by obciążenie rozłożyć równomiernie na wszystkie autobusy. I o to apelujemy zarówno do uczniów, jak i rodziców -  mówi burmistrz Dawid Kopaczewski. 

- Robimy, co  możemy, aby umożliwić bezpieczny dowóz dzieci do i ze szkoły.  W zależności od zapotrzebowania będziemy analizować możliwość bisowania kursów – mówi Prezes ZKM Roman Smoliński. 

Ze względów bezpieczeństwa obowiązują ograniczenia miejsc w pojazdach,  wszystkie  zasady reżimu sanitarnego, czyli zachowania odstępu, zasłania ust i nosa. 

- Maksymalnie wykorzystujemy nasze środki, kursować będą wszystkie dostępne autobusy, zarówno te nowe, jak i stare. Wszystko po to, aby umożliwić  naszym mieszkańcom bezpieczny transport i uniknąć tłumów w pojazdach - dodaje Kopaczewski.  

Publikacja Urzędu Miasta w Iławie.

REKLAMALady D
REKLAMAbako
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMAbudzyk
REKLAMAsadek2
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 1.1435 sekundy