REKLAMAPatrz
REKLAMASadek
Na zdjęciach są przykładowe maszyny do rozwłókniania.

Na zdjęciach są przykładowe maszyny do rozwłókniania.

Hala produkcyjna przy ulicy Szkolnej po firmie Bestem od jakiegoś czasu świeciła pustkami, teraz pełną parą rusza tam produkcja. Nowym inwestorem jest firma RECELLO.

- RECELLO Sp. z o.o. to firma powstała w odpowiedzi na potrzebę rynkową zgłaszaną przez producentów wyrobów higienicznych, którzy od lat borykają się z problemem konieczności nawrotu technologicznego surowców - mówi Burmistrz Kisielic Rafał Ryszczuk. - Ogólnoświatowy trend Circular Economy, czyli tzw. „gospodarka obiegu zamkniętego”, nakazuje zapobiegać powstawaniu odpadów i promuje model odzyskiwania surowców. Założyciele RECELLO mają pomysł wpisujący się dokładnie w te potrzeby W Kisielicach, w świecącej przez ostatnie kilka lat pustkami hali produkcyjnej, powstaje przedsiębiorstwo, które już w najbliższych tygodniach podejmie produkcję - dodaje włodarz. - Żywię nadzieję, że miasto znajdzie w RECELLO wiarygodnego partnera dla rozwoju nowoczesnego i przyjaznego dla środowiska przemysłu, a kisieliczanie nowe miejsca pracy w nowoczesnym zakładzie - kończy burmistrz.

f

Nowoczesna linia produkcyjna powstaje dzięki środkom pozyskanym w ramach „Pożyczki inwestycyjnej z premią” udostępnianej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko-Mazurskiego. Oferta przetwórstwa włóknin i taśm bawełnianych i wiskozowych do postaci surowca pierwotnego skierowana zostanie do różnych podmiotów w Polsce, w tym również do firm z regionu Warmii i Mazur. Założyciele RECELLO już rozpoczęli prace nad kolejnymi projektami. Spółka przygotowała projekt nowej innowacyjnej technologii w zakresie nawrotu technologicznego włóknin z udziałem tworzyw syntetycznych i stara się o grant z Funduszy Norweskich w puli Technologie Przyjazne Środowisku. Elementem tego projektu byłaby mała elektrownia solarna zasilająca linię produkcyjną, dobrze wpisująca się w wizerunek gminy Kisielice jako lidera w produkcji zielonej energii w Polsce. Rezerwa terenu w lokalizacji firmy oraz dobra współpraca z władzami lokalnymi pozwalają myśleć o dalszym rozwoju – też oczywiście w obszarze zielonych technologii. 

Publikacja Urzędu Miejskiego w Kisielicach.
Na zdjęciach są przykładowe maszyny do rozwłókniania.

REKLAMAwardrom2
REKLAMAeltel
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
woznicki2019
REKLAMAsadek2
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.9818 sekundy