REKLAMAKaren
klonowski
wydrukuj podstronę do DRUKUJ10 września 2020, 10:29 komentarzy 4

(Fot. YouTube/Nadzór Transprojekt.)

Postępują prace na budowie nowego odcinka drogi ekspresowej S5 Ornowo - Wirwajdy pod Ostródą. To pierwszy krok do połączenia autostrady A1 z drogą S7.

Takie połączenie wpisano do rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie sieci autostrad i dróg ekspresowych z 13 października 2015 roku. Mieszkańców powiatu iławskiego szczególnie interesuje właśnie ten łącznik, o długości około 85 km (dla którego nie jest jeszcze potwierdzony korytarz). Ale budowany właśnie pod Ostródą około 5-kilometrowy odcinek Ornowo - Wirwajdy też jest istotny: docelowo stanie się on częścią drogi ekspresowej S5 na odcinku Grudziądz (A1) - Ostróda (S7). 

Kontrakt o wartości 204 mln zł realizuje na zlecenie GDDKiA firma Budimex S.A. Pierwsze ze zrealizowanych robót polegały na odhumusowaniu nawierzchni i przebudowie kolizji teletechnicznych i elektroenergetycznych - postępy według stanu na początek września można zobaczyć na załączonym materiale wideo.

Docelowo w systemie "Projektuj i buduj" zostanie zbudowana droga o przekroju dwujezdniowym. Powstanie na niej węzeł Ostróda Zachód, cztery wiadukty oraz dwa przejścia dla dużych zwierząt.

Region. Budują nowe kilometry drogi ekspresowej S5.
Red. kontakt@infoilawa.pl.
Wideo: YouTube/Nadzór Transprojekt.

ZAŁĄCZNIK DO ARTYKUŁU

REKLAMALady D

4Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

 • ~baznogi 4 17 dni temuocena: 67% 

  czy będzie odnoga do Iławy

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~chris 3 18 dni temuocena: 55% 

  ciekawe, czy żeby się na ten nowy odcinek dostać, będzie trzeba wjechać na rondo, czy też będzie to droga bezkolizyjna aż do zjazdu na S7, co wydaje się bardziej naturalne i zdecydowanie szybsze

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~prezes 2 17 dni temuocena: 50% 

  te kierownik budowy a juz mi na budowe wrocic i gonic robote!!!!

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Kierownik budowy 1 18 dni temuocena: 55% 

  Nie bądź taki ciekawski . Jak zrobim tak będzie

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMAeltel
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
woznicki2019
REKLAMAreperator
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.889 sekundy