REKLAMAPatrz
REKLAMAGaleria2
wydrukuj podstronę do DRUKUJ11 września 2020, 07:41 komentarzy 2

(Fot. Lasy Państwowe.)

Lasy i drzewa zapewniają nam tlen, oczyszczają powietrze, wpływają korzystnie na klimat i na samopoczucie nas wszystkich. Są domem dla wielu gatunków roślin, grzybów i zwierząt. Dostarczają najbardziej ekologiczny surowiec, drewno, tworzący domy również dla nas. 

Polscy leśnicy każdego roku sadzą 500 milionów drzew. Mimo że czasem wysiłek wielu pokoleń niszczą klęski żywiołowe, sadzenie trwa i lasów w Polsce stale przybywa. Zajmują one już blisko jedną trzecią powierzchni naszego kraju. Drzewa są jednak potrzebne wszędzie tam, gdzie żyjemy, nie tylko w lesie. Dzięki inicjatywie Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej i Pierwszej Damy teraz wszyscy mogą z łatwością posadzić własne drzewo. Przyłącz się do ogólnopolskiej akcji #sadziMY i posadź własne drzewko! 


Sadzonki będą rozdawane 18 września 2020 r. w siedzibach wszystkich 430 nadleśnictw oraz 17 regionalnych dyrekcji Lasów Państwowych w Polsce. Dla wszystkich chętnych leśnicy przygotowali łącznie aż milion sadzonek. W akcję włączyło się także Nadleśnictwo Iława, które  zaprasza do swojej siedziby przy drodze wyjazdowej z Iławy w kierunku Sampławy.


Tego samego dnia akcję oficjalnie zainaugurują Prezydent RP Andrzej Duda i Pierwsza Dama Agata Kornhauser-Duda, którzy wezmą udział w odnawianiu powierzchni na terenie leśnictwa Kłodno w Nadleśnictwie Lipusz, najbardziej zniszczonego przez „huragan 100-lecia” w sierpniu 2017 r. Para Prezydencka wspólnie między innymi z pracownikami administracji publicznej, harcerzami, żołnierzami, strażakami, pracownikami Lasów Państwowych, posadzi na powierzchni blisko 20 ha nad jeziorem Mausz 160 tys. nowych drzew.

REKLAMAwardrom2

2Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

  • ~AS 2 16 dni temuocena: 50% 

    Odwiedziłem dziś jedno z najpiękniejszych miejsc w lesie niedaleko Iławy,to co ujrzały moje oczy jest nie do opisania tak zdemolowanych połaci lasu nie widziałem.Wycięto drzewa 100-200 letnie w parku krajobrazowym w pień. Tak jeszcze kilka lat temu był nazwany. Obecnie usunięto tablice z nazwą Park Krajobrazowy jedynie słupki pozostały. To co dziś proponują lasy do zasadzenia niech sobie wsadzą ale w "D". Mowa o produkcji tlenu przez drzewa,o oczyszczaniu powietrza i samopoczucia -to jakaś kpina.

    odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
  • ~Uczniowiec 1 17 dni temuocena: 43% 

    "Lasy i drzewa zapewniają nam tlen" - chyba ktoś słabo uczył się biologii albo miał z procesu fotosyntezy pałę... Pytanie do redakcji co się dzieje w nocy, kiedy nie ma słońca? Nadwyżkę tlenu mamy z oceanów.

    odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMAbako
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
woznicki2019
REKLAMAreperator
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 1.1804 sekundy