REKLAMAKaren
REKLAMASadek

(Fot. KPP w Iławie.)

Policjanci w trosce o bezpieczeństwo powracających po przerwie wakacyjnej dzieci odwiedzają placówki oświatowo-wychowawcze. Do omawianych przez nich tematów należą zasady poruszania się po drodze oraz konieczność obserwowania zachowań innych uczestników ruchu.

Policjanci na terenie całego kraju, w tym również powiatu iławskiego, już od pierwszych dni nauki pełnią służbę w rejonach szkół i przedszkoli. Obserwują, czy piesi i kierowcy poruszają się zgodnie z zasadami ruchu drogowego i spotykają się z dziećmi, aby zasady te z nimi omówić. 

I tak w ramach działań „Bezpieczna droga do szkoły 2020” suski dzielnicowy odwiedził pierwszaków ze Szkoły Podstawowej w Suszu. Po krótkiej rozmowie policjant przeprowadzał dzieci na drugą stronę ulicy, wprowadzając przypomniane zasady w życie. Podczas spaceru uczniowie z policjantem obserwowali również zachowania innych pieszych oraz kierowców. 

Spotkania profilaktyczno-edukacyjne z dziećmi będą kontynuowane przez cały rok szkolny, a wszystko po to, aby utrwalić w nich nawyki prawidłowych i bezpiecznych zachowań.

Apelujemy do wszystkich uczestników ruchu drogowego o zachowanie szczególnej ostrożności na drodze - zwłaszcza w rejonie szkół, przedszkoli i miejsc, gdzie grupują się dzieci.

KPP w Iławie/red. kontakt@infoilawa.pl.

REKLAMATom-bet

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

    Nie ma jeszcze komentarzy...
REKLAMAeltel
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMACEZ
REKLAMAsadek2
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.9542 sekundy