REKLAMAKaren
REKLAMAzielona aleja
wydrukuj podstronę do DRUKUJ16 września 2020, 09:14 komentarzy 3

(Zdjęcia: archiwum prywatne zawodnika.)

Ma dopiero 18 lat i już niejeden spektakularny sukces na swoim koncie. Szymon Tarwacki z gminy Iława podbija świat trójboju siłowego. 

Obecnie jest uczniem klasy maturalnej iławskiego liceum. 

- Sport jest moim największym hobby i  odgrywa w moim życiu kluczową rolę - nie ukrywa Szymon. - Od prawie trzech lat trenuję dyscyplinę, jaką jest trójbój siłowy. W poprzednim roku startowałem w rozmaitych zawodach, które w przeważającej części wygrałem. Największym osiągnięciem ubiegłego roku było zdobycie przeze mnie Mistrzostwa Polski Federacji WPC w trójboju siłowym do lat 17 oraz czterech rekordów Polski: w wyciskaniu, martwym ciągu, przysiadzie oraz trójboju - opowiada.

W roku bieżącym Szymon Tarwacki reprezentował gminę na wielu lokalnych zawodach, w których zdobywał same najwyższe miejsca. Ponadto 27 sierpnia 2020 r. startował w Mistrzostwach Europy Federacji XPC w kategorii junior do lat 19 i junior do lat 19 do wagi 125 kg, gdzie zaliczył przysiad 310 kg, wyciskanie leżąc 180 kg i martwy ciąg 272,5 kg, co zaowocowało pierwszym miejscem do lat 19 spośród wszystkich nastolatków oraz rekordem Europy w przysiadzie, trójboju oraz Polski w martwym ciągu oraz wyciskaniu.

Wśród licznych sukcesów Szymona warto wymienić także wygraną w najbardziej prestiżowej imprezie w Polsce „Iron Dead League” w kategorii junior do lat 18, 93 kg+ z wynikiem 270 kg w martwym ciągu, zwycięstwo w trzech rzutach Warmińskiej Ligi Wyciskania Leżąc, co zaowocowało 1 miejscem do lat 18 open w całym województwie.

Obecnie Szymon Tarwacki przygotowuje się do zaległych Mistrzostw Polski Federacji GPC, gdzie będzie próbował pobić rekord świata swojej kategorii wiekowej w przysiadzie wynoszący 320kg. Ponadto 22 października 2020 r. będzie startował w Mistrzostwach Polski Federacji WPC, gdzie będzie chciał, jako pierwszy osiemnastolatek w kraju, uzyskać 800 kg w trójboju.

W ubiegły czwartek Szymon spotkał się z przedstawicielami samorządu gminy Iława, gdzie mieszka. Wójt obiecał temu młodemu i skromnemu, a już mającemu na swoim koncie ogromne sukcesy sportowcowi wsparcie. 

- Byliśmy pod dużym wrażeniem jego osiągnięć sportowych i ambitnych planów - komentuje Krzysztof Harmaciński. - Gmina Iława na pewno będzie go wspierać w jego sportowej karierze.

Obecnie Szymon przygotowuje się do startów w kolejnych zawodach, ale nie ukrywa, że jest to trudne zadanie bez odpowiedniego wsparcia finansowego. Jeżeli ktoś chciałby wesprzeć Szymona finansowo lub w jakiś inny sposób, to prosimy o kontakt.

UG Iława/red. kontakt@infoilawa.pl.
Zdjęcia: archiwum prywatne zawodnika.

REKLAMATom-bet

3Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

 • ~Sztanga 3 4 dni temuocena: 100% 

  Szymek nie dźwiga bo ci żyłka pęknie

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~pogromacasmoczychbykow 2 12 dni temuocena: 40% 

  Dlaczego nie można komentować smoczych łodzi? Chciałem zadać pytanie kto płaci za wyjazdy? Czy finansują się sami czy jest to kwota dotacji? Jeśli sami to wiadomo hobby każdy finansuje jak chce. Jak dla mnie smocze byki bawią się za kasę mieszkańców i nazywają to jeszcze sportem. Żenada

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~masakra 1 4 dni temuocena: 100% 

  ale parchaty football już fajnie jak za mieszkańców kasę ?

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMAbako
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMAbudzyk
REKLAMAreperator
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 1.3644 sekundy