wydrukuj podstronę do DRUKUJ16 września 2020, 10:53

(Fot. nadesłane/kontakt@infoilawa.pl.)

Dragon Friends to projekt Iławskich Smoków Jezioraka, którzy do wspólnych startów zapraszają zaprzyjaźnionych zawodników smoczych łodzi z polskich klubów. Tym razem grupa licząca ponad 30 zawodników, w tym sześciu zawodników ISJ, w miniony weekend wystartowała w Pradze w 23. Prague Dragon Boat Festival 2020.

Wody Wełtawy ożyły odgłosem bębnów i kolorowymi łodziami, które w sobotę rywalizowały w sprintach na 200 metrów, a  w niedzielę rywalizacja toczyła się na długim dystansie w ramach mistrzostw Czech. Łącznie we wszystkich kategoriach wystąpiło ponad 51 drużyn.

Sobotnie starty przyniosły drużynie Dragon Friends trzy finały A, w kategorii OPEN10 (5 m-ce; 13 m-ce), WOMEN10 (6 m-ce) oraz MIXED20; w tej ostatniej kategorii, po bardzo zaciętym pojedynku zajęli najniższe miejsce na podium.

Niedzielne starty to rywalizacja na długim dystansie w mistrzostwach Czech. Zawodnicy mieli do przepłynięcia 3km. Na starcie stanęło 10 drużyn, a Dragon Friends w tej kategorii wystawili dwie drużyny. Start odbył się w dwóch grupach po pięć drużyn w każdej. Mistrzami Czech została drużyna ONV-BOX z czasem 14:25,90, zawodnicy Dragon Friends na mecie pojawili się ze stratą 25,52, co dało im trzecie miejsce i brązowy medal mistrzostw, na drugim stopniu podium stanęła drużyna Dragonclub Brno. Druga drużyna Dragon Friends z czasem 15:54,48 zajęła 9. miejsce.

- To nasze drugie zawody w projekcie Dragon Friends - relacjonuje Arkadiusz Grabiński, zawodnik ISJ. - Po litewskiej Wisaginii udało się nam zebrać drużynę na wyjazd do Czech. Już po zawodach na Litwie wielu uczestników wyraziło chęć udziału w kolejnych zagranicznych zawodach. Chciałbym podziękować zawodnikom z OKSW Olsztyn, Spójnia Warszawa, Amber Szczecin, Dragon Chełmno, KTW Wrocław, MMKS Gdańskie Lwy, Smocza Aura, PG Smoki Północy za udział i wspólne starty. Dziękuję również naszym kibicom, którzy wybrali się z nami do Pragi.

Artykuł załadowany: 0.4742 sekundy