REKLAMALumen
REKLAMAzielona aleja
wydrukuj podstronę do DRUKUJ29 września 2020, 09:55 komentarzy 13

(Fot. Mat-Kam Mateusz Asztemborski.)

Ten dzień zostaje w pamięci na zawsze - dzień, gdy mówimy drugiej osobie sakramentalne "tak". Nieraz w kościele podczas takiej uroczystości ktoś ukradkiem uroni łzę... 

We wzruszenia obfitował na pewno ślub Izabeli i Mateusza. Zgromadzonych w świątyni szczególnie poruszyła piosenka, którą na koniec kazania zaśpiewał prowadzący uroczystość ksiądz. Nikt się tego nie spodziewał, a wzruszyli się niemal wszyscy.

To była sobota, 26 września i pierwszy ślub, jakiego udzielił w swojej nowej parafii p.w. Matki Bożej Częstochowskiej w Liwie koło Miłomłyna ks. Rafał Giedrojc, który od Bożego Ciała jest tutaj proboszczem. Wcześniej był natomiast w parafii na Lipowym Dworze w Iławie. Stąd wiele osób zna go z zamiłowania do śpiewu i gitary. Wśród lokalnych inicjatyw ks. Rafała było też stworzenie w Iławie i gminie Iława Papieskiej Kalwarii Pojezierza Iławskiego, czyli tzw. kajakowej drogi krzyżowej.

- Zwykle śpiewam piosenki religijne. Tutaj wyjątkowo zdecydowałem się na utwór świecki, "Wielką miłość" Seweryna Krajewskiego, aby w sposób szczególny zwrócić się do młodych, nawiązując do łączącego ich uczucia. Ci, którzy słuchali kazania, wiedzą, dlaczego wybrałem akurat tę piosenkę - powiedział nam ks. Rafał. 

Zaskoczenie i ogromne wzruszenie - to efekt, jaki wywołał występ duchownego, który pewnie jeszcze nie raz zaskoczy swoich parafian. Teraz ma w planach stworzenie wspólnoty muzycznej. Zalążki już są. 16 października o godzinie 17:30 w parafii w Liwie ksiądz wystąpi wraz z dziećmi i dorosłymi w koncercie papieskim.

Ksiądz zaśpiewał młodej parze podczas ich ślubu. Wzruszył cały kościół! 
Red. kontakt@infoilawa.pl.
Wideo: Mat-Kam Mateusz Asztemborski.

ZAŁĄCZNIK DO ARTYKUŁU

REKLAMAwardrom2

13Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

 • ~Barbara 13 22 dni temuocena: 100% 

  Znam księdza Rafała znacznie dłużej niż moi przedmówcy.Wspaniały człowiek !!!. Potrafi porozmawiać z każdym - bez względu na wiek -, młodzież w Prabutach go uwielbiała.Na pewno parafianie w Liwie czują się zaszczyceni mając takiego proboszcza.Ktoś napisał,że ...jak posmarujesz to i zaśpiewają.To na pewno nie dotyczy ks.Rafała.On nim został księdzem ciężko fizycznie pracował.Wie jaka jest wartość zarobionych pieniędzy i rozumie ludzi , którzy ich za dużo nie posiadają.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Anula 12 23 dni temuocena: 100% 

  Ksiądz Rafał, to wspaniały kapłan, a przede wszystkim człowiek. Brakuje księdza w Iławie, młodzież miała katechetę, który nie obawiał się "trudnych" pytań.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Maryś 11 24 dni temuocena: 100% 

  KS. Rafała poznałem osobiście na kolędzie opowiadał, że chce już odejść na swoją parafię i się doczekał. Dobry Ksiądz i dobry czlowiek z niego . Szczęść Boże

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~luk 10 25 dni temuocena: 100% 

  szacunek piękna sprawa taki ksiądz powinien byc

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Miłomłynianka 9 26 dni temuocena: 50% 

  Szkoda , że w Miłomłynie nie mamy takiego księdza . Nasz ksiądz proboszcz jest alkoholikiem , który od jakiegoś czasu nie pije . Jest bardzo negatywnie nastawiony do człowieka . Ubliża , krzyczy , straszy , że nie pochowa w razie śmierci . Nasz ksiądz z Miłomłyna jest chyba bardzo niesczęśliwy , dlatego musi wyładować się na parafianach . Dobrze , że w Liwie mają tak cudownego księdza .

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~iławiak 8 26 dni temuocena: 75% 

  Ten ksiądz jest naprawdę w porządku, jeszcze z Iławy go pamiętam.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Diego 7 26 dni temuocena: 86% 

  Taki powinien być ksiądz do ludzi brawo

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~jungingen 6 26 dni temuocena: 52% 

  Git, ksiądz zagrał na gitarze to trzeba było artykuł napisać. Ale to im nie pomoże. Bye bye chłopaki w kieckach, już niedługo.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~ssss 5 26 dni temuocena: 79% 

  Gość przywraca mi wiare w kościół , od razu widać że KSIĄDZ z powołania. Szkoda tylko że to ginący gatunek. Gratulacje dla Księdza i Szacun. Pozdrawia.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Ksiądz 4 26 dni temuocena: 36% 

  Jak dobrze posmarujesz to i zaśpiewają.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Judyta 3 26 dni temuocena: 75% 

  SUPER

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Daniel 2 26 dni temuocena: 93% 

  Spoko gość. Nie tylko jako ksiądz ale i poza kosciolem. Mialem okazje go poznać podczas chrztu mojego dziecka i byłem bardzo zaskoczony jego uprzejmością, otwartością i pomysłowością. To takie nowe Pozytywne oblicze kościoła katolickiego. Pozdrawiam

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~autochton 1 26 dni temuocena: 56% 

  Chcesz powiedzieć, że do tej pory oblicze było negatywne? Haha, pewnie, że tak. Jedna jaskółka wiosny nie czyni.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMAbako
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMAbudzyk
REKLAMAreperator
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.6053 sekundy