REKLAMASpeed
REKLAMAPatrz
wydrukuj podstronę do DRUKUJ7 października 2020, 11:20 komentarzy 68

(Fot. kontakt@infoilawa.pl.)

„Obronimy polską wieś!” - rolnicy protestują, utrudniając ruch na „piętnastce”. 

Sampława i Nowe Miasto Lubawskie znalazło się na mapie miast i miejscowości, gdzie - w związku z protestami środowisk rolniczych - trzeba się dzisiaj liczyć z utrudnieniami w ruchu.

Według informacji administratora "krajówki", GDDKiA, utrudnienia na DK 15 w Sampławie i Nowym Mieście Lubawskim rozpoczęły się o godzinie 10:30, a zakończą do 13:30. Rolnicy obecnie utrudniają tutaj ruch - w ten sposób chcą zwrócić uwagę polityków i opinii publicznej na swój sprzeciw wobec tzw. "piątki Kaczyńskiego".

W Nowym Mieście Lubawskim ruch utrudniają rolnicze ciągniki - traktory pokonują trasę od ronda i z powrotem. Natomiast w Sampławie uczestnicy protestu od czasu do czasu w licznych grupach przechodzą przez przejście dla pieszych. Ani w jednym, ani w drugim miejscu ruch nie został całkowicie zablokowany, ale trzeba się liczyć ze sporymi utrudnieniami.

„Obronimy polską wieś!” - głosi jeden z prezentowanych transparentów. Rolnicy sprzeciwiają się "Piątce dla zwierząt", czyli ustawie o ochronie zwierząt, projektowi autorstwa PiS, głównie ze względu na utratę miejsc pracy i duże straty dla tego sektora, których obawiają się na skutek wprowadzenia tych przepisów. Proszą też kierowców i mieszkańców o wyrozumiałość: jak mówią, nie są w stanie codziennie jeździć pod Sejm, aby tam protestować i dlatego manifestacje mają lokalny charakter.

Red. kontakt@infoilawa.pl.

REKLAMATom-bet

68Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

 • ~Straszne! 68 ponad rok temuocena: 70% 

  Walczą o metrowy łańcuch dla psa, zarzynane nożem krowy, owce, kury, za metalowymi ciasnymi klatkami dla lisów i norek.. XXI wiek a ludzie muszą mieć rytualny ubój i futra z obdzieranych lisów..

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~asdasdads 67 ponad rok temu

  a pomyślałaś czasami że od tego zacznie się kryzys ? i że wielu ludzi będzie głodowało ? ale ch** kura ważniejsza

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Co to się Panie wyprawia! 66 ponad rok temuocena: 21% 

  Nareszcie jakaś grupa zawodowa ruszyła d..... i wyszła na ulice. Kiedy wyjdą sędziowie, nauczyciele, lekarze, a przede wszystkim kobiety-największe ofiary ostatnich 30 lat. Zakładam, że przy obecnych rządach na ulicę nie wyjdą księża i menele.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Kobieta 65 ponad rok temuocena: 100% 

  Największą ofiarą to ty jesteś.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Mania 64 ponad rok temuocena: 80% 

  Powinni zadecydować czy chcą być rolnikami na pełen etat czy ciągnąć jeszcze zmiany w Ikea bądź Szynaka, a jak widzę takich tu pełno co chcieliby wszystko

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Ona 63 ponad rok temuocena: 100% 

  Maria no niemożliwe- chyba sprawdza się to powiedzenie że każdy sądzi w/g siebie..

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Marek 62 ponad rok temuocena: 67% 

  Dokładnie !!!!

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Maria 61 ponad rok temuocena: 29% 

  Raczej chcą jeszcze więcej

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Ona 60 ponad rok temuocena: 63% 

  A może nie mogą utrzymać się z gospodarstwa co..?

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Ola 59 ponad rok temuocena: 75% 

  W dzień spacerowali po chodniku i ulicy a teraz do nocy będą jeździć po polach,

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Kk 58 ponad rok temuocena: 87% 

  Skoro jesteśmy w żółtej strefie to gdzie są maseczki i dystans społeczny, mandaty powinny być wlepione.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Marek 57 ponad rok temuocena: 73% 

  Policja oczywiście nic nie widziała bo im się nie chciało

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Oliwia 56 ponad rok temuocena: 79% 

  Dokładnie. Maja to gdzieś. Karać ich, macie dokładne zdjęcia, co robi Policja? Zupełnie nic. Karać ich!!!!!

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~??? 55 ponad rok temuocena: 89% 

  kiedyś rolnicy mieli rękawy zakasane i pracowali szczerze w pocie czoła. natomiast na tych fotkach widzimy sporo osób z łapami w kieszeniach.Kim są spacerowicze widoczni na fotkach ?

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Benek 54 ponad rok temuocena: 89% 

  To obibiki ciągnące kase z dotacji i dopłat.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~wstyd 53 ponad rok temuocena: 88% 

  na transparencie hasło ''' obronimy polską wieś '''' a czy wieś prosiła tych demonstrująch z łapami w kieszeniach o co kolwiek

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~nie tędy droga... cd.3 52 ponad rok temuocena: 79% 

  Pokazują w ten sposób jakimi to są naprawdę "przyjaciółmi i opiekunami" swych krów, świń, kur, z których żyją, czy psów trzymanych często na krótkich łańcuchach i przy okazji głodzonych. No bo po co takiemu psu dawać "żreć", skoro nie ma z niego żadnego pożytku i nie można zawieźć go do rzeźni by na nim zarobić? A niech gadzina się męczy lub zdycha. I dlatego dzisiejszy bezmyślny protest tzw. rolników blokujących drogi i okazujących swą wściekłość w miejskich manifestacjach, wydaje się być kompletnie obrzydliwy pod względem etycznym jak i moralnym. PS. I żeby była jasność - nie jestem przeciwnikiem hodowli zwierząt dla celów gospodarczych. Jestem jednak przeciwnikiem zadawania im za życia oraz przy uboju bezmyślnych i okrutnych cierpień. A już czerpanie z tego dodatkowych zysków, jak to ma miejsce w przypadku zabijania bez ogłuszania, jest zwykłym barbarzyństwem. Podobnie jak okrutna hodowla tych zwierząt, co do czego nie ma żadnej potrzeby poza forsą. Czyli zwierząt futerkowych.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~rol 51 ponad rok temuocena: 75% 

  I nie należy wszystkich rolników wrzucać do jednego worka. Tam są jak wszędzie ludzie i półludzie..

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~rol 50 ponad rok temuocena: 40% 

  No i w końcówce się zgadzamy dlatego należy promować małe gospodarstwa a nie wielkie fermy a ta ustawa najszybciej położy właśnie tych małych..

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~nono 49 ponad rok temuocena: 76% 

  trzeba było nie głosować na pisiorów

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Tomek 48 ponad rok temuocena: 81% 

  Dokładnie. Macie to no co sobie zasłużyliście, a teraz uprzykrzacie życir zwykłym ludziom!!!

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~nie tędy droga... cd.2 47 ponad rok temuocena: 76% 

  Paradoksem całej tej moralnie nieświeżej sytuacji jest to, że panujący nam niestety od pięciu lat wszech-prezes z Nowogrodzkiej, który dotychczas tylko niszczył nasze wspólne państwo demolując system prawny, szkolny i wiele innych, doprowadził do ogromnego zadłużenia budżetu państwa, skłócił skutecznie całe społeczeństwo, wreszcie pierwszy raz zaproponował coś pozytywnego. Co prawda nienawidzi on ludzi i nimi pogardza, ale przynajmniej lubi (podobno) zwierzęta. I chciał nieco poprawić ich okropne w naszym kraju warunki życia oraz ukrócić wszechobecne okrucieństwo wobec nich. A występuje ono głównie właśnie na wsi. Pewnie i w gospodarstwach tych, którzy dzisiaj w okolicach blokują drogi. Bo gdyby było inaczej, to te same osoby winny wręcz ze wszystkich sił popierać projekt pierwszej pozytywnej ustawy zaproponowanej przez Kaczyńskiego. Ale nie, oni dziś łażą bezmyślnie po przejściach dla pieszych.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~do nie tędy droga 46 ponad rok temuocena: 100% 

  Jakże Pan obeznany też posiada gospodarstwo? A co za tym idzie męczy zwierzęta..? Radzę nie wypowiadać się " ze słyszenia"! Chyba szykuje sie Pan do założenia takiej firmy "fachowo" oceniającej dobrostan zwierzat?

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~nie tędy...do rola, cd. 45 ponad rok temuocena: 79% 

  W każdym zawodzie, w każdym miejscu pracy pracownik jest w ten czy inny sposób kontrolowany. I jakoś żyje nie płacząc i nie blokując dróg i rond. Dlaczego z takiej realnej, a nie tylko teoretycznej kontroli ma być zwolniony rolnik w zakresie sposobu traktowania swych zwierząt? Winien wreszcie zrozumieć, że będąca jego własnością krowa, świnia, koń czy inne zwierze nie jest przedmiotem, że jest istotą odczuwającą i mającą także swoje potrzeby w bytowaniu. Winni o to dbać sami rolnicy. Szkoda, że często mają to zupełnie w nosie. A na zwierze patrzą bezdusznie jedynie jako na przyszłą, dodatkową forsę w kieszeni. Ale kiedy im się to przypomina, to ze wściekłości, że ktoś im się miesza w sposób traktowania zwierząt, że ktoś chciałby zapewnić ich zwierzętom jako takie warunki życia i właściwe traktowanie, że ktoś to będzie wreszcie kontrolował, wychodzą na ulice by je bez sensu blokować lub jeździć w kółko traktorami po rondach. I to jest właśnie najbardziej smutne i oburzające...

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~nie tędy...do rola 44 ponad rok temuocena: 91% 

  A skąd Twoje przekonanie, że tylko Ty znasz projekt tej jakże potrzebnej ustawy? I bez jęków - żaden KAŻDY ( w domyśle -obrońca zwierząt) nie wejdzie Ci na teren gospodarstwa bez powodu. Twoje obawy są bezsensowne. Chyba, że zdobędzie informacje, że pastwisz się tam nad zwierzętami, utrzymujesz w fatalnych warunkach, bijesz czy głodzisz. Jakaś kontrola Unii, o czym wspominasz, to najczęściej zwykła fikcja. Winni ją wykonywać na co dzień polscy weterynarze. Ale oni zajmują się głównie papierami w swych biurach, kolczykami, fermami, itp. Los zwierząt w poszczególnych gospodarstwach indywidualnych raczej guzik ich obchodzi. Bo gdyby było inaczej, to by się tak często nie słyszało o licznych, zatrważających przypadkach gospodarstw, gdzie na porządku dziennym dochodzi do barbarzyńskiego znęcania się nad zwierzętami, ich głodzenia czy doprowadzania do takiego stanu, że najlepszym wyjściem dla umęczonego zwierzęcia jest jego uśpienie.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~rol 43 ponad rok temuocena: 32% 

  I tu widać w całej okazałości jak niewiedza o realiach rolnictwie i samej ustawy towarzyszy tutaj się wypowiadającym! Nie chodzi o to że rolnicy nie chcą zachowywać dobrostanu zwierząt bo to juz od kilku dobrych lat nakazuje im i kontroluje sama Unia ale o to że na mocy tej ustawy KAŻDY bez jakiejkolwiek wiedzy może pod obstawą policji wejść i zabrać mu zwierzęta bo np jest za chude lub mucha utopiła się w paszy- czy to jest normalne?

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Eliza 42 ponad rok temuocena: 80% 

  I w dodatku zatruwają życie innym.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~nie tędy droga... cd. 41 ponad rok temuocena: 88% 

  Ciekawe także, ilu spośród złośliwie dziś łażących w te i z powrotem przez przejścia lub blokujących traktorami ronda, tak naprawdę zajmuje się obrzydliwą moralnie hodowlą zwierząt futerkowych? Lub też zarabia na równie obrzydliwym procederze zabijania zwierząt bez ogłuszania? Jeśli już, to drobny procent. Rolnicy dają się w tym proteście zwieść nielicznemu, lecz krzykliwemu lobby "hodowców" zwierząt futerkowych, którzy zbijają ciężką forsę na trzymaniu zwierząt w okrutnych warunkach, a potem na obdzieraniu ich ze skóry często jeszcze za ich życia. Istna obrzydliwość. Dziwię się rolnikom ze względu na ich obecny protest. To przecież oni, jako hodowcy swych zwierząt, którym zawdzięczają swe utrzymanie, winni być pierwszymi, którzy o dobrostan zwierząt powinni dbać i ze wszech miar popierać tę ustawę. A tu o dziwo - słychać jedynie ich wrzask, widać ich wściekłość i bezmyślne wyżywanie się na użytkownikach dróg.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~ole 40 ponad rok temuocena: 22% 

  Bartek pusta główka..

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Bartek 39 ponad rok temuocena: 75% 

  No ale tempota tego nie rozumie. Ktoś dał pomysł łazić po drodze to łazi taki rolas.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~nie tędy droga... 38 ponad rok temuocena: 96% 

  To może zorganizujmy w Iławie blokadę dla samochodów przywożących do miejscowej smrodliwej ziemniaczanki kartofle, które wyrosły na polach okolicznych rolników? A których efekty przerobu obrzydzają od dawna swym smrodem życie mieszkańców naszego miasta? Ciekawe co wtedy mówiliby ci sami rolnicy, którzy dzisiaj złośliwie i bezmyślnie blokują ruch na drogach? Manifestowanie swego niezadowolenia nie powinno w żadnym razie utrudniać i paraliżować życia tym obywatelom, którzy ze sprawą ustawy wprowadzającej rolników zupełnie niepotrzebnie w stan wściekłości, nie mają nic wspólnego. Rolnicy blokujący drogi obrzydzają jedynie życie kierowcom i podróżnym. Więc skoro chcą zamanifestować swe besensowne niezadowolenie, to może niech się wyniosą z przejść dla pieszych i udadzą się pod budynki takich czy owakich urzędów zajmujących się rolnictwem?

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~ADAM 37 ponad rok temuocena: 93% 

  Dokładnie. Niech ktoś zorganizuje tski protezt i zablokujemy ten ich gownisny rolniczy smród!!!

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~o 36 ponad rok temuocena: 25% 

  Chociaż trochę mieszkańcy Iławy poczują w jakich warunkach nacodzień rolnicy muszą pracować

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~maciek 35 ponad rok temuocena: 36% 

  bardzo dobrze! wyjdźmy na ulice i pokażmy!

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~walic wieś 34 ponad rok temuocena: 43% 

  ta chyba ty debilu

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~wok. 33 ponad rok temuocena: 88% 

  Piątkę dla zwierząt popierają dobrzy ludzie. Ci co strajkują przeciw tej ustawie to.... To są rolnicy polscy?

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~lolo 32 ponad rok temuocena: 83% 

  Nieee, lolo bedzie głosował na Hołownię

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~jo 31 ponad rok temuocena: 36% 

  OO i Pis zyskał nowego zwolennika!-lola

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~lolo 30 ponad rok temuocena: 94% 

  To są buracy polscy. Kłaniają się facetom w czarnych kieckach i trzymają psy na łańcuchach. Kaczor nimi gardzi.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Pp 29 ponad rok temuocena: 21% 

  Poszedł by jeden z drugim pracować na wsi to by się odechciało komentarzy pisać i zobaczył jak wspaniale tam jest przecież wszystko mają z dotacji i strat . Pozdrawiam z fartem

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Zenek 28 ponad rok temuocena: 100% 

  Weź się za robote to sam zobaczysz darmozjadzie ciągnący dotacje.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~pytanie 27 ponad rok temuocena: 90% 

  A czy ktoś Cię zmusza do pracy na wsi i trzyma tam na krótkim łańcuchu? Takim samym, na którym Ty trzymasz swego psa przy swym domu? Skoro tak się męczysz tą pracą, to ją porzuć i przenieś się do miasta. Tutaj, jak wiadomo, pieniądze rosną wprost na gałęziach przydrożnych drzew i spadają masowo niczym ulęgałki. Będziesz je mógł wręcz zgarniać garściami...

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Ola 26 ponad rok temuocena: 91% 

  To ty idź do pracy na etat za najniższą krajowa to zobaczysz co to życie, a nie ciągniecie dotacji

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~autochton 25 ponad rok temuocena: 79% 

  Trzeba przyznać, że Kaczor jest mistrzem w napuszczaniu jednych na drugich. Trudno nie ma, bo w tym kraju wszyscy się tak bardzo lubimy, prawda? Ciekawe ile jeszcze będzie się tak slizgał. I nie liczcie, że Unia coś zrobi oprócz gadania. Unię (czyli Niemców) nie obchodzi żadna praworządność w Polsce, mamy dla nich robić za pół darmo i być wielomilionowym rynkiem zbytu. PIS to patrioci? To co robią u nas niemieckie markety?

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~fan Jarosława 24 ponad rok temuocena: 75% 

  autochton pieknie napisane czysta prawda

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~lolo 23 ponad rok temuocena: 59% 

  Karmili was bzdetami o lgbt i to kupiliście.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~dd 22 ponad rok temuocena: 85% 

  jaką wyrozumiałość.. wypad bambry, ludziom życia nie utrudniajcie.. wiecznie mało. Policja powinna was rozgonić i walić takie mandaty, że popamietacie..

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Tomek 21 ponad rok temuocena: 100% 

  Tak jest, wslić im mandaty za utrudnianie życia zwykłym ludziom

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Marek 20 ponad rok temuocena: 92% 

  Dokładnie. Utrudniacie życie zwykłym ludziom, a to nic nie daje tylko jeszcze bardziej zrażacie do siebie!!!

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Dd 19 ponad rok temuocena: 20% 

  Do du bardzo chętnie

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~ do du 18 ponad rok temuocena: 38% 

  Idź lepiej pogłaszcz kotka

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~lolo 17 ponad rok temuocena: 85% 

  Trzeba było na nich nie głosowac. Dobrze wam tak. Niech was pis rozjedzie.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~fan Jarosława 16 ponad rok temuocena: 89% 

  Lolo popieram maja ten swój pis . Hahahahahaha śmiać mi się chce z tych wieśniaków

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Iza 15 ponad rok temuocena: 85% 

  Tak jest. Głosowaliście to teraz macie. Jeździjcie dalej dieslami na paliwie od waszych maszyn rolniczych i okradajcie wszystkich dalej.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~jungingen 14 ponad rok temuocena: 84% 

  Przecież to wieś na nich głosowała! O co wam chodzi?

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~marek 13 ponad rok temuocena: 91% 

  Bardzo dobrze, że was oszukali. Może wreszcie przejrzycie na oczy.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~j 12 ponad rok temuocena: 31% 

  Tadek widać, że nikła twoja wiedza nie wiesz ile trzeba wymogów spełnić aby otrzymać jakaś dotacje że nie każdy może coś otrzymać i jaka to jest kropla w morzu potrzeb- to jest tylko chyba po to aby zbudzić w miastowych zazdrość.. A nikt nie wie jaka to jest niezapłacona ciężka harówka..

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Tadek 11 ponad rok temuocena: 87% 

  Macie czego chcieliście, tak Wam było cudownie jak ciągnęliście kase z dopłat i dotacji

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~w 10 ponad rok temuocena: 38% 

  Noo niestety wszyscy za to zapłacą bo na samej marchewce mało kto wytrzyma.. A pro po jungingen- niemieckie mięsko "pyszne i pachnące" już do nas pewnie jedzie na pysznee kotleciki

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~jungingen 9 ponad rok temuocena: 87% 

  Zapłaci ten, kto popełnił błąd, czyli wy!

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~wieś 8 ponad rok temuocena: 41% 

  I popełniła jak widać błąd i czuje się oszukana gdyż obiecywano co innego! Ale ktoś może za to jeszcze słono zapłacić.. a najbardziej ucierpią zwykli ludzie..

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~rolnik 7 ponad rok temuocena: 20% 

  Zwykły idiota

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~dżef 6 ponad rok temuocena: 80% 

  A ty zwykły cham.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Zwykły człowiek 5 ponad rok temuocena: 70% 

  Oj biedni rolnicy, jaka tam bieda patrząc na te ciągniki. Im zawsze mało, a każdy żyje głównie z dotacji!!! Jak pada to już wiedzą, że bedą mieli straty bo zalane pola, ze śniegiem tak samo, w zimę mróz to także ich straty bo im wszystko zmarznie i oczywiście od razu o tym wiedzą, jak jest słońce to już też z góry wiedzą, że bedą mieli straty bo susza, oni zawsze pół roku prędzej wiedzą że beda mieli straty. To z czego oni żyją jak oni co roku mają tylko straty i zero zysków??? Z czego te ciągniki, kombajny, przyczepy i inne maszyny? Z tych strat??? Nie wspomne już o tym że prawie każdy z nich jeździ samochodem na rope bo paliwo kupują do maszyn na "rolę" a leją do własnych samochodów i nikt tego nie kontroluje.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~wieś 4 ponad rok temuocena: 40% 

  Paniczu uważasz że należy całkiem zabronić hodowli na mięso? A może również wykorzystywania krów aby uzyskać mleko..? Haha nie popadajmy w paranoję ! Wystarczy tylko szanować i nie marnować jedzenia a wszystko będzie dobrze.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Panicz z Iławy 3 ponad rok temuocena: 63% 

  Pięknie napisane. Jeszcze dodam tylko, że ja dają to biorą a jak coś mają zmienić żeby polepszyć warunki niczemu niewinnych istot które żyją w strasznych warunkach żeby zaspokoić potrzebę zjedzenia mięska, lub futra dla Damy z wyższych sfer to aż się we mnie gotuje ze złości. Do roboty nieroby a nie protesty wam w głowach !!!

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~ż r 2 ponad rok temuocena: 52% 

  Wszędzie dobrze gdzie nas nie ma.. panie Zwykły

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~ż r 1 ponad rok temuocena: 48% 

  I dlatego właśnie to tak niestabilna praca nie mówiąc już o cenach np żywca. Maszyny są w większości na kredyty a dotacje i dopłaty to jedynie tzw cukierek na pociesznie panie Zwykły.. Gwarantuję że żaden z miastowych nie chciałby dłużej niż tydzień popracować na tek "wspaniałej" wsi...

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
Artykuł załadowany: 0.2464 sekundy