REKLAMAZDZ
REKLAMAZielona aleja 2
wydrukuj podstronę do DRUKUJ9 listopada 2020, 13:01 komentarzy 2

(Zdjęcia: Dziki w Olsztynie/Facebook.)

Dzik na tratwie unoszącej się na wodach jeziora - fotki takiego niecodziennego zjawiska obiegły dzisiaj Internet w naszym regionie. Jezioro to nasz Jeziorak, ale dzik nie jest prawdziwym zwierzęciem, lecz maskotką jednej z miejscowości położonych nad najdłuższym polskim jeziorem - ustalił portal www.infoilawa.pl.

Część komentujących od razu domyśliła się, że sfotografowany dzik raczej nie jest prawdziwy. Tych, którzy tak ocenili niecodzienne zdjęcia, nos nie zawiódł.

- Rzeczywiście, to nasz sztuczny dzik - potwierdza pani Wioletta Sostek, sołtys położonej nad Jeziorakiem miejscowości Wieprz w gminie Zalewo. - Figura pojawiła się u nas już kilka lat temu; sprowadziła ją jeszcze moja poprzedniczka, poprzednia pani sołtys. Później dzik zniknął, ale było tyle telefonów od licznie nas odwiedzających turystów, którzy zaczęli już kojarzyć miejscowość Wieprz z tym właśnie dzikiem, że figura wróciła na swoje miejsce. Na pewno już z nami zostanie!

Bywa, że dzik stoi na plaży, a czasem umieszczany jest w wodzie. Zdjęcia, które dzisiaj obiegły Internet, musiały zostać zrobione już jakiś czas temu, bo platforma, na której widać dzika, nie jest już używana. Zrezygnowano z niej, bo dalsze korzystanie wymagałoby spełnienia wymagań właściwych dla pływającego pomostu. Obecnie dzik stoi więc w płytkiej wodzie na swoich własnych nogach.

Red. kontakt@infoilawa.pl.
Zdjęcia: Dziki w Olsztynie/Facebook.

REKLAMAPS QUALITY

2Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

  • ~ciągle pływa 2 ponad rok temuocena: 100% 

    Coś podobnego. Mamy już koniec sierpnia 2021, a ten dzik ciągle pływa w listopadzie roku 2020. A po co infoilawa.pl wstawia ciągle takie odgrzewane, stare kotlety sprzed wielu miesięcy lub nawet dłużej?

    odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
  • ~Willi 1 ponad rok temu

    To nie dzik powinien być symbolem wsi, tylko, jak sama nazwa wskazuje WIEPRZ czyli popularna świnia- samiec.

    odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMAWypożyczalnia Sprzętu Budowlanego I Ogrodniczego Józek (Iława)
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMAZajazd
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.5427 sekundy