Loading
 • 0
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9
 • 10
Wtorek
22 Sierpnia 2017
UWAGA |
Masz sprawę, temat, problem? - Napisz do nas: kontakt@infoilawa.pl
Nasz e-mail - kontakt@infoilawa.pl
Jesteś świadkiem zdarzenia? - Daj nam znać: kontakt@infoilawa.pl

Skrzynka skarg. Zarządca trasy Iława-Susz przychyla się do wniosku naszego czytelnika

Fot. Czytelnik. Krawężniki widać dopiero, gdy kierowca z odległości kilku metrów oświetla je reflektorami swojego auta. Wcześniej, gdy zbliżamy się do wysepki, są pogrążone w ciemności. ZDW w Olsztynie przyznał, że postulat naszego czytelnika jest zasadny. Fot. Czytelnik. Krawężniki widać dopiero, gdy kierowca z odległości kilku metrów oświetla je reflektorami swojego auta. Wcześniej, gdy zbliżamy się do wysepki, są pogrążone w ciemności. ZDW w Olsztynie przyznał, że postulat naszego czytelnika jest zasadny.

Za zasadny uznał Zarząd Dróg Wojewódzkich w Olsztynie, administrator trasy Iława-Susz, wniosek naszego czytelnika w sprawie potrzeby poprawy widoczności krawędzi wysepek spowalniających ruch na tej drodze. Jak zapowiada ZDW, wprowadzenie stosownych rozwiązań, które poprawią bezpieczeństwo osób podróżujących tą trasą, będzie możliwe wiosną przyszłego roku.

O pomyśle naszego czytelnika, kierowcy, który regularnie podróżuje trasą Iława-Susz, na to, jak w niedrogi i łatwy pod względem organizacyjnym sposób poprawić bezpieczeństwo użytkowników tej drogi, po raz pierwszy pisaliśmy na portalu pod koniec listopada.

- Każdy, kto podróżuje trasą Iława-Susz wie, jak bardzo trzeba uważać, pokonując wysepki. Nie dość, że są one ostro wyprofilowane, to jeszcze mają bardzo wysokie, koszmarne krawężniki - napisał w opublikowanej przez nas wiadomości pan Marcin. - Tymczasem wystarczyłoby pomalować krawężniki, np. taką farbą, jakiej używa się do wyznaczania pasów na jezdni, które są dobrze widoczne, nawet w dość trudnych warunkach - zaproponował internauta. - To proste i niedrogie rozwiązanie, potrzebne szczególnie teraz, w okresie jesiennym i zimowym, kiedy szybko zapada zmrok i często występują mgły, dodatkowo zmniejszając widoczność.

Z tym, że wspomniana trasa rzeczywiście wymaga działań zmierzających do poprawy bezpieczeństwa kierowców, zgodziło się kilka innych, komentujących pod artykułem osób. Zasadność postulatu uznali nie tylko mieszkańcy, ale i sam administrator drogi, Zarząd Dróg Wojewódzkich w Olsztynie. Zwróciliśmy się do tej jednostki z prośbą o ustosunkowanie się do wniosku i otrzymaliśmy odpowiedź, którą można uznać za zapowiedź potrzebnych zmian.

- W odpowiedzi na e-maila z 24.11.2016 r. w sprawie poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego poprzez poprawę widoczności krawędzi wysp spowalniających ruch na drodze wojewódzkiej nr 521 Susz – Iława, Zarząd Dróg Wojewódzkich w Olsztynie dziękuje za przekazanie wniosku - czytamy w przesłanej nam odpowiedzi. - Po przeanalizowaniu i ocenie drogi pod kątem bezpieczeństwa ruchu drogowego i stwierdzeniu zasadności, wprowadzenie ewentualnych rozwiązań (np. malowanie krawędzi) będzie możliwe w okresie wiosennym przyszłego roku.


Masz pomysł, skargę, wniosek? Zapraszamy do kontaktu - przekażemy temat odpowiedzialnej jednostce, uzyskamy komentarz w sprawie i opiszemy ją na portalu. Zgłaszający mogą pozostać anonimowi. Nasz redakcyjny adres mailowy to Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Ostatnio zmienianyponiedziałek, 05 grudzień 2016 07:42

6 komentarzy

 • Ja623
  Ja623 sobota, 03, grudzień 2016 20:41 Link do komentarza

  Zgadzam się z opinią, że krawężniki wokół wysepek trzeba ściąć. Coś takiego mógł zaprojektować i zaakceptować do realizacji ktoś kto w życiu nie siedział za kierownicą dużego pojazdu. Całkowita głupota. Np. Jadąc z Siemian do Iławy skręcając w lewo w 521 autobusem lub ciężarowym cudem jest jeśli się nie najedzie na wysepkę. Po zmierzchu na 100% najeżdża się na nią. A na przeciwko metalowa balustrada. Jakby celowy projekt przeciwko dużym mobilom. To ma być dla poprawy bezpieczeństwa? A kto zwróci za uszkodzone opony. Szczęście że zimy są mało śnieżne i widać te wysepki lecz nie w nocy. Malowanie krawężników to za mało. Widać, że u projektanta tej drogi z myśleniem nie jest najlepiej

 • DAREK
  DAREK piątek, 02, grudzień 2016 15:45 Link do komentarza

  W razie uszkodzeń powinni płacić odszkodowania z własnej kasy na cele reprezentacyjne zmiast zakrapianych szkolen kasa na odszkodowania. Idiota mogł tylko zaprojektowac i odebrać takie wykonanie wysepek....

 • Przyczajone oko Tygrysa
  Przyczajone oko Tygrysa piątek, 02, grudzień 2016 12:17 Link do komentarza

  Zarząd Dróg Wojewódzkich w Olsztynie dziękuje za przekazanie wniosku. A ja się pytam gdzie zarząd był do tej pory? Odbiór drogi robił przy zielonym stoliku? I protokoły odbioru przekazywał pod "stolykem"

 • Ja
  Ja piątek, 02, grudzień 2016 10:53 Link do komentarza

  Te krawężniki trzeba ściąć i odpowiednio wyprofilować, aby koła mogły na nie w razie czego najechać. Większość wysepek w kraju jest tak zrobiona, tylko u nas niedasię.

 • Abece
  Abece piątek, 02, grudzień 2016 10:19 Link do komentarza

  Jeszcze weselej jest jak śnieg zasypie brzeg krawężnika .... i nie widać gdzie on jest...

 • Aleksander Krygier
  Aleksander Krygier piątek, 02, grudzień 2016 09:49 Link do komentarza

  I super, a mówią, że w Polsce nic nie da się zmienić.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.