REKLAMAImage

Aktualności

  wydrukuj podstronę do DRUKUJ5 grudnia 2016, 07:42 komentarzy 6

Info Iława - redakcja

ostatnie aktualności ‹

(Fot. Czytelnik. Krawężniki widać dopiero, gdy kierowca z odległości kilku metrów oświetla je reflektorami swojego auta. Wcześnie)

Za zasadny uznał Zarząd Dróg Wojewódzkich w Olsztynie, administrator trasy Iława-Susz, wniosek naszego czytelnika w sprawie potrzeby poprawy widoczności krawędzi wysepek spowalniających ruch na tej drodze. Jak zapowiada ZDW, wprowadzenie stosownych rozwiązań, które poprawią bezpieczeństwo osób podróżujących tą trasą, będzie możliwe wiosną przyszłego roku.

O pomyśle naszego czytelnika, kierowcy, który regularnie podróżuje trasą Iława-Susz, na to, jak w niedrogi i łatwy pod względem organizacyjnym sposób poprawić bezpieczeństwo użytkowników tej drogi, po raz pierwszy pisaliśmy na portalu pod koniec listopada.

- Każdy, kto podróżuje trasą Iława-Susz wie, jak bardzo trzeba uważać, pokonując wysepki. Nie dość, że są one ostro wyprofilowane, to jeszcze mają bardzo wysokie, koszmarne krawężniki - napisał w opublikowanej przez nas wiadomości pan Marcin. - Tymczasem wystarczyłoby pomalować krawężniki, np. taką farbą, jakiej używa się do wyznaczania pasów na jezdni, które są dobrze widoczne, nawet w dość trudnych warunkach - zaproponował internauta. - To proste i niedrogie rozwiązanie, potrzebne szczególnie teraz, w okresie jesiennym i zimowym, kiedy szybko zapada zmrok i często występują mgły, dodatkowo zmniejszając widoczność.

Z tym, że wspomniana trasa rzeczywiście wymaga działań zmierzających do poprawy bezpieczeństwa kierowców, zgodziło się kilka innych, komentujących pod artykułem osób. Zasadność postulatu uznali nie tylko mieszkańcy, ale i sam administrator drogi, Zarząd Dróg Wojewódzkich w Olsztynie. Zwróciliśmy się do tej jednostki z prośbą o ustosunkowanie się do wniosku i otrzymaliśmy odpowiedź, którą można uznać za zapowiedź potrzebnych zmian.

- W odpowiedzi na e-maila z 24.11.2016 r. w sprawie poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego poprzez poprawę widoczności krawędzi wysp spowalniających ruch na drodze wojewódzkiej nr 521 Susz – Iława, Zarząd Dróg Wojewódzkich w Olsztynie dziękuje za przekazanie wniosku - czytamy w przesłanej nam odpowiedzi. - Po przeanalizowaniu i ocenie drogi pod kątem bezpieczeństwa ruchu drogowego i stwierdzeniu zasadności, wprowadzenie ewentualnych rozwiązań (np. malowanie krawędzi) będzie możliwe w okresie wiosennym przyszłego roku.

Masz pomysł, skargę, wniosek? Zapraszamy do kontaktu - przekażemy temat odpowiedzialnej jednostce, uzyskamy komentarz w sprawie i opiszemy ją na portalu. Zgłaszający mogą pozostać anonimowi. Nasz redakcyjny adres mailowy to kontakt@infoilawa.pl.

REKLAMAbiegi2

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
    Nie ma jeszcze komentarzy...
Artykuł załadowany: 0.2386 sekundy