wydrukuj podstronę do DRUKUJ22 października 2022, 18:31 komentarzy 1

PIŁKA RĘCZNA. Ekipę z Kwidzyna podejmował dzisiaj przed własną publicznością zespół Szynaka Meble Jezioraka Iława.

4. kolejka I ligi mężczyzn (grupa A)
Iława, 22 października
Szynaka Meble Jeziorak Iława - SMS ZPRP I Kwidzyn 29:26 (13-10)

Dwa zwycięstwa: z PGE KPR Gryfino i z KS Szczypiorniak Olsztyn oraz jedna przegrana: z KS Tytani Wejherowo, to bilans dotychczasowych I-ligowych zmagań w wykonaniu szczypiornistów iławskiego Jezioraka, którzy do dzisiejszego meczu przystępowali jako trzecia drużyna tych rozgrywek. Dzisiejszy rywal Jezioraka, SMS ZPRP I Kwidzyn, sezon rozpoczął znacznie słabiej: rozegrał dwa mecze, doznając dwóch porażek.

Dzisiejsza rywalizacja obu drużyn w Iławie była dość wyrównana, z lekką przewagą gospodarzy, którzy przez niemal cały mecz utrzymywali 2, 3-bramkowe prowadzenie. Tylko przez moment w drugiej połowie goście zdołali doprowadzić do remisu i następnie - w 42. minucie, przy stanie 19:20 - wyjść na 1-bramkowe prowadzenie. Nie trwało to jednak długo, bo Jeziorak szybko odrobił niewielką stratę i ponownie objął prowadzenie. Ostatecznie podopieczni grającego trenera Kamila Kriegera rozstrzygnęli to spotkanie na swoją korzyść 29:26.

Szynaka Meble Jeziorak Iława: Aleksander Kondracki, Paweł Malinski, Jan Dembowski, Jakub Jaworski, Tomasz Zembrzycki, Łukasz Kamiński, Kamil Krieger, Grzegorz Dudek, Łukasz Dobrzański, Karol Cichocki, Kacper Cichocki, Patryk Dembowski, Jakub Svanberg, Kuba Minder, Igor Rasztęborski, Marcin Prorok.

A za tydzień (29 października), w meczu 5. kolejki ekipę Jezioraka Iława czeka wyjazdowe starcie z drużyną KSPR Kospel Gwardia Koszalin.

Trzecie I-ligowe zwycięstwo piłkarzy ręcznych Jezioraka!