REKLAMAMozart2
REKLAMAImage

Info Iława - redakcja

ostatnie aktualności ‹

(Fot. Czytelnik. )

Za zasadne uznał przedstawiciel olsztyńskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad uwagi naszego czytelnika dotyczące zagrożenia dla bezpieczeństwa kierowców na leśnym odcinku szesnastki pomiędzy Stradomnem a Lasecznem. "Jeszcze dzisiaj będziemy interweniować w tej sprawie" - zapowiada Karol Głębocki z GDDKiA.

- Już od około tygodnia w pasie drogowym DK16 zalegają wycięte drzewa. Strach pomyśleć, jakie konsekwencje może mieć dachowanie albo zjechanie do rowu, co - jak wiedzą lokalni kierowcy - na tym odcinku zdarza się niestety bardzo często. Zwykle taki błąd kierowcy kończy się niegroźną, choć kosztowną kolizją, teraz uderzenie w solidny kawał drzewa leżącego w rowie może nawet skończyć się tragicznie - napisał do nas czytelnik, załączając kilka wykonanych dzisiaj rano zdjęć. Widać na nich leżące w pasie drogowym, w przydrożnych rowach, mniejsze i większe wycięte drzewa oraz gałęzie. Jak dodaje internauta, podobne zjawisko ma miejsce na dłuższym leśnym odcinku pomiędzy Stradomnem a Lasecznem w gminie Iława.

W olsztyńskim oddziale Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, który jest administratorem sieci dróg krajowych w naszym województwie, sprawdziliśmy, kto przeprowadził wycinkę.

- Wycinka została przeprowadzona na nasz wniosek przez Nadleśnictwo Iława. Zwróciliśmy się do leśników z wnioskiem o wycięcie tych drzew, które pochylały się nad jezdnią i istniało ryzyko, że się na nią przewrócą - przekazał nam rzecznik GDDKiA Karol Głębocki.

Potwierdziły się również informacje naszego internauty, że wycięte drzewa leżą w pobliżu drogi już od kilku dni. Wycinkę przeprowadzono jeszcze przed świętami.

- Wycięte drzewa powinny być usuwane z pasa drogowego niezwłocznie, gdyż rzeczywiście mogą pogorszyć skutki ewentualnego błędu kierowcy. Jeszcze dzisiaj nasz pracownik podejmie w nadleśnictwie interwencję w tej sprawie - zapewnia Karol Głębocki.

Fot. Czytelnik. Wycięte drzewa zalegające w pasie drogowym na leśnym odcinku drogi krajowej nr 16. Po zgłoszeniu przez nas sprawy GDDKiA zapowiedziało, że będzie interweniować jeszcze dzisiaj.

REKLAMAsklep2

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
    Nie ma jeszcze komentarzy...
Artykuł załadowany: 0.2355 sekundy