Loading
 • 0
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
Środa
26 Lipca 2017
UWAGA |
Masz sprawę, temat, problem? - Napisz do nas: kontakt@infoilawa.pl
Nasz e-mail - kontakt@infoilawa.pl
Jesteś świadkiem zdarzenia? - Daj nam znać: kontakt@infoilawa.pl

Iława. Po zgłoszeniach naszych czytelników. Będą zebry, będzie chodnik

W ostatnim czasie, po zgłoszeniach naszych czytelników, na naszych łamach poruszaliśmy dwie sprawy związane z potrzebą poprawy bezpieczeństwa uczestników ruchu w Iławie. Po tym, jak sygnały przekazaliśmy Miejskiemu Zespołowi ds. Bezpieczeństwa na Drogach, oba zostały uznane za zasadne. Do burmistrza trafią stosowne wnioski zespołu: o budowę chodnika przy ulicy Bydgoskiej oraz o stworzenie oznakowanych przejść dla pieszych w pobliżu ulicy Kajki.

- Ulice są wąskie, a teren ciasno zabudowany. Sądzę, że budowa chodnika w tym miejscu jest niezbędna, przydałyby się również progi zwalniające. Nie chcemy czekać na tragedię - tak problem związany z bezpieczeństwem uczestników ruchu na ulicy Bydgoskiej na iławskim Gajerku opisał internauta. Jak relacjonował iławianin, największym problemem na ulicy Bydgoskiej jest duża prędkość, jaką rozwijają tu niektórzy kierowcy. W połączeniu z brakiem chodnika może to prowadzić do niebezpiecznych zdarzeń z udziałem pieszych.

- Przychyliliśmy się do tego wniosku. Budowa chodnika w tym miejscu jest zasadna, z naszych ustaleń wynika też, że miejsca na realizację takiej inwestycji jest wystarczająco dużo - przekazał nam radny Andrzej Pankowski, przewodniczący Miejskiego Zespołu ds. Bezpieczeństwa na Drogach.

Zespół nie odnosi się natomiast z entuzjazmem do pomysłu, by na wspomnianej ulicy ruch uspokoić z pomocą progów zwalniających. W ocenie jego członków ulica Bydgoska jest na to zbyt szeroka i zbyt ruchliwa.

Druga sprawa dotyczyła braku oznakowanego przejścia dla pieszych przy wjeździe z ulicy Kajki do sklepu Intermarche w Iławie. Miejsce to pozbawione jest oznakowanego przejścia dla pieszych, choć po obu jego stronach biegnie chodnik. Także w tym przypadku zespół przychylił się do zgłoszonego nam przez czytelnika postulatu.

- Jest to co prawda droga wewnętrzna, ale po obu jej stronach biegnie chodnik, dlatego z uwagi na konieczność zapewnienia bezpieczeństwa pieszym oznakowane przejście jest tam potrzebne - wyjaśnił Andrzej Pankowski.

Ponadto, podobną sytuację zespół stwierdził w niewielkiej odległości od omawianego miejsca, przy ulicy Sikorskiego, która także krzyżuje się z ulicą Kajki. We wszystkich wspomnianych sprawach zespół złoży do burmistrza Iławy stosowne wnioski: w przypadku ulicy Bydgoskiej o budowę chodnika, a w przypadku wyjazdu do Intermarche oraz ul. Sikorskiego - o stworzenie oznakowanych przejść dla pieszych. Realizacja tych przedsięwzięć będzie możliwa po zabezpieczeniu w budżecie miasta stosownych środków finansowych i opracowaniu niezbędnej dokumentacji.

Widzisz coś, co Cię niepokoi? Zgłoś nam sprawę, podejmiemy interwencję w Twoim imieniu. Wiadomości prosimy kierować na naszą redakcyjną skrzynkę mailową Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Ostatnio zmienianypiątek, 06 styczeń 2017 10:06

2 komentarzy

 • pieszy niezbyt wysoki
  pieszy niezbyt wysoki sobota, 07, styczeń 2017 09:30 Link do komentarza

  Na ul. 1 Maja jest przejście dla pieszych. Jednak kierowcy jadąc tą ulicą od kierunku wyjazdu z ul. Jasielskiej w kierunku bramy Zakładu Karnego, obok przystanku autobusowego, zupełnie nie widzą znaku "Przejście dla pieszych" ponieważ jakiś wandal tablicę tego znak odwrócił w odwrotną stronę. Znak jest więc zupełnie niewidoczny. I tak już od wielu miesięcy. Odpowiednie służby podejmą działanie jak zwykle dopiero wtedy gdy dojdzie w tym miejscu do jakiejś tragedii. A wystarczy jakiś postawny, wysoki facet, który ten znak odwróci. I będzie po sprawie.

 • qwerty
  qwerty piątek, 06, styczeń 2017 14:00 Link do komentarza

  To jest skandal, że nie ma chodnika prowadzącego do Zespołu Placówek Szkolno- Wychowawczych na ul Mierosławskiego !!! Chodnik kończy się przy dojściu do przychodni (potem żadnych pasów ani znaków), kawałek wąskiego chodnika do "Mechanika" a następnie niepełnosprawne dzieci lawirują między autami, żeby dojść do szkoły ! Jest tam niebezpiecznie, codziennie masa ludzi i samochodów, zapchany parking.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.