REKLAMAMozart2
REKLAMASadek

Aktualności

  wydrukuj podstronę do DRUKUJ6 stycznia 2017, 10:06 komentarzy 2

Info Iława - redakcja

ostatnie aktualności ‹
W ostatnim czasie, po zgłoszeniach naszych czytelników, na naszych łamach poruszaliśmy dwie sprawy związane z potrzebą poprawy bezpieczeństwa uczestników ruchu w Iławie. Po tym, jak sygnały przekazaliśmy Miejskiemu Zespołowi ds. Bezpieczeństwa na Drogach, oba zostały uznane za zasadne. Do burmistrza trafią stosowne wnioski zespołu: o budowę chodnika przy ulicy Bydgoskiej oraz o stworzenie oznakowanych przejść dla pieszych w pobliżu ulicy Kajki.

- Ulice są wąskie, a teren ciasno zabudowany. Sądzę, że budowa chodnika w tym miejscu jest niezbędna, przydałyby się również progi zwalniające. Nie chcemy czekać na tragedię - tak problem związany z bezpieczeństwem uczestników ruchu na ulicy Bydgoskiej na iławskim Gajerku opisał internauta. Jak relacjonował iławianin, największym problemem na ulicy Bydgoskiej jest duża prędkość, jaką rozwijają tu niektórzy kierowcy. W połączeniu z brakiem chodnika może to prowadzić do niebezpiecznych zdarzeń z udziałem pieszych.

- Przychyliliśmy się do tego wniosku. Budowa chodnika w tym miejscu jest zasadna, z naszych ustaleń wynika też, że miejsca na realizację takiej inwestycji jest wystarczająco dużo - przekazał nam radny Andrzej Pankowski, przewodniczący Miejskiego Zespołu ds. Bezpieczeństwa na Drogach.

Zespół nie odnosi się natomiast z entuzjazmem do pomysłu, by na wspomnianej ulicy ruch uspokoić z pomocą progów zwalniających. W ocenie jego członków ulica Bydgoska jest na to zbyt szeroka i zbyt ruchliwa.

Druga sprawa dotyczyła braku oznakowanego przejścia dla pieszych przy wjeździe z ulicy Kajki do sklepu Intermarche w Iławie. Miejsce to pozbawione jest oznakowanego przejścia dla pieszych, choć po obu jego stronach biegnie chodnik. Także w tym przypadku zespół przychylił się do zgłoszonego nam przez czytelnika postulatu.

- Jest to co prawda droga wewnętrzna, ale po obu jej stronach biegnie chodnik, dlatego z uwagi na konieczność zapewnienia bezpieczeństwa pieszym oznakowane przejście jest tam potrzebne - wyjaśnił Andrzej Pankowski.

Ponadto, podobną sytuację zespół stwierdził w niewielkiej odległości od omawianego miejsca, przy ulicy Sikorskiego, która także krzyżuje się z ulicą Kajki. We wszystkich wspomnianych sprawach zespół złoży do burmistrza Iławy stosowne wnioski: w przypadku ulicy Bydgoskiej o budowę chodnika, a w przypadku wyjazdu do Intermarche oraz ul. Sikorskiego - o stworzenie oznakowanych przejść dla pieszych. Realizacja tych przedsięwzięć będzie możliwa po zabezpieczeniu w budżecie miasta stosownych środków finansowych i opracowaniu niezbędnej dokumentacji.

Widzisz coś, co Cię niepokoi? Zgłoś nam sprawę, podejmiemy interwencję w Twoim imieniu. Wiadomości prosimy kierować na naszą redakcyjną skrzynkę mailową kontakt@infoilawa.pl.

REKLAMAsklep2

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
    Nie ma jeszcze komentarzy...
Artykuł załadowany: 0.2396 sekundy