REKLAMAMozart2
REKLAMAPartner

Info Iława - redakcja

ostatnie aktualności ‹

(Fot. Zdjęcie ilustracyjne. )

Policja coraz częściej odbiera sygnały od osób zaniepokojonych zagrożeniem, jakie tworzą na drogach pijani kierowcy. Kolejne takie zgłoszenie funkcjonariusze z Iławy odebrali w sobotę 7 stycznia. - Już nie ma społecznego przyzwolenia na jazdę "na podwójnym gazie"- zwracają uwagę mundurowi.

Iławscy policjanci otrzymali informację o motorowerzyście, który najprawdopodobniej zdecydował się na kierowanie pojazdem "po głębszym".

- Policjanci natychmiast pojechali we wskazanym kierunku. Widząc opisywany jednoślad, zatrzymali go. Okazało się, że 30-latek kierował motorowerem, mając promil alkoholu w organizmie. Policjanci zabezpieczyli pojazd na parkingu strzeżonym, a mieszkańca gminy Iława po wykonaniu czynności zwolnili - poinformowała mł. asp. Joanna Kwiatkowska, oficer prasowy KPP w Iławie.

Według Kodeksu Karnego za przestępstwo kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi kara dwóch lat pozbawienia wolności oraz zakaz prowadzenia pojazdów do 15 lat, przy czym minimalny okres, na jaki zakaz ten może być orzeczony, to 3 lata.

Ponadto osoba kierująca pojazdem w stanie nietrzeźwości musi liczyć z dolegliwymi konsekwencjami finansowymi. Niezależnie od orzeczonej kary sąd obligatoryjnie orzeknie świadczenie pieniężne w wysokości nie mniejszej niż 5 tys. złotych.

TEMATY na sygnale
REKLAMAsklep2

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
    Nie ma jeszcze komentarzy...
REKLAMAStudio drzwi
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMAick
REKLAMArestauracja
REKLAMAAutoblask
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.2462 sekundy