wydrukuj podstronę do DRUKUJ5 sierpnia 2023, 18:43 komentarzy 16
Jeziorak Iława zainaugurował nowy sezon w forBET IV lidze.

Jeziorak Iława zainaugurował nowy sezon w forBET IV lidze. (Fot. Info Iława.)

Od domowej potyczki z Mamrami Giżycko rozpoczął ligowe zmagania w nowym sezonie Jeziorak Iława.

W ubiegłym sezonie Jeziorak grał z Mamrami w 2. kolejce i wówczas przegrał 1-2. Natomiast w marcowym rewanżu padł remis 2-2. Dziś do historii rywalizacji obu drużyn - niestety - trzeba dopisać kolejną przegraną biało-niebieskich. Inauguracja sezonu w wykonaniu Jezioraka bez sukcesu.

1. kolejka forBET IV ligi
Iława, 5 sierpnia
Jeziorak Iława - Mamry Giżycko 3-4 (0-2)
3:4 - Hubert Szramka (90')

Pierwsza drużyna Jezioraka, czego nie ukrywa kierownictwo klubu z ul. Sienkiewicza, przeszła spore zmiany personalne. Chociaż, jak mówi trener Daniel Madej, trzon pozostał, to biało-niebiescy mają w tym nowym sezonie grać w dużym stopniu młodzieżą. A póki młodzi zawodnicy się ogrywają, będzie ciężko, nie ukrywał szkoleniowiec. Tak też było w dzisiejszym meczu.

Pierwszą bramkę goście zdobyli w 15. minucie meczu. Prowadzenie dał przyjezdnym Paweł Aleksandrowicz, wprowadzony kilka minut wcześniej za kontuzjowanego Patryka Koszyckiego. W 27. minucie na 2:0 podwyższył Krystian Sadocha, a chwilę po przerwie, w 46. minucie Mamry prowadziły już 3:0 po kolejnym golu; tym razem na listę strzelców drużyny gości wpisał się Damian Mazurowski.

Gospodarze odpowiedzieli w 58. minucie - zdobywcą bramki na 1:3 był Kota Imamoto. Natomiast po stronie przyjezdnych w protokole strzelców zameldował się jeszcze Paweł Drażba. A finałowe akcenty należały do Jezioraka - w samej końcówce, w 90. minucie, golkipera przyjezdnych pokonał Maksymilian Deredas. Chwilę później Hubert Szramka ustalił wynik spotkania na 3:4, zdobywając gola z rzutu karnego.

Jeziorak Iława: Włodarczyk - Kłosowski, Kressin, Szantyr, Kuciński, Galas, Sedlewski, Kwiatkowski, Banaszek, Panek, Szramka. Rezerwa: Staroń - Deredas, Imamoto, Solis, Szulc, Turowski.