wydrukuj podstronę do DRUKUJ23 września 2023, 18:09
Udana inauguracja sezonu w wykonaniu piłkarzy ręcznych Jezioraka Iława.

Udana inauguracja sezonu w wykonaniu piłkarzy ręcznych Jezioraka Iława. (Fot. Info Iława.)

Rozgrywki grupy A I ligi piłki ręcznej rozpoczęły się już tydzień temu, ale ponieważ Jeziorak Iława pauzował, inauguracja nowego sezonu szczypiorniaka w Iławie przypadła na dzisiaj - sobotę, 23 września. Na inaugurację przyjechała nad Jeziorak ekipa SMS ZPRP I Kwidzyn.

W I kolejce dzisiejszy rywal iławian pokazał wielką wolę walki, pokonując 33:32 zespół Sambor Latocha Agropom Tczew. Kwidzynianie musieli w drugiej odsłonie odrobić do rywala spore straty, bo do przerwy przegrywali 14:18. Dzisiaj w Iławie nie dali rady Jeziorakowi.

2. kolejka I ligi
Iława, 23 września
Aqua-Instal Jeziorak Iława - SMS ZPRP I Kwidzyn 42:35 (19:14)
Najwięcej bramek, 11, zdobył dla iławian Karol Cichocki.

Jeziorak szybko osiągnął kilkubramkową przewagę dzięki dobrej grze w obronie i niezawodnemu Karolowi Cichockiemu, który raz po raz rzucał nie do obrony. Do przerwy iławianie prowadzili już 19:14. A rywalizacja była zacięta, o czym świadczą czerwone kartki dla obu zespołów (w drużynie Jezioraka otrzymał ją w 21. minucie Kacper Cichocki; podobną karę otrzymali chwilę później rywale). W drugiej odsłonie nasi reprezentanci jeszcze powiększyli swoją przewagę, wygrywając cały mecz 42:35. Ta przewaga byłaby jeszcze wyższa, gdyby nie to, że szkoleniowiec Jezioraka w końcówce dał szansę gry zawodnikom rezerwowym i goście zaczęli odrabiać straty - w trakcie gry kwidzynianie tracili dla iławian nawet 10 punktów.