REKLAMAżabka
REKLAMASadek

Aktualności

  wydrukuj podstronę do DRUKUJ6 lutego 2017, 08:19 komentarzy 2

Info Iława - redakcja

ostatnie aktualności ‹

(Fot. Archiwum Urzędu Miejskiego w Suszu.)

Dworzec kolejowy w Suszu wraz z przyległym terenem znalazł się na liście obiektów przeznaczonych do modernizacji. PKP S.A. wstępnie planuje przeprowadzenie inwestycji pod koniec 2018 roku i bada możliwości komercjalizacji powierzchni dworca, do rozmów zapraszając lokalny samorząd. Spółka nie ukrywa, że od zainteresowania zmodernizowaną przestrzenią będzie zależała ostateczna decyzja o przeprowadzeniu inwestycji.

O umieszczeniu obiektu na liście dworców ujętych w planie inwestycji na lata 2016-2023 informuje burmistrza Susza zastępca dyrektora Oddziału ds. Obrotu Nieruchomościami spółki PKP Andrzej Włodarski w datowanej na 19 stycznia korespondencji.

- W chwili obecnej budynek dworca o powierzchni użytkowej 470 m2 pełni funkcję mieszkalną. Po modernizacji powstała powierzchnia mogłaby służyć celom statutowym gminy lub komercyjnym, a dotychczasowi mieszkańcy zostaną przeniesieni do innych lokali mieszkalnych - czytamy w piśmie.

W liście Andrzej Włodarski informuje także, że trwają stosowne prace koncepcyjno-projektowe, a szczególne potrzeby zgłoszone przez lokalny samorząd mogą zostać ujęte w dokumentacji.

- Nie ukrywamy, że zainteresowanie z Państwa strony lub podmiotu komercyjnego wykorzystaniem tej powierzchni będzie ostatecznym wyznacznikiem podjęcia decyzji o przeprowadzeniu jego modernizacji - dodaje dyrektor Włodarski.

PKP do rozmów zaprasza lokalny samorząd, a burmistrz Susza Krzysztof Pietrzykowski - mieszkańców i przedsiębiorców. Uwagi i propozycje dotyczące kierunku przyszłej komercjalizacji obiektu można zgłaszać do Urzędu Miejskiego w Suszu na piśmie.

REKLAMATom-bet

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

    Nie ma jeszcze komentarzy...
REKLAMAeltel
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.3403 sekundy