(Fot. Mateusz Partyga)

Drużyna piłki ręcznej z Iławy wybrała się dzisiaj na teren lidera. Aqua-Instal Jeziorak sam jest w czołówce I-ligowej tabeli, poza tym już raz potrafił pokonać Gwardię. Teraz jednak zespół z Koszalina wygrał i to dość wyraźnie. Ta porażka zakończyła zwycięską serię zespołu grającego trenera Kamila Kriegera, który wcześniej wygrał aż dziewięć meczów z rzędu.

I LIGA PIŁKI RĘCZNEJ:

E.Link Gwardia Koszalin – Aqua-Instal Jeziorak Iława 41:27 (19:10)

Kadra Jezioraka na mecz

Bramkarze: Pająk, Prorok,

Skrzydłowi: J. Dembowski, Svanberg, Szymaniak, Minder, Skowroński,

Rozgrywający: Klinger, Krieger, Kondracki, Karol Cichocki, P. Dembowski, Jaworski, Jadanowski,

Obrotowi: Kacper Cichocki, Wasilenko,

W trakcie sezonu 2023/24 zespół z Koszalina przegrał tylko razz Jeziorakiem właśnie. W spotkaniu I rundy iławianie na swoim parkiecie, po niezwykle emocjonującym pojedynku, pokonali Gwardię jedną bramką (22:21, 10:10 do przerwy).

Jak więc można się domyślać, gospodarze dzisiejszego meczu chcieli wziąć rewanż za tamtą porażkę. Było to widoczne już od pierwszych fragmentów spotkania. Po dwudziestu minutach lider prowadził 11:7, jednak do końca pierwszej połowy znacznie powiększył przewagę. Do szatni obie drużyny udały się przy wyniku 19:10.

Po zmianie stron gospodarze dalej trzymali iławian na bramkowy dystans i ostatecznie wygrali różnicą aż 14 bramek, 41:27. Dla Jezioraka jest to dopiero trzecia porażka w sezonie.

Za tydzień w meczu 20. kolejki I ligi Aqua-Instal Jeziorak zagra w Iławie z MKS-em Grudziądz (sobota, 30 marca).