wydrukuj podstronę do DRUKUJ6 kwietnia 2024, 12:26

Łukasz Makowski (Arrachion Iława) ze złotym medalem amatorskich mistrzostw Europy w MMA! (Fot. archiwum zawodnika)

Zwycięska seria Arrachiona Iława trwa! Po wygranych walkach zawodowych i półzawodowych przyszedł kolejny wielki sukces – Łukasz Makowski zdobył wczoraj złoty medal mistrzostw Europy juniorów w amatorskim MMA w kategorii wagowej -93 kg!

Mistrzostwa Europy w mieszanych sztukach walki kadetów, juniorów i seniorów federacji IMMAF - International Mixed Martial Arts Federation 2024 odbywają się od 29 marca do dziś (sobota 6 kwietnia) w stolicy Serbii, Belgradzie.

W składzie reprezentacji Polski, którą powołało stowarzyszenie MMA Polska (łącznie to 21 zawodniczek i zawodników we wszystkich kategoriach wiekowych i wielu wagowych) jest także Łukasz Makowski.

Pochodzący ze Złotowa (gmina Lubawa, powiat iławski) zawodnik Arrachiona Iława dopisał do swojego młodego jeszcze sportowego CV kolejny wielki sukces! Pod koniec listopada poprzedniego roku Łukasz Makowski wywalczył wicemistrzostwo świata amatorów w kategorii wagowej -93 kilogramy, organizatorem światowego czempionatu także była IMMAF. Teraz z kolei zdobył mistrzostwo Europy w tej samej kategorii! Co ciekawe, w obu tych finałach walczył z tym samym rywalem!

O Łukaszu i jego wielkich możliwościach w MMA, mimo młodego wieku (ma 19 lat) pisaliśmy już kilkakrotnie.

Tu przybliżyliśmy jego sylwetkę przy okazji pierwszego powołania do kadry Polski: MMA. Zawodnik Arrachiona Iława powołany do kadry Polski! Łukasz jedzie na mistrzostwa świata

Tu z kolei relacja z mistrzostw świata: Zawodnik Arrachiona Iława wicemistrzem świata w MMA! Łukasz Makowski w finale stoczył zaciętą walkę

Makowski przez kolejne etapy odbywających się w Belgradzie ME szedł jak burza. W finale spotkał się z Ukraińcem Ivanem Poremchukiem, czyli… dokładnie z tym samym rywalem, z którym przegrał finał MŚ! Tym razem jednak to reprezentant Polski i iławskiego Arrachiona był górą. Łukasz wziął rewanż.

W trakcie drugiej rundy Makowski założył na tyle skuteczne duszenie zza pleców, że Poremchuk nie był w stanie się z niego wyswobodzić. Odklepał, tym samym dając sędziemu sygnał poddania się. Makowski zdobył złoto!

Co teraz? Łukasz Makowski nie ma na swoim koncie walki zawodowej. Jeszcze nie ma, a to akurat zabieg celowy, bo aby być w kadrze Polski i uczestniczyć w ME i MŚ to wciąż musiał mieć status amatora. Coś nam jednak podpowiada, że wkrótce, za jakiś niedługi czas, przed fighterem Arrachiona Iława walka na jakiejś dużej gali, a w przyszłości - pewnie zawodowy oktagon.

>> Iławski klub sportów walki zalicza w 2024 roku kapitalną serię! Pojedynki na gali FSC 8 wygrali wszyscy reprezentanci Arrachiona (Wiktoria Andruch, Hubert Brach, Adrian Błoński). Następnie najlepszy zawodnik klubu z Iławy, Patryk Duński, podczas gali Babilon 43 pokonał bardzo wymagającego Brazylijczyka, Fabiano Silvę. Do tego dodajmy dwa złote medale mistrzostwa Europy mastersa Grzegorza Sypniewskiego w brazylijskim jiu-jitsu, no i wczorajsze złoto Łukasza Makowskiego. Trener Dawid Tarasiewicz może być dumny z postawy swoich zawodniczek i zawodników.