wydrukuj podstronę do DRUKUJ17 kwietnia 2024, 18:05 komentarzy 4
Piłkarze GKS-u Wikielec z boiska Concordii Elbląg schodzili dzisiaj pokonani

Piłkarze GKS-u Wikielec z boiska Concordii Elbląg schodzili dzisiaj pokonani (Fot. GKS Wikielec)

We wtorek i środę rozegrane zostały mecze 1/4 finału Wojewódzkiego Pucharu Polski w piłce nożnej. Dzisiaj o awans do kolejnej rundy walczyły drużyny z powiatu iławskiego: GKS Wikielec (grał z Concordią Elbląg) oraz Constract Lubawa (rywal to Tęcza Biskupiec).

GKS Wikielec i Constract Lubawa to ostatnie drużyny z powiatu iławskiego, które reprezentowały nas na tym etapie piłkarskich rozgrywek pucharowych. Pozostałe zespoły odpadły w poprzednich rundach.

Do pierwszego meczu 1/4 finału warmińsko-mazurskiego Wojewódzkiego Pucharu Polski doszło już wczoraj - Start Nidzica pokonał na swoim terenie Pisę Barczewo i awansował do kolejnej fazy rozgrywek. Wspominaliśmy już o tym w zapowiedzi tej serii.

Dzisiaj (środa 17 kwietnia) rozegrane zostały kolejne mecze, w tym te z udziałem zespołów z powiatu iławskiego.

III-ligowy GKS Wikielec w pojedynku ćwierćfinałowym grał w Elblągu z miejscową Concordią, która na co dzień jest na tym samym poziomie rozgrywkowym, co zespół z gminy Iława. Po pierwszej połowie Gieksa przegrywała 1:3, gola dla zespołu trenera Damiana Jarzembowskiego zdobył Sebastian Szypulski (38 minuta, z rzutu karnego). Wynik końcowy jest identyczny, jak ten sprzed przerwy.

Natomiast Constract Lubawa u siebie zmierzył się dzisiaj z Tęczą Biskupiec - obie te ekipy grają na co dzień w IV lidze. Goście objęli prowadzenie w pierwszej połowie za sprawą trafienia Patryka Burzyńskiego. Takim też wynikiem, 1:0 dla Tęczy, zakończyło się to spotkanie.

Zespoły, które wygrały wczoraj i dziś awansowały do półfinałów WPP, a te przewidziane są na ostatni tydzień maja (28/29.05). Finał natomiast zostanie rozegrany w piątek 21 czerwca.

Drużynom z Wikielca i gminy Lubawa pozostała teraz walka o utrzymanie w swoich ligach.