Sport

wydrukuj podstronę do DRUKUJ20 kwietnia 2024, 15:50
Jeziorak zremisował dzisiaj na wyjeździe z Polonią Iłowo

Jeziorak zremisował dzisiaj na wyjeździe z Polonią Iłowo (Fot. Tomasz Rybicki)

Potrzebujący punktów jak powietrza zespół Jezioraka Iława grał dzisiaj na wyjeździe z Polonią Iłowo, a więc drużyną zajmującą ostatnie miejsce w tabeli IV ligi. Spotkanie zakończyło się remisem 2:2.

IV LIGA PIŁKARSKA:

Polonia Iłowo – Jeziorak Iława 2:2 (0:1)

0:1 - Kotaro (18), 1:1 - Komorowski (70), 1:2 - Klimek (71), 2:2 - (?)

JEZIORAK (skład wyjściowy): Włodarczyk - Kłosowski, Kressin, Turowski, Sedlewski, Kotaro, Ogrodowski, Kolcz, Kochalski, Szantyr, Klimek,

Każda osoba kibicująca biało-niebieskim z ulicy Sienkiewicza chciałaby, by IKS wypłynął w końcu na spokojne wody. Ostatnio sztormów, związanych ze słabymi wynikami i kolejnymi zmianami na stanowisku trenera, iławska jednostka przeżywa aż nadmiar. Adam Boros jest już czwartym szkoleniowcem, który prowadzi Jeziorak w sezonie 2023/24! Wcześniej byli to Daniel Madej, Jarosław Chodowiec oraz tymczasowo, na jeden mecz, Tomasz Radziński.

Dzisiaj drużyna z Iławy grała z ekipą z Iłowa. Jeziorak przed tą serią zajmował 13. miejsce w tabeli IV ligi (19 punktów), a Polonia była na jej szarym końcu (16. lokata, 11 pkt.). Faworytem mogli zdawać się być goście, jednak iławianie tak często gubili punkty w tym sezonie, że nie było pewności wygranej.

Wynik dzisiejszego spotkania otworzył Imaiida Kotaro - Japończyk bramkarza Polonii pokonał w 18 minucie. Pierwsza połowa zakończyła się właśnie wynikiem 0:1.

Po przerwie rezultat nie zmieniał się do 70 minuty, kiedy to nastąpiły dwa szybkie zwroty akcji. Najpierw do remisu doprowadził Maciej Komorowski, a dosłownie minutę później na listę strzelców wpisał się Alan Klimek. Oznaczało to, że bliżej do wygranej znowu ma Jeziorak. Nic z tego jednak - w 82 minucie padła bramka ustalająca wynik na 2:2.

W następnej serii derby - w meczu 23. kolejki Jeziorak Iława zagra u siebie z Motorem Lubawa.