wydrukuj podstronę do DRUKUJ21 kwietnia 2024, 12:45

Łukasz Hejda (Sokół Lubawa) z wywalczonym przed chwilą złotym medalem mistrzostw Polski kadetów (-92 kg) w zapasach (Fot. archiwum zawodnika)

Wielki sukces zapaśnika Sokoła Lubawa! Łukasz Hejda wywalczył przed chwilą złoty medal mistrzostw Polski kadetów w kategorii wagowej -92 kg! Zmagania te były częścią Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, która odbywała się w Wałbrzychu.

Łukasz Hejda, reprezentujący barwy MLKS Sokół Lubawa, wygrał wczoraj wszystkie pojedynki i dzisiaj walczył w finale o tytuł mistrza Polski kadetów w kat. 92 kg. Na co dzień Łukasz mieszka i uczy się w Radomiu, trenując w SMS Olimpijczyk Radom.

W niedzielnej walce finałowej pokonał Krzysztofa Kulika z ZKS Granica Gdańsk poprzez położenie przeciwnika na łopatki! Wielkie brawa dla zawodnika lubawskiego Sokoła! XXX Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży, podczas której wyłaniani byli mistrzowie Polski kadetów, odbyła się w Wałbrzychu.

>> Przygoda Łukasza ze sportami walki zaczęła się od kick boxingu. Tata, który także trenował zapasy, przekonał go jednak do zapisania się do Sokoła. 16-latek z Lubawy już od 7 lat trenuje pod okiem Henryka Mężykowskiego. Do największych sukcesów Hejdy można zaliczyć m.in. 5. miejsce w mistrzostwach Polski kadetów w 2020 roku, 2. miejsce w turnieju ogólnokwalifikacyjnym w 2021 oraz 10. miejsce w Pucharze Polski w 2022 roku. Dzisiaj, w samo południe, dołożył złoto MP!

Lubawa miała już kiedyś zapaśnika na igrzyskach olimpijskich, Jacek Fafiński zdobył srebro w Atlancie. Łukaszowi życzymy, aby w przyszłość poszedł tym śladem i także wystartował w IO.