REKLAMAMozart2
REKLAMAPartner

Aktualności

  wydrukuj podstronę do DRUKUJ15 lutego 2017, 13:49 komentarzy 8

Info Iława - redakcja

ostatnie aktualności ‹

(Fot. Archiwum własne.)

Spore kontrowersje wzbudziła wśród internautów opublikowana na naszym portalu informacja o kolizji prowadzonego przez 19-letniego mężczyznę osobowego BMW. Pod koniec ubiegłego roku na ulicy Ostródzkiej w Iławie auto staranowało barierki ochronne oddzielające od siebie pasy jezdni. Pracujący na miejscu zdarzenia policjanci nie wlepili kierowcy mandatu, a jedynie go pouczyli.

Takiej wyrozumiałości dziwiło się wielu komentujących. Z naszych nieoficjalnych informacji wynika też, że po doniesieniach lokalnych mediów na temat tego zdarzenia i jego konsekwencji, policjantom podejmującym inne interwencje drogowe zdarzały się przypadki, gdy kierowca odmawiał przyjęcia mandatu, powołując się na łagodną karę wymierzoną kierowcy BMW.

W Komendzie Powiatowej Policji w Iławie wszczęto wewnętrzne postępowanie wyjaśniające. Jego skutkiem jest decyzja komendanta Roberta Mikusika, który podważył pierwotne rozstrzygnięcie. Sprawa trafi jednak do sądu i to tam zapadnie decyzja o tym, jaka kara zostanie wymierzona 19-latkowi.

- Policjant może stosować środki oddziaływania mandatowe, jak i środki wynikające z art. 41 kodeksu wykroczeń, czyli pouczenie. Akurat w tym przypadku policjant zastosował pouczenie. Nie był to wypadek - kierowcy nic się nie stało, obrażeń nie odniosły też osoby postronne. Na podstawie okoliczności zdarzenia policjant podjął taką, a nie inną decyzję, jednak w procesie nadzoru, widząc, jakie są skutki, zdecydowałem o sporządzeniu dokumentacji i skierowaniu sprawy do sądu po przeprowadzeniu czynności wyjaśniających - powiedział na antenie Radia Zet Gold Iława mł. insp. Mikusik.

Fot. Info Iława. Kolizja osobowego BMW, do jakiej doszło na ulicy Ostródzkiej w Iławie 30 grudnia ubiegłego roku, jednak nie skończy się jedynie na pouczeniu. Taka była decyzja policjantów pracujących na miejscu zdarzenia, ale komendant iławskiej Policji po przeprowadzeniu postępowania wyjaśniającego zadecydował o skierowaniu sprawy 19-latka do sądu.

REKLAMAsklep2

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
    Nie ma jeszcze komentarzy...
REKLAMAStudio drzwi
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMAick4
REKLAMArestauracja
REKLAMAkomis
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.214 sekundy