Loading
 • 0
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9
 • 10
Piątek
18 Sierpnia 2017
UWAGA |
Masz sprawę, temat, problem? - Napisz do nas: kontakt@infoilawa.pl
Nasz e-mail - kontakt@infoilawa.pl
Jesteś świadkiem zdarzenia? - Daj nam znać: kontakt@infoilawa.pl

Tragedia w iławskim szpitalu: rodzice stracili dziecko. Lekarzowi może grozić 5 lat więzienia [AKTUALIZACJA]

Fot. Archiwum Szpitala Powiatowego w Iławie. Fot. Archiwum Szpitala Powiatowego w Iławie.

Trwa wyjaśnianie okoliczności śmierci dziecka w łonie matki, do jakiej doszło na oddziale ginekologiczno-położniczym iławskiego szpitala. Rodzice, małżeństwo z gminy Lubawa, których dotknęła ta tragedia, nie mają wątpliwości, że zawinił lekarz, który nie przeprowadził cesarskiego cięcia pomimo takiego wskazania od ginekologa, który skierował ciężarną do szpitala.

Z naszych informacji wynika, że kobieta była już w dziewiątym miesiącu ciąży, ale jeszcze przed wyznaczonym terminem porodu. Jej lekarz ginekolog miał ją skierować na pilne cesarskie cięcie, którego jednak w Powiatowym Szpitalu w Iławie nie wykonano. Pacjentkę przyjęto wieczorem, a następnego dnia stwierdzono już, że dziecko w łonie matki jest martwe.

- Policjanci przyjęli zawiadomienie od ojca zmarłego dziecka we wtorek (14 lutego). Funkcjonariusze przesłuchali zgłaszającego i przeprowadzili dalsze czynności, m.in. zabezpieczyli ciało martwego noworodka do badań patomorfologicznych - przekazała nam mł. asp. Joanna Kwiatkowska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Iławie.

Obecnie czynności prowadzone są pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Iławie. Wstępna, robocza kwalifikacja czynu to art. 155 Kodeksu Karnego, czyli nieumyślne spowodowanie śmierci.

- Do śmierci dziecka doszło w łonie matki, ale zakładamy, że po porodzie byłoby ono zdolne do podjęcia czynności życiowych - mówi Jan Wierzbicki, Prokurator Rejonowy w Iławie. - Za nieumyślne spowodowanie śmierci grozi kara od trzech miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności. Sąd może także orzec wobec lekarza zakaz wykonywania zawodu. Na razie nie mamy jednak podstaw, by stwierdzić, czy doszło do błędu w sztuce lekarskiej. Postępowanie jest na bardzo wczesnym etapie i nie zgromadziliśmy jeszcze wystarczającej ilości materiału dowodowego.

Sekcję zwłok dziecka, która określi bezpośrednią przyczynę śmierci, zaplanowano na jutro. Wiadomo także, że postępowanie w sprawie przejmie wkrótce, zgodnie z właściwością, Prokuratura Regionalna w Gdańsku.

AKTUALIZACJA. SZPITAL ZAWIESZA WSPÓŁPRACĘ Z LEKARZEM

W czwartek przed godziną 14:00 rzecznik prasowy Powiatowego Szpitala w Iławie przekazał nam, że "do czasu wyjaśnienia sprawy dyrekcja podjęła decyzję o wstrzymaniu współpracy z lekarzem". 

Ostatnio zmienianyczwartek, 16 luty 2017 13:08

8 komentarzy

 • Mega
  Mega czwartek, 23, luty 2017 10:23 Link do komentarza

  Znacie nazwisko tego lekarza?

 • ........
  ........ środa, 22, luty 2017 18:44 Link do komentarza

  Tak zawiesili współpracę,że lekarz miał dzisiaj dyżur w szpitalu no ładnie ......

 • rr
  rr niedziela, 19, luty 2017 19:45 Link do komentarza

  Czy u lekarza, świadomego człowieka taki czyn to nieumyślne spowodowanie śmierci - czy też działanie z premedytacją? Lekarz mając takie skierowanie nie powinien odkładać na później. Na moje - dożywocie powinien dostać bo działał świadomie.

 • NNN
  NNN czwartek, 16, luty 2017 12:39 Link do komentarza

  niech lepiej zrobią porządek z tym personelem zamiast zatrudniac lekarzy i pielęgniarki które tylko szkodzą reputacji szpia tala niech pomyślą nad nową lepszą załogą bo naprawdę sama się boje co będzie jak bedę musiała isc do tego szpitala albo skierują tam moje dziecko i przez takich lekarzy coś się stanie ludzie co się musi jeszcze stać żeby wkońcu coś z tym zrobili !!!

 • Maryska88
  Maryska88 czwartek, 16, luty 2017 10:31 Link do komentarza

  To sie kur...w glowie nie miesci... no nie zostal.zawieszony.standard... co sie musi jeszcze wydarzyc.pytam? Niedlugo mam termin.mieszkam w tym miescie...strach jechac do porodu.ok jak sie nic dzieje to wszedzie dobrze.ale dlaczego nie potrafia sie dostosowac do potrzeb i zaleceń

 • Rolnik szuka żony
  Rolnik szuka żony czwartek, 16, luty 2017 10:17 Link do komentarza

  Ja p[...] proszę Państwa, czy na prawdę nie znajdzie się ktoś, kto zrobi porządek z tą iławską szpitalną sitwą, która ma gdzieś pacjentów, a szefowa zdolna jest tylko do pobierania nagród?! Zamiast płacić dyrce za nic może trzeba wpompować kaskę na obsługę i profesjonalnych doktorów. Władze powiatu jak zwykle nie widzą problemu, a po "lotniskowym sukcesie" w mediach szpital ma dobry piar więc trzeba tą sprawę szybko zamieść pod dywan, a ludzkie życie? Jestem pewien, że gdyby chodziło o lokalnego "vipa" to opieka byłaby super ale zwykły człowiek może tam liczyć tylko na łud szczęścia...

 • M
  M czwartek, 16, luty 2017 09:56 Link do komentarza

  JA RODZIŁAM 4 LATA TEMU I PODOBNA SYTUACJA. CHODZIŁAM DO INNEGO LEKARZA I PRZYBYWAJĄC NA ODDZIAŁ Z BÓLAMI ZOSTAŁAM ZOSTAWIONA BEZ ŻADNEJ OPIEKI, GDY PO 4 GODZ PRZYBYŁ NA DYŻUR MÓJ LEKARZ PROWADZĄCY ZDECYDOWANO O CIĘCIU CESARSKIM, SYNEK URODZIŁ SIĘ NIEDOTLENIONY DOSTAŁ TYLKO 5 PKT A CO GORSZE TO NAWET PRZEZ 1 MIN NIE PRZEBYWAŁ W INKUBATORZE. TEN SZPITAL TO MASAKRA

 • M
  M czwartek, 16, luty 2017 09:09 Link do komentarza

  Ponad 30 lat i nadal to samo w Iławie. Miałem to nieszczęście urodzić się w tym pożal się Boże szpitalu 33 lata temu. Mnie uratowali w ostatniej chwili. Jak już nie było słychać tętna wtedy łaskawie zdecydowali się na cesarkę. Cięcie. Reanimacja. W moim przypadku udało się w ostatniej chwili. Moje dziecko nie urodziło się w Iławie choć do tego szpitala mamy najbliżej. Nie chciałem żeby powtórzyła się moja historia, a niestety dzieje się tam wciąż to samo.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.