REKLAMAprofi
REKLAMAelektrojack

Aktualności

  wydrukuj podstronę do DRUKUJ16 lutego 2017, 13:08 komentarzy 8

Info Iława - redakcja

ostatnie aktualności ‹

(Fot. Archiwum Szpitala Powiatowego w Iławie.)

Trwa wyjaśnianie okoliczności śmierci dziecka w łonie matki, do jakiej doszło na oddziale ginekologiczno-położniczym iławskiego szpitala. Rodzice, małżeństwo z gminy Lubawa, których dotknęła ta tragedia, nie mają wątpliwości, że zawinił lekarz, który nie przeprowadził cesarskiego cięcia pomimo takiego wskazania od ginekologa, który skierował ciężarną do szpitala.

Z naszych informacji wynika, że kobieta była już w dziewiątym miesiącu ciąży, ale jeszcze przed wyznaczonym terminem porodu. Jej lekarz ginekolog miał ją skierować na pilne cesarskie cięcie, którego jednak w Powiatowym Szpitalu w Iławie nie wykonano. Pacjentkę przyjęto wieczorem, a następnego dnia stwierdzono już, że dziecko w łonie matki jest martwe.

- Policjanci przyjęli zawiadomienie od ojca zmarłego dziecka we wtorek (14 lutego). Funkcjonariusze przesłuchali zgłaszającego i przeprowadzili dalsze czynności, m.in. zabezpieczyli ciało martwego noworodka do badań patomorfologicznych - przekazała nam mł. asp. Joanna Kwiatkowska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Iławie.

Obecnie czynności prowadzone są pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Iławie. Wstępna, robocza kwalifikacja czynu to art. 155 Kodeksu Karnego, czyli nieumyślne spowodowanie śmierci.

- Do śmierci dziecka doszło w łonie matki, ale zakładamy, że po porodzie byłoby ono zdolne do podjęcia czynności życiowych - mówi Jan Wierzbicki, Prokurator Rejonowy w Iławie. - Za nieumyślne spowodowanie śmierci grozi kara od trzech miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności. Sąd może także orzec wobec lekarza zakaz wykonywania zawodu. Na razie nie mamy jednak podstaw, by stwierdzić, czy doszło do błędu w sztuce lekarskiej. Postępowanie jest na bardzo wczesnym etapie i nie zgromadziliśmy jeszcze wystarczającej ilości materiału dowodowego.

Sekcję zwłok dziecka, która określi bezpośrednią przyczynę śmierci, zaplanowano na jutro. Wiadomo także, że postępowanie w sprawie przejmie wkrótce, zgodnie z właściwością, Prokuratura Regionalna w Gdańsku.

AKTUALIZACJA. SZPITAL ZAWIESZA WSPÓŁPRACĘ Z LEKARZEM

W czwartek przed godziną 14:00 rzecznik prasowy Powiatowego Szpitala w Iławie przekazał nam, że "do czasu wyjaśnienia sprawy dyrekcja podjęła decyzję o wstrzymaniu współpracy z lekarzem". 

REKLAMAModera

2Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

  • ~anonim 2 ponad rok temu

    JKie to nazwisko lekarza prosze o odp

    odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
  • ~DajcieLekarzomPodwyzki 1 ponad rok temu

    Z moich informacji wynika, że lekarz, który przyjmował poród ma już na koncie nieprawomocny wyrok. Średnio co dwa lata piszą o nim artykuł w kontekście zmarnowanego noworodka. A zawieszenie działalności z lekarzem to kłamstwo. Niedługo ten lekarz osiągnie wiek emerytalny, więc zakaz wykonywania zawodu mu niestraszny. Podsumowując brak jakiejkolwiek odpowiedzialności.

    odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMAeltel
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMATelefon zaufania
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.3538 sekundy