REKLAMAMozart2
REKLAMAKonstal

Info Iława - redakcja

ostatnie aktualności ‹

(Fot. Info Iława. )

Rekordową ilość interwencji podjęli w 2016 roku strażacy z terenu powiatu iławskiego. Komenda Powiatowa Straży Pożarnej w Iławie zarejestrowała ich aż 1 037. Dla porównania, w roku poprzednim interwencji było 865. O szczegółach podsumowujących 12 miesięcy pracy strażaków można było posłuchać podczas uroczystej odprawy rocznej, która odbyła się w środę w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Iławie.

Kierownictwu Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Iławie towarzyszyli zaproszeni na odprawę goście: przedstawiciele innych lokalnych służb mundurowych oraz jednostek samorządu. Dane dotyczące pracy jednostki w 2016 roku przedstawili komendant Maciej Jasiński i jego zastępca Krzysztof Tomanek.

ROK NA SYGNALE

Dla strażaków miniony rok był niewątpliwie bardzo pracowity. Odnotowano aż 1 037 zdarzeń, z czego największą grupę stanowiły tzw. miejscowe zagrożenia (699). Pożarów było 279, a fałszywych alarmów (podniesionych w dobrej i złej wierze) 59.

W grupie zdarzeń, która odpowiada za największą ilość wyjazdów, najwyższa ilość zdarzeń przypadła na czerwiec, kiedy to tylko w ciągu dwóch dni strażacy podjęli 110 interwencji związanych z anomaliami pogodowymi. Wyjątkowo pracowite były także maj, lipiec i grudzień. W tych miesiącach także dochodziło do ekstremalnych zjawisk w pogodzie oraz występowało wiele zdarzeń na drogach.

Ogólna liczba interwencji znacząco wzrosła, ale pożarów było mniej niż w 2015 roku. Odnotowano ich łącznie 279, z czego 267 małych i 12 średnich.

Strażacy reagowali także na zgłoszenia fałszywe, ale ich zdecydowana większość została przekazana w dobrej wierze lub bezpośrednio z urządzeń wykrywających zagrożenia. Zgłoszeń złośliwych odnotowano jedynie 3.

Fot. Info Iława.

TEMATY na sygnale
REKLAMAsklep2

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
    Nie ma jeszcze komentarzy...
Artykuł załadowany: 0.2926 sekundy