REKLAMAsklep

Aktualności

  wydrukuj podstronę do DRUKUJ18 maja 2017, 09:05 komentarzy 2

Info Iława - redakcja

ostatnie aktualności ‹

(Fot. Archiwum firmy DWS Wind Turbine Service.)

W Stradomnie, na działce położonej tuż przy drodze krajowej nr 16, ruszyły już prace, których efektem będzie powstanie w tej części gminy Iława serwisu turbin wiatrowych. Nowe inwestycje i miejsca pracy szykują się także we Franciszkowie, Karasiu i Rudzienicach. Najnowszych informacji o aktywności przedsiębiorców na terenie gminy Iława udzielił wójt Krzysztof Harmaciński podczas dorocznego spotkania ze związkowcami OPZZ, jakie odbyło się ostatnio w iławskim ratuszu.

Realizacja inwestycji w Stradomnie jest już w toku - firma DWS Wind Turbine Service z Rypina, która zbuduje tutaj swój serwis turbin elektrowni wiatrowych, rozpoczęła już prace związane z zagospodarowaniem położonej tuż przy krajówce działki. Jak informuje wójt Krzysztof Harmaciński, w zakładzie, którego budowa ma dobiec końca na przełomie września i października bieżącego roku, zatrudnienie początkowo znajdzie około 10 osób, a docelowo - 40. Hala przedsiębiorstwa ma mieć wielkość tysiąca metrów kwadratowych.

Najnowocześniejsza w naszej części Polski pralnia, która obsługiwać będzie zwłaszcza hotele - to z kolei plany przedsiębiorcy, który zakupił pod swoją inwestycję gminną działkę we Franciszkowie. W tym przypadku inwestor czeka jeszcze na decyzję w sprawie dofinansowania zadania ze środków unijnych. Rozstrzygnięcie w tej sprawie ma być znane na przełomie maja i czerwca, a jeśli będzie korzystne, stosowne roboty wkrótce ruszą.

Na krajobraz gospodarczych zmian w gminie Iława składają się też plany nowego właściciela spółki WILD, przedsiębiorstwa z Poznania. Zakład w Karasiu pod nowym zarządem ma zatrudnić około 70 osób.

Z kolei w Rudzienicach trwa realizacja inwestycji spółki Rolimpex, który rozbudowuje swój zakład.

Fot. Info Iława. Trwa budowa nowego zakładu napraw turbin wiatrowych w Stradomnie.

REKLAMAsklep2

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
    Nie ma jeszcze komentarzy...
REKLAMAbako
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMAick4
REKLAMArestauracja
REKLAMAAutoblask
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.2496 sekundy