REKLAMAMozart2
REKLAMAEscape Room

Aktualności

  wydrukuj podstronę do DRUKUJ19 maja 2017, 11:43 komentarzy 1

Info Iława - redakcja

ostatnie aktualności ‹

(Zdjęcie ilustracyjne. )

Szykują się nam kolejne podniebne, widowiskowe atrakcje. Przy pomyślnych wiatrach w przyszłym roku w kalendarzu lokalnych imprez plenerowych znajdziemy nie tylko kolejną edycję Lotniczej Majówki, ale i zupełną nowość: zawody balonowe.

Do organizacji takiej imprezy przymierza się samorząd gminy wiejskiej Iława. Wójt Krzysztof Harmaciński potwierdza, że widowiskowe przedsięwzięcie jest w toku.

- Rozmowy w tej sprawie prowadzone są już od kilkunastu tygodni, szczegóły będziemy mogli udostępnić na przełomie sierpnia i września - zapowiada włodarz gminy.

Ponieważ loty balonami uzależnione są od sprzyjających warunków atmosferycznych, zawody mają zostać rozpisane na kilka dni, tak by ryzyko, że plany pokrzyżuje pogoda, było jak najmniejsze. Wiadomo także, że samorządowcy w zakresie organizacji tego wydarzenia współpracują z mieszkańcem gminy, a dokładnie miejscowości Kaletka, który pasjonuje się baloniarstwem.

Widowiskowe zawody planowane są na przyszły rok, ale już podczas sezonu letniego 2017 mieszkańcy gminy Iława i okolic będą mogli poczuć namiastkę tego wydarzenia. Loty balonowe planowane są podczas trzech plenerowych imprez organizowanych przez Urząd Gminy w Iławie: festiwalu "Nad Jeziorakiem" w Siemianach, dożynek gminnych oraz dożynek parafialnych w Woli Kamieńskiej.

REKLAMAsklep2

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
    Nie ma jeszcze komentarzy...
Artykuł załadowany: 0.2432 sekundy