REKLAMABlu2

Aktualności

  wydrukuj podstronę do DRUKUJ1 sierpnia 2017, 16:46 komentarzy 5

Info Iława - redakcja

ostatnie aktualności ‹

(Fot. Info Iława. )

1 sierpnia cała Polska oddaje hołd bohaterom Powstania Warszawskiego. W przypadającą dzisiaj 73. rocznicę jego wybuchu patriotycznych akcentów nie zabrakło także w naszym mieście.

Na ulicach miasta powiewały biało-czerwone flagi, a o godzinie 17:00 - godzinie W, w Iławie zawyły syreny będące hołdem dla bohaterów Warszawy. Część mieszkańców, pieszych i kierowców, odpowiedziała na apel o to, by pamiętać o powstańcach i pamięć wyrazić symbolicznym zatrzymaniem się i minutą ciszy.

Na Starym Mieście miał miejsce dość spontanicznie zorganizowany patriotyczny happening. Z białych i czerwonych kartek jego uczestnicy układali flagę Polski. Na spotkanie, zorganizowane przez Dorotę Bilicką związaną z osiedlową świetlicą na Starym Mieście, szczególnie gorąco zaproszeni byli właśnie podopieczni świetlicy i wszyscy chętni rodzice z dziećmi, bo miało ono charakter edukacyjny - promujący znajomość polskiej historii i dotyczący wychowania w patriotyzmie.

Fot. Info Iława.

REKLAMAsklep2

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
    Nie ma jeszcze komentarzy...
REKLAMAeltel
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMAKacze bagno
REKLAMAMartex
REKLAMAreperator
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.3204 sekundy