Loading
 • 0
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9
 • 10
Wtorek
22 Sierpnia 2017
UWAGA |
Masz sprawę, temat, problem? - Napisz do nas: kontakt@infoilawa.pl
Nasz e-mail - kontakt@infoilawa.pl
Jesteś świadkiem zdarzenia? - Daj nam znać: kontakt@infoilawa.pl

Rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Na Starym Mieście w Iławie odbył się patriotyczny happening [ZDJĘCIA]

Fot. Info Iława. Fot. Info Iława.

1 sierpnia cała Polska oddaje hołd bohaterom Powstania Warszawskiego. W przypadającą dzisiaj 73. rocznicę jego wybuchu patriotycznych akcentów nie zabrakło także w naszym mieście.

Na ulicach miasta powiewały biało-czerwone flagi, a o godzinie 17:00 - godzinie W, w Iławie zawyły syreny będące hołdem dla bohaterów Warszawy. Część mieszkańców, pieszych i kierowców, odpowiedziała na apel o to, by pamiętać o powstańcach i pamięć wyrazić symbolicznym zatrzymaniem się i minutą ciszy.

Na Starym Mieście miał miejsce dość spontanicznie zorganizowany patriotyczny happening. Z białych i czerwonych kartek jego uczestnicy układali flagę Polski. Na spotkanie, zorganizowane przez Dorotę Bilicką związaną z osiedlową świetlicą na Starym Mieście, szczególnie gorąco zaproszeni byli właśnie podopieczni świetlicy i wszyscy chętni rodzice z dziećmi, bo miało ono charakter edukacyjny - promujący znajomość polskiej historii i dotyczący wychowania w patriotyzmie.

Fot. Info Iława.

Ostatnio zmienianywtorek, 01 sierpień 2017 16:46

5 komentarzy

 • Dorota Bilicka
  Dorota Bilicka piątek, 04, sierpień 2017 17:00 Link do komentarza

  Nie potrzebuje rozblasku fleszy jak to Pan ujął. Jestem osobą skromną a powyższy artykuł powstał przypadkowo. Pani Marta ,która pracuje w infoilawa właśnie wracała z pracy i to był czysty przypadek. Działam społecznie nie od dziś i zawsze jestem incognito,nie potrzebuje artykułu aby pomagać innym. Nie muszę opisywać tego co robię,bo mi to nie potrzebne. Pisanie na forum takich komentarzy jest dla mnie bez sensu. Zna Pan moje imię i nazwisko i mógł Pan do mnie napisać prywatnie przez Facebooka,a nie tutaj na forum. Miłego Dnia i czekam na jakieś pomysły,może jakąś propozycję od kogo mogłabym się nauczyć lepiej działać społecznie...Pozdrawiam

 • Janek
  Janek środa, 02, sierpień 2017 20:24 Link do komentarza

  Szanowna Pani Doroto, cieszę się, że moje uwagi dotarły. Nie będę komentował uszczypliwości w odniesieniu do przysłużenia się mojej obecności oraz pozostałej większości wypowiedzi. Natomiast mam nadzieję, że ani my, ani nasze dzieci nie będą musiały doświadczyć tego co spotkało naszych przodków i nie będą musiały w ten sposób się łączyć. I że będą uczone prawdziwej i realnej historii opartej na faktach, a nie okraszonej narracją o bezsensowności Powstania i niepotrzebnych ofiarach bo wystarczy posłuchać świadectw uczestników tego wydarzenia. Niestety z przykrością stwierdzam, że najbliższe czasy nie szykują się na spokojne zarówno w kontekście zewnętrznym jak i wewnętrznym - wzywanie do krwawego rozlewu, puczu czy polskiego majdanu jest poważnym zagrożeniem dla Polski.

  Dodam jeszcze, że prawdziwa pomoc i udzielanie się pro bono nie potrzebuje blasku fleszy i to samo można robić anonimowo czy też w bardziej kameralnych grupach. Chyba, że komuś zależy na promowaniu swojej osoby. Jednocześnie na ma Pani pojęcia gdzie oraz w jaki sposób się udzielam. Pozdrawiam serdecznie.

 • marecki
  marecki środa, 02, sierpień 2017 16:22 Link do komentarza

  Patriotyczny event.

 • Dorota Bilicka
  Dorota Bilicka wtorek, 01, sierpień 2017 23:56 Link do komentarza

  Dziękuję za uwagę. Na pewno w przyszłości zorganizujemy to bardziej precyzyjnie. Pracę wykonywały dzieci, zapraszalismy wszystkich za pomocą Facebooka. Z pewnością gdyby Pan był z Nami byłoby lepiej. Zapraszamy w przyszłym roku. Warto słuchać starszych ludzi i to od Nich otrzymałam wiedzę ,która mogłam przekazać dzieciom. Myślę,że lepiej razem działać,tak jak właśnie Powstańcy podczas walki, a nie komentować bez celu. Pozdrawiam

 • Janek
  Janek wtorek, 01, sierpień 2017 20:36 Link do komentarza

  "Patriotyczny happening"? To żart? To jest tradycja i tożsamość Polaków, a nie jakieś anglicyzmy. Co z symbolem PW? Nie widać, a był on znaczący - polecam porozmawiać jeśli ktoś ma jeszcze babcię z okresu Powstania - niech ona powie o co chodziło.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.