REKLAMASalon okulistyczny
REKLAMAKaren

Aktualności

  wydrukuj podstronę do DRUKUJ8 sierpnia 2017, 13:25 komentarzy 3

Info Iława - redakcja

ostatnie aktualności ‹

(7 sierpnia Jan Szynaka odebrał zezwolenie na prowadzenie działalności w W-MSSE. )

Nakłady inwestycyjne na poziomie ponad 22 mln złotych i minimum 30 nowych miejsc pracy - to najważniejsze informacje o inwestycji firmy Szynaka-Meble w Iławie. Kolejnym krokiem ku jej realizacji jest wydanie zezwolenia na prowadzenie działalności gospodarczej w Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej. Prezes zarządu przedsiębiorstwa Jan Szynaka odebrał je 7 sierpnia.

Inwestycja zostanie zrealizowana w Iławie na nieruchomości o powierzchni 10,2708 ha. Deklarowane nakłady inwestycyjne wyniosą co najmniej 22 200 000 zł, a pracę otrzyma minimum 30 nowych osób. Projekt zakłada budowę nowego magazynu wysokiego składowania wraz z niezbędnym wyposażeniem oraz zakup oprogramowania służącego do zarządzania gospodarką magazynową. W ramach inwestycji została zaplanowana hala magazynowa o powierzchni ok. 13 000 m2, a także instalacja regałów, terminali kodów kreskowych, czytników oraz systemu lokalizacji wózków.

- Głównym celem inwestycji jest wdrożenie nowej, innowacyjnej technologii zintegrowanego systemu wspomagania gospodarki magazynowej, zarządzania i automatyzacji procesów magazynowych w oparciu o technologię RFID (technologia identyfikacji radiowej) - informuje Warmińsko-Mazurska Specjalna Strefa Ekonomiczna. - Zastosowanie najnowszych technologii informatycznych pozwoli na zredukowanie liczby najbardziej pracochłonnych zadań, co przyczyni się do obniżenia kosztów, zwiększenia szybkości działania oraz zmniejszenia liczby błędów, uszkodzeń towarów i urządzeń magazynowych, a także wpłynie na poprawę bezpieczeństwa.

Jest to drugie zezwolenie firmy Szynaka-Meble na prowadzenie działalności gospodarczej na terenie Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Pierwsza decyzja wydana w 2006 r. dotyczyła budowy zakładu produkcyjnego w Nowym Mieście Lubawskim. Efekty tej inwestycji to nakłady w wysokości 53 037 248 złotych oraz 229 nowych pracowników.

- Możliwość szybkiej inwestycji i zwrotu poprzez ulgi, które oferuje strefa, dała nam o wiele szybszy zwrot inwestycji i to dzisiaj pokazało, że możemy inwestować w następne fabryki – skomentował na antenie TVP Olsztyn Jan Szynaka.

Na tej działce realizowana będzie inwestycja. 

REKLAMANAJLAK

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

    Nie ma jeszcze komentarzy...
Artykuł załadowany: 0.3131 sekundy