Loading
 • 0
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9
 • 10
Wtorek
22 Sierpnia 2017
UWAGA |
Masz sprawę, temat, problem? - Napisz do nas: kontakt@infoilawa.pl
Nasz e-mail - kontakt@infoilawa.pl
Jesteś świadkiem zdarzenia? - Daj nam znać: kontakt@infoilawa.pl

Jest zezwolenie - Szynaka-Meble postawi w Iławie halę magazynową za ponad 22 mln złotych

7 sierpnia Jan Szynaka odebrał zezwolenie na prowadzenie działalności w W-MSSE. 7 sierpnia Jan Szynaka odebrał zezwolenie na prowadzenie działalności w W-MSSE.

Nakłady inwestycyjne na poziomie ponad 22 mln złotych i minimum 30 nowych miejsc pracy - to najważniejsze informacje o inwestycji firmy Szynaka-Meble w Iławie. Kolejnym krokiem ku jej realizacji jest wydanie zezwolenia na prowadzenie działalności gospodarczej w Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej. Prezes zarządu przedsiębiorstwa Jan Szynaka odebrał je 7 sierpnia.

Inwestycja zostanie zrealizowana w Iławie na nieruchomości o powierzchni 10,2708 ha. Deklarowane nakłady inwestycyjne wyniosą co najmniej 22 200 000 zł, a pracę otrzyma minimum 30 nowych osób. Projekt zakłada budowę nowego magazynu wysokiego składowania wraz z niezbędnym wyposażeniem oraz zakup oprogramowania służącego do zarządzania gospodarką magazynową. W ramach inwestycji została zaplanowana hala magazynowa o powierzchni ok. 13 000 m2, a także instalacja regałów, terminali kodów kreskowych, czytników oraz systemu lokalizacji wózków.

- Głównym celem inwestycji jest wdrożenie nowej, innowacyjnej technologii zintegrowanego systemu wspomagania gospodarki magazynowej, zarządzania i automatyzacji procesów magazynowych w oparciu o technologię RFID (technologia identyfikacji radiowej) - informuje Warmińsko-Mazurska Specjalna Strefa Ekonomiczna. - Zastosowanie najnowszych technologii informatycznych pozwoli na zredukowanie liczby najbardziej pracochłonnych zadań, co przyczyni się do obniżenia kosztów, zwiększenia szybkości działania oraz zmniejszenia liczby błędów, uszkodzeń towarów i urządzeń magazynowych, a także wpłynie na poprawę bezpieczeństwa.

Jest to drugie zezwolenie firmy Szynaka-Meble na prowadzenie działalności gospodarczej na terenie Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Pierwsza decyzja wydana w 2006 r. dotyczyła budowy zakładu produkcyjnego w Nowym Mieście Lubawskim. Efekty tej inwestycji to nakłady w wysokości 53 037 248 złotych oraz 229 nowych pracowników.

- Możliwość szybkiej inwestycji i zwrotu poprzez ulgi, które oferuje strefa, dała nam o wiele szybszy zwrot inwestycji i to dzisiaj pokazało, że możemy inwestować w następne fabryki – skomentował na antenie TVP Olsztyn Jan Szynaka.

Na tej działce realizowana będzie inwestycja. 

 

Ostatnio zmienianywtorek, 08 sierpień 2017 13:25

3 komentarzy

 • ktos
  ktos sobota, 12, sierpień 2017 07:29 Link do komentarza

  Najciekawsze i zarazem najśmieszniejsze jest to że Iławiacy przegonili takiego
  miliardera jak IKEA DO Lubawy a teraz lokalnemu przedsiębiorcy dają zgodę na podobne inwestycję gdzie tu jest logika ...No tak lokalny inwestor przyjmie 300 osób a IKEA zatrudniła by ok 1000 pracowników w dodatku z jakimi płacami oraz możliwością kształcenia się i podnoszenia swoich kwalifikacji i pięcia się w górę ......

 • pionuch77
  pionuch77 środa, 09, sierpień 2017 13:02 Link do komentarza

  no a kto bylby chcial pracowac na zmiany za najnizsza krajowa? i jeszcze nie wiadomo czy premie dostaniesz,
  Takie inwestycje to o kant dupy

 • ja
  ja środa, 09, sierpień 2017 08:23 Link do komentarza

  "pracę otrzyma minimum 30 osób..." - dlaczego wszyscy boicie się dodać, że chodzi o Ukraińców? Powszehnie wiadomo, że Szynaka stawia na tanią siłę roboczą i zatrudnia coraz mniej Polaków.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.