REKLAMAEscape Room

Aktualności

  wydrukuj podstronę do DRUKUJ12 sierpnia 2017, 13:11

Info Iława - redakcja

ostatnie aktualności ‹
Na wernisażu wystawy malarstwa Karola Bąka oraz rzeźby Dariusza Wieczerzaka spotkali się miłośnicy sztuki w galerii "na wprost" w Iławie. Na piątkowe wydarzenie złożyła się prezentacja prac, ale i akcent muzyczny w postaci występu wokalno-gitarowego duetu.

O artystach (za organizatorem wystawy)

Karol Bąk

Urodził się 30 maja 1961 roku w Kole w województwie wielkopolskim. Ukończył Liceum Sztuk Plastycznych w Poznaniu i otrzymał dyplom wystawiennika wnętrz. W 1984 roku rozpoczął studia na Wydziale Grafiki w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych (obecnie Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu). Artysta od początku wiedział, jaką drogę kształcenia pragnie wybrać – Malarstwo, Grafika, Rzeźba był to kierunek prestiżowy i postrzegany jako „kierunek czystej sztuki”. Wiedział, że to najwłaściwszy dla niego wybór. Studia ukończył w 1989 roku dwoma dyplomami z wyróżnieniem, zarówno z grafiki, u profesora Tadeusza Jackowskiego, jak i z rysunku, w pracowni profesora Jarosława Kozłowskiego. Mieszka i pracuje w Poznaniu.

Dariusz Wieczerzak

Urodzony w 1961 r. W latach 1984-1990 studiował w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych (obecnie UA) w Poznaniu na Wydziale Rzeźby. Studia zakończył dyplomem w pracowni prof. J. Kopczyńskiego. W latach 1990-2000 pracował w macierzystej uczelni na stanowisku asystenta. W 2001 uzyskał tytuł doktorski.

W oparciu o tradycyjne techniki od wielu lat zajmuje się małą formą rzeźbiarską. Brał udział w sympozjach i wystawach w kraju i za granicą. Jego prace znajdują się w kolekcjach prywatnych, jak również w przestrzeni publicznej.

2

TEMATY
REKLAMAsklep2

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
    Nie ma jeszcze komentarzy...
REKLAMABp
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMAKacze bagno
REKLAMAAutoblask
REKLAMAreperator
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.2873 sekundy