REKLAMAsklep

Aktualności

  wydrukuj podstronę do DRUKUJ13 sierpnia 2017, 11:35 komentarzy 7

Info Iława - redakcja

ostatnie aktualności ‹

(Fot. Info Iława. )

Za nami pierwsza, sobotnia odsłona tegorocznej Złotej Tarki. Międzynarodowy Festiwal Jazzu Tradycyjnego Old Jazz Meeting odbywa się już po raz 47, a po raz pierwszy pod kierownictwem nowego dyrektora artystycznego Grzecha Piotrowskiego, kompozytora, saksofonisty, producenta muzycznego, aranżera, artysty balansującego na krawędzi muzyki filmowej, klasycznej, jazzu, etno, roots i improwizacji. 

Centralnym punktem sobotnich wydarzeń muzycznych był wieczorny Koncert Galowy, który zgromadził w amfiteatrze miejskim licznych miłośników jazzu. Koncert, który z humorem i swobodą poprowadził Artur Orzech, zaprezentował publiczności jazzowe standardy z lat 20-tych, 30-tych i 40-tych. Wystąpili Big Collective Band & Alchemik Orchestra pod dyrekcją Wiesława Pieregorólki, Atom String Quartet i Jose Torres z zespołem, wokaliści: Karen Edwards, Liz Rosa, Joanna Kucharczyk, Mateusz Krautwurst oraz soliści: Wojciech Karolak, Piotr Wojtasik, Henryk Miśkiewicz, Piotr Baron, Rafał Sarnecki, Marta Wajdzik.

Wcześniej na scenie w parku miejskim festiwalowej publiczności zaprezentował się laureat konkursu Złotej Tarki z ubiegłego roku, zespół Dixie Team, a w pobliżu przystani nad Małym Jeziorakiem koncert dał Hot Club of Poland. Uczestnicy ponownie przenieśli się do parku miejskiego po Koncercie Galowym – do późnych godzin nocnych trwał tam jazzowy bal.

Przed nami niedziela, drugi festiwalowy dzień. O godzinie 14:00 w ramach mszy jazzowej w amfiteatrze wystąpi Karen Edwards i Józef Eliasz Quartet, a Złotą Tarkę zakończy Koncert Finałowy. W programie występy takich wykonawców jak Eljazz Big Band (wokalistka Natalia Pastewska), Piotr Wojtasik Quartet, Piotr Baron Quintet, Luna Voices & Alchemik Orchestra. Początek o godzinie 17:00, wstęp jest wolny, w imieniu organizatora – zapraszamy.

Fot. Info Iława.

Część pierwsza

Część druga

Część trzecia

REKLAMAszkoła ciechanow

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
    Nie ma jeszcze komentarzy...
REKLAMAbako
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMAKacze bagno
REKLAMAMartex
REKLAMAIowa
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.2725 sekundy