REKLAMASpeed
REKLAMASadek

Aktualności

  wydrukuj podstronę do DRUKUJ13 kwietnia 2016, 07:27 komentarzy 4

Info Iława - redakcja

ostatnie aktualności ‹

(Fot. Archiwum własne. Zastępca burmistrza Iławy Ewa Junkier.)

Urząd Miasta w Iławie wdraża samorządowy program opieki zdrowotnej, w ramach którego dwuletnie dzieci będą mogły skorzystać z bezpłatnych szczepień przeciwko pneumokokom.

- Przygotowujemy samorządowy program opieki zdrowotnej. Zgłosili się do nas iławscy pediatrzy, którzy poinformowali nas o takiej potrzebie - mówi zastępca burmistrza Iławy Ewa Junkier. - Pneumokoki to wyjątkowo zdradliwa bakteria, która atakuje najmłodszych, ale także osoby po 60 roku życia. Może powodować zapalenie górnych dróg oddechowych, a także sepsę, zapalenie opon mózgowych i szereg powikłań. Chcemy temu przeciwdziałać.

Miejski program obejmie dwulatki. Oznacza to, że w tym roku z bezpłatnych szczepień przeciwko pneumokokom będą mogły skorzystać dzieci z rocznika 2014, w następnym roku urodzeni w 2015 roku, a w kolejnym - rocznik 2016.

Na razie trudno oszacować, ile osób może skorzystać z programu. Choć szczepienia będą dostępne bezpłatnie, to oczywiście nie będą obowiązkowe. Na realizację projektu urząd zabezpieczył 50 tysięcy złotych.

TEMATY
REKLAMATom-bet

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

    Nie ma jeszcze komentarzy...
REKLAMAbako
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMApolkolonie
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.8227 sekundy